28.05.2012
Znamy już trzech beniaminkówW mieniony weekend zakończony został sezon 2011/2012 w III lidze grupie kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej.
Już od kilku tygodni peny był już awans do II ligi Lecha Rypin. Rypinianie zakończyli sezon w dwunastoma punktami przewagi nad drugą Unią Swarzędz i w pełni zasłużenie zasilą grono drugoligowców.
Z rozgrywkami pożegnać się musiało aż sześć drużyn. Do końca trwała walka o zapewnienie sobie trzecioligowego bytu. Wśród pięciu niepewnych swojej sytuacji zespołów Piastowi Kobylin, Górnikowi Konin i GKS-owi Dopiewo udało się utrzymać. Tego szczęścia nie miała Notecianka Pakość i Unia Janikowo, które zostały zdegradowane do czwartej ligi. Unici jeszcze w ostatniej kolejce wyprzedzeni zostali przez Polonię 1912 Leszno. W gronie spadkowiczów znalazły się także Sparta Brodnica i Victoria Koronowo. Natomiast Chemik Bydgoszcz, który wycofał się po rundzie jesiennej rozpocznie grę od Klasy Okręgowej.
Trzecią ligę zasilą z kolei trzej spadkowicze. Są to Nielba Wągrowiec, Tur Turek i Calisia Kalisz. Dla kaliszan przygoda z drugą ligą trwała zaledwie sezon. Tur po spadku z obecnej pierwszej ligi przez trzy sezony walczył o utrzymanie w gronie drugoligowców, natomiast Nielba grała na trzecim poziomie rozgrywkowym przez pięć lat (w tym cztery w obecnej formie).
Z czwartej ligi awansowały już trzy zespoły. Z wielkopolski są to Luboński KS Fogo Luboń oraz Ostrovia 1909 Ostrów. W grupie kujawsko-pomorskiej awans zapewniła sobie jak na razie tylko Pogoń Mogilno. Druga w tabeli Unia Solec Kujawski na natomiast cztery punkty przewagi nad trzecim Flisiakiem Złotoria.
Bliższe wyjazdy czekać będą w przyszłym sezonie średzką Polonię. Po awansie Lecha Rypin i spadku pięciu zespołów z województwa kujawsko-pomorskiego w rozgrywkach zagra aż 12. drużyn z wielkopolski.
Zespoły które w sezonie 2011/2012 wystąpią w III lidze:
1. Tur Turek (spadkowicz)
2. Calisia Kalisz (spadkowicz)
3. Nielba Wągrowiec (spadkowicz)
4. Unia Swarzędz
5. Lubuszanin Trzcianka
6. Polonia Środa Wlkp.
7. Sokół Kleczew
8. Wda Świecie
9. Cuiavia Inowrocław
10. Piast Kobylin
11. GKS Dopiewo
12. Górnik Konin
13. Luboński KS Fogo Luboń (beniaminek)
14. Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. (beniaminek)
15. Pogoń Mogilno (beniaminek)
16. Unia Solec Kujawski/Flisiak Złotoria (beniaminek)
Najnowsze aktualności
-
14.04.2025
Akademia: Raport ligowy (12/13.04.2025)
Trzynaście meczów rozegrały drużyny naszej akademii w miniony weekend. Sobota przyniosła pięć zwycięstw, a trzy punkty wywalczyły - Polonia 2008, Polonia 2010, Polonia 2012, Polonia 2013 oraz Polonia 2014. Wszystkie te drużyny rywalizują w ligach wojewódzkich.
-
13.04.2025
Wygrana w ostatniej sekundzie
Na zakończenie piłkarskiego maratonu zespołów seniorskich jako ostatni na murawę wybiegli piłkarze rezerw Polonii Środa którzy podejmowali na własnym boisku Lechię Kostrzyn.
-
13.04.2025
Kolejna wygrana trzeciego zespołu
W kolejnym ligowym meczu trzeci zespół seniorów Polonii Środa podejmował na własnym boisku LZS Wronczyn. Dla walczących o czołowe lokaty w ligowej tabeli polonistów był to mecz niezwykle ważny. Ewentualne zwycięstwo przybliżało ich do lidera.
-
12.04.2025
Wyszarpana wygrana z Trójką
Wróciła po trzech tygodniach przerwy spowodowanej meczami reprezentacyjnymi Orlen I liga kobiet. W kolejnym meczu ligowym piłkarki Polonii Środa podejmowały na własnym boisku Trójkę Staszkówkę Jelna.
-
11.04.2025
Efektowna wygrana z Cartusią
W kolejnym meczu ligowym piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku Cartusię Kartuzy. Jesienią w starciu obu ekip górą byli zawodnicy z Kaszub którzy na własnym boisku wygrali 3:2. Poloniści będący na fali pałali rządzą rewanżu.
-
11.04.2025
Akademia: Zapowiedź (12/13.04.2025)
Trzynaście meczów drużyn akademii zostało zaplanowanych na nadchodzący weekend, a pięć z nich zostanie rozegranych na boiskach CSiR. Domowe mecze zagrają m.in. Polonia 2010 oraz juniorki, które w starciu z Medykiem Konin będą chciały przybliżyć się do upragnionego awansu do Centralnej Ligi Juniorek.
-
11.04.2025
Zwycięstwo w zaległym meczu (2013)
W środę zespół Polonii Środa 2013 rozegrał zaległy mecz 2. ligi wojewódzkiej z Lubońskim KS-em. Nasz zespół na boisku CTP1 nie dał szans rywalom, pewnie wygrywając 6:1 (4:1). Bramki dla zespołu Bartosza Kadrzyńskiego i Jędrzeja Kujawy strzelali Adrian Szkudlarek - dwie, Stanisław Majchrzak - dwie, Oliwier Wiczyński oraz Jakub Przybyłek.
-
11.04.2025
Dziewczyny wygrały z Błękitnymi (Juniorki)
Zespół juniorek meczem 2. ligi okręgowej trampkarzy C2 zainaugurował rundę wiosenną. Polonistki na boisku CTP1 pokonały drużynę Błękitnych Owińska 4:2 (2:1), a bramki strzelały Antonina Stachowiak, Julia Wawroska, Nikola Jeziorska oraz Blanka Olejnik.


























































