28.05.2012
Znamy już trzech beniaminkówW mieniony weekend zakończony został sezon 2011/2012 w III lidze grupie kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej.
Już od kilku tygodni peny był już awans do II ligi Lecha Rypin. Rypinianie zakończyli sezon w dwunastoma punktami przewagi nad drugą Unią Swarzędz i w pełni zasłużenie zasilą grono drugoligowców.
Z rozgrywkami pożegnać się musiało aż sześć drużyn. Do końca trwała walka o zapewnienie sobie trzecioligowego bytu. Wśród pięciu niepewnych swojej sytuacji zespołów Piastowi Kobylin, Górnikowi Konin i GKS-owi Dopiewo udało się utrzymać. Tego szczęścia nie miała Notecianka Pakość i Unia Janikowo, które zostały zdegradowane do czwartej ligi. Unici jeszcze w ostatniej kolejce wyprzedzeni zostali przez Polonię 1912 Leszno. W gronie spadkowiczów znalazły się także Sparta Brodnica i Victoria Koronowo. Natomiast Chemik Bydgoszcz, który wycofał się po rundzie jesiennej rozpocznie grę od Klasy Okręgowej.
Trzecią ligę zasilą z kolei trzej spadkowicze. Są to Nielba Wągrowiec, Tur Turek i Calisia Kalisz. Dla kaliszan przygoda z drugą ligą trwała zaledwie sezon. Tur po spadku z obecnej pierwszej ligi przez trzy sezony walczył o utrzymanie w gronie drugoligowców, natomiast Nielba grała na trzecim poziomie rozgrywkowym przez pięć lat (w tym cztery w obecnej formie).
Z czwartej ligi awansowały już trzy zespoły. Z wielkopolski są to Luboński KS Fogo Luboń oraz Ostrovia 1909 Ostrów. W grupie kujawsko-pomorskiej awans zapewniła sobie jak na razie tylko Pogoń Mogilno. Druga w tabeli Unia Solec Kujawski na natomiast cztery punkty przewagi nad trzecim Flisiakiem Złotoria.
Bliższe wyjazdy czekać będą w przyszłym sezonie średzką Polonię. Po awansie Lecha Rypin i spadku pięciu zespołów z województwa kujawsko-pomorskiego w rozgrywkach zagra aż 12. drużyn z wielkopolski.
Zespoły które w sezonie 2011/2012 wystąpią w III lidze:
1. Tur Turek (spadkowicz)
2. Calisia Kalisz (spadkowicz)
3. Nielba Wągrowiec (spadkowicz)
4. Unia Swarzędz
5. Lubuszanin Trzcianka
6. Polonia Środa Wlkp.
7. Sokół Kleczew
8. Wda Świecie
9. Cuiavia Inowrocław
10. Piast Kobylin
11. GKS Dopiewo
12. Górnik Konin
13. Luboński KS Fogo Luboń (beniaminek)
14. Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. (beniaminek)
15. Pogoń Mogilno (beniaminek)
16. Unia Solec Kujawski/Flisiak Złotoria (beniaminek)
Najnowsze aktualności
-
16.02.2025
Polonia Cup: Gospodarze dwukrotnie najlepsi! (2014)
Polonia Środa Wielkopolska była niegościnna i dwukrotnie triumfowała w niedzielnych turniejach Polonia Cup 2025 dla rocznika 2014, które rozgrywane były w hali LO. W sesji porannej podopieczni Kamila Kudły i Łukasza Żeglenia zajęli dwa najwyższe stopnie podium, wyprzedzając UKS APR Komorniki i Lech Future Poznań-Rataje, natomiast wieczorem w decydującym starciu pokonali Lotnika 1997 Poznań, a trzecie miejsce wywalczyła drużyna AP Grom Plewiska.
-
16.02.2025
Polonia Cup: Zwycięstwo APR Jarocin (2013)
Zespół UKS APR Jarocin triumfował w sobotnim turnieju halowym Polonia Cup 2025 dla rocznika 2014. Zwycięzcy turnieju byli bezkonkurencyjni i wygrali wszystkie swoje mecze, choć cała stawka była bardzo wyrównana. Drugie miejsce zajęła AP Błękitni Owińska, zaś brązowe medale wywalczyli zawodnicy Polonii II, którzy bilansem bramkowym wyprzedzili Meblorza Swarzędz.
-
11.02.2025
Polonia Cup: APR Jarocin wygrał turniej żaków (2017)
W niedzielę do rywalizacji w Polonia Cup 2025 przystąpiły nasze najmłodsze grupy. W godzinach porannych parkiet hali Kobra Arena przejęli nasi najmłodsi adepci z kategorii skrzat. Do współzawodnictwa przystąpiło sześć zespołów, które rywalizowały w formacie każdy z każdym na dwóch boiskach. Popołudniu do rywalizacji wkroczył rocznik 2017, a najlepszy okazała się Akademia Piłkarska Reissa z Jarocina. Srebrne medale zdobyli zawodnicy Avii Kamionki, a brązowe Orlika Poznań. Polonia zajęła piąte miejsce.
-
11.02.2025
Polonia Cup: Polonia i Lotnik najlepsze w sobotę (2016)
W sobotę rozegrane zostały pierwsze w turnieje z cyklu Polonia Cup 2025! Do walki o medale i puchary przystąpiły drużyny w kategorii żak z rocznika 2016. W sesji porannej bezkonkurencyjna była Polonia Środa Wielkopolska, zaś w sesji popołudniowej triumfował Lotnik 1997 Poznań.
-
11.02.2025
Porażka na początek przygotowań
W sobotę 8 lutego trzeci zespół Polonii Środa zagrał swój pierwszy mecz kontrolny w okresie przygotowawczym. Przeciwnikiem polonistów był zespół FC Poznań a spotkanie rozegrane zostało na boisku w Kotowie. Niestety poloniści pomimo wielu sytuacji strzeleckich nie potrafili znaleźć drogi do bramki rywala i ulegli gospodarzom wynikiem 6-0 (4-0).
-
10.02.2025
Futsal: Brązowy medal Polonii w MMP U-17!
Polonia Środa Wielkopolska wywalczyła brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 17 w futsalu! Podopieczni Jakuba Budycha, któremu w Ustce pomagał Paweł Hoeft, w ćwierćfinale wygrali 2:0 derby z Polonią 1912 Leszno, w półfinale doznali jedynej w turnieju porażki z późniejszym Mistrzem Polski - MOKS Białystok, zaś w decydującym spotkaniu wygrali aż 5:0 z Constractem Lubawa!
Poza brązowym medalem łupem Polonisty padła statuetka dla króla strzelców turnieju - zdobył ją Mikołaj Kowalski, który strzelił osiem bramek, a ponadto trzykrotnie był wybierany MVP meczu.
-
10.02.2025
Jedną bramką pokonali kandydata do awansu
W drugim sobotnim meczu towarzyskim poloniści mierzyli się w Szreniawie z Lipnem Stęszew. Zespół Lipna to lider czwartej ligi grupy Wielkopolskiej i niemalże murowany kandydat do awansu do ligi trzeciej.
-
09.02.2025
Finały Futsalowych Mistrzostw Polski U-17
Młodzi poloniści awansowali do ćwierćfinału i jako jedyny zespół wygrali wszystkie swoje spotkania inkasując komplet punktów.
Już dziś o 12:00 podopieczni trenerów Jakuba Budycha i Pawła Hoefta zmierzą się z Polonią Leszno. Stawką meczu będzie awans do półfinału.
Całość turnieju finałowego możecie na żywo oglądać na You Tubie

























































