28.05.2012
Znamy już trzech beniaminkówW mieniony weekend zakończony został sezon 2011/2012 w III lidze grupie kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej.
Już od kilku tygodni peny był już awans do II ligi Lecha Rypin. Rypinianie zakończyli sezon w dwunastoma punktami przewagi nad drugą Unią Swarzędz i w pełni zasłużenie zasilą grono drugoligowców.
Z rozgrywkami pożegnać się musiało aż sześć drużyn. Do końca trwała walka o zapewnienie sobie trzecioligowego bytu. Wśród pięciu niepewnych swojej sytuacji zespołów Piastowi Kobylin, Górnikowi Konin i GKS-owi Dopiewo udało się utrzymać. Tego szczęścia nie miała Notecianka Pakość i Unia Janikowo, które zostały zdegradowane do czwartej ligi. Unici jeszcze w ostatniej kolejce wyprzedzeni zostali przez Polonię 1912 Leszno. W gronie spadkowiczów znalazły się także Sparta Brodnica i Victoria Koronowo. Natomiast Chemik Bydgoszcz, który wycofał się po rundzie jesiennej rozpocznie grę od Klasy Okręgowej.
Trzecią ligę zasilą z kolei trzej spadkowicze. Są to Nielba Wągrowiec, Tur Turek i Calisia Kalisz. Dla kaliszan przygoda z drugą ligą trwała zaledwie sezon. Tur po spadku z obecnej pierwszej ligi przez trzy sezony walczył o utrzymanie w gronie drugoligowców, natomiast Nielba grała na trzecim poziomie rozgrywkowym przez pięć lat (w tym cztery w obecnej formie).
Z czwartej ligi awansowały już trzy zespoły. Z wielkopolski są to Luboński KS Fogo Luboń oraz Ostrovia 1909 Ostrów. W grupie kujawsko-pomorskiej awans zapewniła sobie jak na razie tylko Pogoń Mogilno. Druga w tabeli Unia Solec Kujawski na natomiast cztery punkty przewagi nad trzecim Flisiakiem Złotoria.
Bliższe wyjazdy czekać będą w przyszłym sezonie średzką Polonię. Po awansie Lecha Rypin i spadku pięciu zespołów z województwa kujawsko-pomorskiego w rozgrywkach zagra aż 12. drużyn z wielkopolski.
Zespoły które w sezonie 2011/2012 wystąpią w III lidze:
1. Tur Turek (spadkowicz)
2. Calisia Kalisz (spadkowicz)
3. Nielba Wągrowiec (spadkowicz)
4. Unia Swarzędz
5. Lubuszanin Trzcianka
6. Polonia Środa Wlkp.
7. Sokół Kleczew
8. Wda Świecie
9. Cuiavia Inowrocław
10. Piast Kobylin
11. GKS Dopiewo
12. Górnik Konin
13. Luboński KS Fogo Luboń (beniaminek)
14. Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. (beniaminek)
15. Pogoń Mogilno (beniaminek)
16. Unia Solec Kujawski/Flisiak Złotoria (beniaminek)
Najnowsze aktualności
-
23.04.2025
Pewne zwycięstwo z Ostrovią (2009)
Po nieudanym starcie rundy wiosennej na dobre tory wróciła Polonia 2009, która w środę odniosła drugie z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach 1. ligi wojewódzkiej B2. Zespół prowadzony przez Jakuba Budycha i Bartosza Kadrzyńskiego pewnie wygrał na starym stadionie średzkim 4:0 (1:0) z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski. Bramkarza rywali przed przerwą pokonał Franciszek Błaszyk, a następnie dwa gole strzelił Michał Mężyński, a wynik spotkania ustalił Michał Deręgowski.
-
23.04.2025
Zwycięstwo w Lesznie (2008)
W Wielki Czwartek zespół Polonii 2008 udał się do Leszna, skąd wrócił z trzema punktami. Drużyna Dawida Kierzka i Marcina Duchały wygrała 3:0 (1:0) po bramkach Antoniego Sobczyńskiego, Mikołaja Szymańskiego oraz trafieniu samobójczym. Poloniści w tym momencie zajmują drugie miejsce w tabeli 1. ligi wojewódzkiej, nie zaznając dotąd goryczy porażki - nasz zespół wygrał cztery mecze, a trzy zakończyły się remisami.
-
23.04.2025
Akademia: Raport ligowy (16-22.04.2025)
Siedem meczów rozegrały drużyny akademii w weekend Wielkanocny. Świąteczne granie rozpoczęło się od domowego zwycięstwa Polonii 2009 z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski. W czwartek przekonujące zwycięstwa odniosły Polonia 2008, Polonia 2012 oraz Polonia 2012, a dość niespodziewanie w Koninie przegrali trampkarze z rocznika 2011. W Wielką Sobotę swój mecz rozegrała Polonia 2010 III, która przegrała ze Stellą Luboń, natomiast we wtorek Polonia 2011 zrehabilitowała się za wyjazdowa porażkę, wygrywając 2:0 z SMS APR Ślesin.
-
22.04.2025
Transmisja z Kościana
Zapraszamy Was na transmisję spotkania 1/4 finału Wielkopolskiego Pucharu Polski w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się w Kościanie z tamtejszą Obrą. Transmisja oczywiście z komentarzem.
Startujemy w środę 23 kwietnia o godzinie 17:20.
-
19.04.2025
Świąteczna wygrana trzeciego zespołu
W dobrych humorach mogli spędzić święta zawodnicy trzeciej drużyny seniorskiej Polonii! Zespół Łukasza Kaczałki pewnie wygrał na wyjeździe z Gromem Plewiska 4:2 (4:1), choć to rywale jako pierwsi trafili do siatki. Decydująca była druga część pierwszej połowy meczu, kiedy to w ciągu dwudziestu minut Polonia strzeliła cztery gola. Golkipera Gromu pokonali Hubert Łosiński, Filip Stasiak, Kacper Cyka oraz Bartosz Idziaszek. Dzięki tej wygranej Polonia III przesunęła się na czwarte miejsce w tabeli klasy B i do miejsca premiowanego awansem traci już tylko trzy punkty.
-
18.04.2025
Remis w Szczecinie
W Wielki Czwartek rozegrali kolejne swoje spotkanie ligowe piłkarze Polonii Środa. Tym razem poloniści udali się do Szczecina gdzie zmierzyli się z drugim zespołem Pogoni Szczecin. Rywale w których składzie znalazło się kilku graczy z przeszłością w pierwszym zespole mocno liczyli na kolejną wygraną i awans w ligowej tabeli.
-
16.04.2025
Transmisja ze Szczecina
Zapraszamy Was na transmiję meczu III ligi w kórym piłkarze Polonii Środa zmierzą się w Szczecinie z drugim zespołem Pogoni.
Startujemy w czwartek 17 kwietnia o godzinie 17:20.
-
16.04.2025
Akademia: Zapowiedź (16-19.04.2025)
Środowym meczem Polonii 2009 rozpoczynamy kolejkę Wielkanocną w naszej akademii. W czwartek swoje mecze rozegrają cztery zespoły - Polonia 2008, Polonia 2011, Polonia 2012 oraz Polonia 2012 II, natomiast mecz Polonii 2010 III ze Stellą Luboń zaplanowano na sobotę. Pozostałe drużyny mają przerwę w rozgrywkach.



























































