23.02.2018
Znamy szczegółowy terminarzPoznaliśmy pełny terminarz rundy wiosennej sezonu 2018/2018 rozgrywek III ligi gr. 2.
Poloniści do walki o ligowe punkty wrócą 10 marca. Podopiecznych Tomasza Dłużyka czeka derbowe starcie z Jarotą Jarocin. Tydzień później piłkarska wiosna zawita do Środy Wielkopolskiej. Naszym rywalem będzie KKS 1925 Włókniarz Kalisz do którego tracimy w tabeli zaledwie cztery punkty. W kolejnym tygodniu średzianie zawitają do Wronek, gdzie zmierzą się z rezerwami poznańskiego Lecha. Z kolei w Wielką Sobotę 31 marca na Stadion Średzki przyjedzie GKS Przodkowo.
Po Wielkanocy Polonię czeka trudna wyjazdowa batalia. W niedzielę 8 kwietnia zagramy w Toruniu z aspirującą do awansu Elaną, która przewodzi ligowej stawce po rundzie jesiennej. W związku z wycofaniem z rozgrywek Energetyka Gryfino nasi zawodnicy będą pauzować w weekend 14-15 kwietnia. Później czeka nas wyjazd do Konina. Natomiast 28 kwietnia poloniści ponownie zaprezentują się miejscowym kibicom. Tym razem naprzeciwko naszej ekipy wybiegnie Wda Świecie.
Weekend majowy rozpoczniemy od wyjazdu do Ostrowa Wielkopolskiego. W samo południe zagramy z Centrą. Kolejną drużyną, która zawita do Środy Wlkp. będzie Wierzyca Decka Pelplin (5 maja). Kolejne mecze to wyjazdowe starcie w Starogardzie Gdańskim (12 maja) i mecz u siebie z Unią Drobex Solec Kujawski. 26 maja w Kołobrzegu zmierzymy się z Kotwicą, a 31 maja w Boże Ciało podejmiemy Świt Szczecin (Skolwin).
Ostatnim akcentem sezonu będą trzy kolejki zaplanowane w czerwcu. Na 3 czerwca zaplanowano wyjazdowy mecz w Kleczewie z tamtejszym Sokołem. Tydzień później pożegnanie sezonu na Stadionie Średzkim, a nasz zespół podejmie Bałtyk Gdynia. W ostatniej kolejce 16 czerwca zagramy na wyjeździe z rezerwami Pogoni Szczecin.
Mecze na Stadionie Średzkim zaplanowane na marzec będą rozpoczynać się o godzinie 15:00. Od kwietnia do końca sezonu będziemy grać u siebie o godz. 16:00. Poniżej prezentujemy szczegółowy terminarz:
10 marca 2018 (sobota)
Jarota Jarocin – Polonia, godz. 15:00
17 marca 2018 (sobota)
Polonia – KKS 1925 Włókniarz Kalisz, godz. 15:00
24 marca 2018 (sobota)
Lech II Poznań – Polonia, godz. 12:00
31 marca 2018 (sobota)
Polonia – GKS Przodkowo, godz. 15:00
8 kwietnia 2018 (niedziela)
Elana Toruń – Polonia, godz. 16:00
21 kwietnia 2018 (niedziela)
Górnik Konin – Polonia, godz. 17:00
28 kwietnia 2018 (sobota)
Polonia – Wda Świecie, godz. 16:00
1 maja 2018 (wtorek)
Centra Ostrów Wielkopolski – Polonia, godz. 12:00
5 maja 2018 (sobota)
Polonia – Wierzyca Decka Pelplin, godz. 16:00
12 maja 2018 (sobota)
KP Starogard Gdański – Polonia, godz. 16:00
19 maja 2018 (sobota)
Polonia – Unia Drobex Solec Kujawski, godz. 16:00
26 maja 2018 (sobota)
Kotwica Kołobrzeg – Polonia, godz. 18:00
31 maja 2018 (czwartek)
Polonia – Świt Szczecin (Skolwin), godz. 16:00
3 czerwca 2018 (niedziela)
Sokół Kleczew – Polonia, godz. 16:00
9 czerwca 2018 (sobota)
Polonia – Bałtyk Gdynia, godz. 16:00
16 czerwca 2018 (sobota)
Pogoń II Szczecin – Polonia, godz. 16:00
Najnowsze aktualności
-
10.02.2018
Pierwszy test mecz na obozie
Już w niedzielę zawodnicy Polonii Środa Wlkp. rozegrają pierwszy mecz sparingowy podczas obozu w Wałbrzychu. Poloniści zmierzą się ze Ślęzą Wrocław.
-
10.02.2018
Pierwszy dzień obozu okiem kamery
Krótki materiał wideo z pierwszego dnia obozu seniorów Polonii w Wałbrzychu, a w nim między innymi Przemek Otuszewski krawcową, poloniści kibicujący Stochowi czy Krzysztof Bartoszak który tym razem chce zwiedzić cały hotel a nie tylko basen... :-) Miłego oglądania...
-
10.02.2018
Obóz w Wałbrzychu – dzień pierwszy
W sobotę 10 lutego w godzinach porannych piłkarze Polonii Środa wyjechali na dziewięciodniowe zgrupowanie do ośrodka Aqua Zdrój w Wałbrzychu.
-
09.02.2018
Porażka z Mieszkiem (2000/01)
W środę 7 lutego juniorzy starsi zagrali pierwszy w tym okresie przygotowawczym mecz sparingowy w Gnieźnie z tamtejszym Mieszkiem, który na co dzień występuje w Lidze Wojewódzkiej.
-
09.02.2018
Poloniści wyjeżdżają na obóz
W sobotę 10 lutego we wczesnych godzinach porannych piłkarze trzecioligowej Polonii Środa udadzą się na dziewięciodniowy obóz sportowy do Wałbrzycha.
-
07.02.2018
Skromna wygrana z Gromem
Polonia Środa pokonuje w kolejnym meczu towarzyskim rozegranym tej zimy czwarto ligowy Grom Plewiska 1:0 (1:0). Bramkę zdobył w 32 minucie Oskar Kozłowski.
-
07.02.2018
Dwie polonistki w kadrze Wielkopolski
Dwie zawodniczki Polonii Środa – Dominika Hyża i Beata Nowak zostały ponownie powołane do Wielkopolskiej Kadry U16. Zgrupowanie szkoleniowe rozpocznie się 16 lutego i potrwa do 23 lutego.
-
07.02.2018
Czwarte miejsce w Mosinie (2009)
W sobotę dnia 03.02.18 r. dwa nasze zespoły wybrały się na turniej do Mosiny, którego organizatorem był zespół KS 1920 Mosina. Na turnieju zjawiło się osiem zespołów. Poza naszymi zespołami zagrały: KS 1920 Mosina, TS Orzeł Granowo, AK Pecna, Unia Swarzędz, AK Reissa Dębiec.
























































