28.05.2012
Znamy już trzech beniaminkówW mieniony weekend zakończony został sezon 2011/2012 w III lidze grupie kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej.
Już od kilku tygodni peny był już awans do II ligi Lecha Rypin. Rypinianie zakończyli sezon w dwunastoma punktami przewagi nad drugą Unią Swarzędz i w pełni zasłużenie zasilą grono drugoligowców.
Z rozgrywkami pożegnać się musiało aż sześć drużyn. Do końca trwała walka o zapewnienie sobie trzecioligowego bytu. Wśród pięciu niepewnych swojej sytuacji zespołów Piastowi Kobylin, Górnikowi Konin i GKS-owi Dopiewo udało się utrzymać. Tego szczęścia nie miała Notecianka Pakość i Unia Janikowo, które zostały zdegradowane do czwartej ligi. Unici jeszcze w ostatniej kolejce wyprzedzeni zostali przez Polonię 1912 Leszno. W gronie spadkowiczów znalazły się także Sparta Brodnica i Victoria Koronowo. Natomiast Chemik Bydgoszcz, który wycofał się po rundzie jesiennej rozpocznie grę od Klasy Okręgowej.
Trzecią ligę zasilą z kolei trzej spadkowicze. Są to Nielba Wągrowiec, Tur Turek i Calisia Kalisz. Dla kaliszan przygoda z drugą ligą trwała zaledwie sezon. Tur po spadku z obecnej pierwszej ligi przez trzy sezony walczył o utrzymanie w gronie drugoligowców, natomiast Nielba grała na trzecim poziomie rozgrywkowym przez pięć lat (w tym cztery w obecnej formie).
Z czwartej ligi awansowały już trzy zespoły. Z wielkopolski są to Luboński KS Fogo Luboń oraz Ostrovia 1909 Ostrów. W grupie kujawsko-pomorskiej awans zapewniła sobie jak na razie tylko Pogoń Mogilno. Druga w tabeli Unia Solec Kujawski na natomiast cztery punkty przewagi nad trzecim Flisiakiem Złotoria.
Bliższe wyjazdy czekać będą w przyszłym sezonie średzką Polonię. Po awansie Lecha Rypin i spadku pięciu zespołów z województwa kujawsko-pomorskiego w rozgrywkach zagra aż 12. drużyn z wielkopolski.
Zespoły które w sezonie 2011/2012 wystąpią w III lidze:
1. Tur Turek (spadkowicz)
2. Calisia Kalisz (spadkowicz)
3. Nielba Wągrowiec (spadkowicz)
4. Unia Swarzędz
5. Lubuszanin Trzcianka
6. Polonia Środa Wlkp.
7. Sokół Kleczew
8. Wda Świecie
9. Cuiavia Inowrocław
10. Piast Kobylin
11. GKS Dopiewo
12. Górnik Konin
13. Luboński KS Fogo Luboń (beniaminek)
14. Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. (beniaminek)
15. Pogoń Mogilno (beniaminek)
16. Unia Solec Kujawski/Flisiak Złotoria (beniaminek)
Najnowsze aktualności
-
07.05.2025
Festiwal strzelecki w Słupcy (2013)
Fenomenalną skutecznością w Słupcy popisała Polonia 2013, która wygrała aż 19:1 (8:1). Po sześć bramek rywalom zaaplikowali Jakub Przybyłek oraz Oliwier Wiczyński, dwie bramki zdobył Mikołaj Mielcarek, a po jednej strzelili Denys Bakulin, Kacper Woźniak, Sebastian Ciszewicz, Adrian Szkudlarek oraz Krystian Kasprzak. Polonia zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli, przegrywając dotąd tylko jeden mecz - z liderem rozgrywek Polonią 1912 Leszno.
-
07.05.2025
Zwycięstwo w Kłodawie (2012)
Polonia 2012 pozostaje w walce o zwycięstwo w rozgrywkach 1. ligi wojewódzkiej D1. W ostatnim meczu nasz zespół na wyjeździe pokonał Górnika Kłodawa 4:2 (3:1). Na listę strzelców wpisali się Jeremi Sójka - dwukrotnie, Marcin Bartkowiak oraz Kacper Leciej. Kolejnym rywalem Polonistów już w czwartek będzie Jarota Jarocin. Drugi zespół rywalizujący w 2. lidze okręgowej tym razem przegrał 0:7 (0:3) z Wartą II Śrem.
-
07.05.2025
Porażka w Komornikach (2011)
Dużych emocji dostarczył wyjazdowy mecz Polonii 2011 z Wielkopolską Komorniki. Nasz zespół od 25. minuty grał w osłabieniu po czerwonej kartce, która wzbudziła duże emocje na trybunach. Poloniści mimo ambitnej walki nie byli w stanie przeciwstawić się rywalom i ostatecznie przegrali 0:6 (0:3).
-
07.05.2025
Dwie porażki w lidze trampkarzy (Juniorki)
Zespół juniorek w ostatnich dniach rozegrał dwa mecze w ramach 2. ligi okręgowej trampkarzy C2. Nasze piłkarki po pełnych walki i ambicji spotkaniach przegrały 0:2 z Lechią Kostrzyn/Maratończykiem Brzeźno oraz 1:5 w juniorkami Warty Poznań. Bramkę dla Polonistek strzeliła Wiktoria Nowicka.
-
07.05.2025
Dwucyfrówka trampkarzy (2010)
Świetną formę utrzymuje Polonia 2010, która na własnym boisku pokonała Górnika Konin aż 10:0 (6:0). Doskonałą dyspozycją strzelecką popisał się Łukasz Miszkiewicz, pięciokrotnie pokonując golkipera gości. Po jednym trafieniu dołożyli Borys Kasprzak, Artsiom Kisliakou, Dawid Ebelewicz, Nikodem Odwrot oraz Kacper Pustkowiak. Poloniści dotąd nie przegrali żadnego meczu. Po sześciu zwycięstwach i jednym remisie nasz zespół prowadzi w tabeli 1. ligi wojewódzkiej z przewagą pięciu punktów nad drużyną GES Poznań.
Druga drużyna odniosła ważne zwycięstwo z Orkanem Chorzemin (2:1) po golach Aleksego Stratyńskiego i Filipa Maćkowiaka, zaś trzeci zespół przegrał 2:5 z Błękitnymi Owińska, a obie bramki dla Polonii strzelił Marcel Kaleta.
-
07.05.2025
Cenne zwycięstwo z Jarotą (2009)
Dobrą serię kontynuuje Polonia 2009, która po trzech meczach bez zwycięstwa na start rozgrywek właśnie odniosła czwarte zwycięstwo z rzędu i po siedmiu kolejkach zajmuje 3. miejsce w tabeli, mając na koncie 13 punktów. W minioną środę Poloniści wygrali 2:1 (1:0) po golach Michała Deręgowskiego oraz Franciszka Błaszyka.
-
07.05.2025
Domowe zwycięstwo z Calisią (2008)
Ważne zwycięstwo w trudnym spotkaniu z trzecią drużyną ligi - Calisią 14 Kalisz - odniosła Polonia 2008. Choć Poloniści stracili gola do szatni na 0:1 w ostatniej akcji pierwszej części gry to zdominowali przeciwnika w drugiej połowie i odwrócili losy meczu. Dwa gole na wagę trzech punktów zdobył grający z opaską kapitana Antoni Storozum. Polonia zajmuje drugie miejsce w tabeli ze stratą jednego punktu do Warty Poznań, która będzie kolejnym rywalem średzkiego zespołu.
-
06.05.2025
Transmisja z meczu pucharowego
Zapraszamy Was na transmisję ze spotkania 1/2 finału Wielkopolskiego Pucharu Polski w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się na własnym boisku z innym trzecioligowcem Notecią Czarnków.
Transmisja oczywiście z komentarzem
Początek transmisji w środę 7 maja o godzinie 17:50
Realizacja transmisji:
PoloniaTV
Łukasz Szarzyński




























































