28.05.2012
Znamy już trzech beniaminkówW mieniony weekend zakończony został sezon 2011/2012 w III lidze grupie kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej.
Już od kilku tygodni peny był już awans do II ligi Lecha Rypin. Rypinianie zakończyli sezon w dwunastoma punktami przewagi nad drugą Unią Swarzędz i w pełni zasłużenie zasilą grono drugoligowców.
Z rozgrywkami pożegnać się musiało aż sześć drużyn. Do końca trwała walka o zapewnienie sobie trzecioligowego bytu. Wśród pięciu niepewnych swojej sytuacji zespołów Piastowi Kobylin, Górnikowi Konin i GKS-owi Dopiewo udało się utrzymać. Tego szczęścia nie miała Notecianka Pakość i Unia Janikowo, które zostały zdegradowane do czwartej ligi. Unici jeszcze w ostatniej kolejce wyprzedzeni zostali przez Polonię 1912 Leszno. W gronie spadkowiczów znalazły się także Sparta Brodnica i Victoria Koronowo. Natomiast Chemik Bydgoszcz, który wycofał się po rundzie jesiennej rozpocznie grę od Klasy Okręgowej.
Trzecią ligę zasilą z kolei trzej spadkowicze. Są to Nielba Wągrowiec, Tur Turek i Calisia Kalisz. Dla kaliszan przygoda z drugą ligą trwała zaledwie sezon. Tur po spadku z obecnej pierwszej ligi przez trzy sezony walczył o utrzymanie w gronie drugoligowców, natomiast Nielba grała na trzecim poziomie rozgrywkowym przez pięć lat (w tym cztery w obecnej formie).
Z czwartej ligi awansowały już trzy zespoły. Z wielkopolski są to Luboński KS Fogo Luboń oraz Ostrovia 1909 Ostrów. W grupie kujawsko-pomorskiej awans zapewniła sobie jak na razie tylko Pogoń Mogilno. Druga w tabeli Unia Solec Kujawski na natomiast cztery punkty przewagi nad trzecim Flisiakiem Złotoria.
Bliższe wyjazdy czekać będą w przyszłym sezonie średzką Polonię. Po awansie Lecha Rypin i spadku pięciu zespołów z województwa kujawsko-pomorskiego w rozgrywkach zagra aż 12. drużyn z wielkopolski.
Zespoły które w sezonie 2011/2012 wystąpią w III lidze:
1. Tur Turek (spadkowicz)
2. Calisia Kalisz (spadkowicz)
3. Nielba Wągrowiec (spadkowicz)
4. Unia Swarzędz
5. Lubuszanin Trzcianka
6. Polonia Środa Wlkp.
7. Sokół Kleczew
8. Wda Świecie
9. Cuiavia Inowrocław
10. Piast Kobylin
11. GKS Dopiewo
12. Górnik Konin
13. Luboński KS Fogo Luboń (beniaminek)
14. Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. (beniaminek)
15. Pogoń Mogilno (beniaminek)
16. Unia Solec Kujawski/Flisiak Złotoria (beniaminek)
Najnowsze aktualności
-
26.05.2025
Akademia: Raport ligowy (24/25.05.2025)
Od piątku do poniedziałku zespoły akademii rozegrały dwanaście meczów i wygrały osiem z nich. Doskonale spisali się nasi reprezentanci w ligach wojewódzkich. Polonia 2008 pokonała wysoko AT Krotoszyn, Polonia 2009 wygrała z wiceliderem Unią Swarzędz, Polonia 2010 wysoko wygrała oba swoje mecze, zaś Polonia 2011 utrzymała się w 1. lidze wojewódzkiej dzięki zwycięstwu 5:1 z KKS-em 1925 Kalisz.
-
26.05.2025
Pogrom na stadionie średzkim
W niedzielne popołudnie na boisko wybiegł drugi zespół kobiet Polonii Środa Wielkopolska. Ich przeciwniczkami był zespół Lotnik Poznań. Walczące o awans do trzeciej ligi polonistki którym po piętach depcze Kania Gostyń nie mogły sobie pozwolić na stratę punktów. Ekipa Weroniki Rychlewskiej wyszła na mecz mocno zmotywowana i zdeterminowana co było widać od pierwszych minut.
-
26.05.2025
Swarzędz zdobyty
W kolejnym meczu ligowym piłkarze drugiego zespołu Polonii Środa mierzyli się w Swarzędzu z miejscowym Meblorzem. Oba zespoły należą do czołówki ligowej tabeli a więc kibice mogli liczyć na ciekawy pojedynek.
-
25.05.2025
Z Torunia bez punktów
W 32 kolejce ligowych zmagań piłkarze Polonii Środa Wielkopolska mierzyli się w Toruniu z tamtejszym zespołem Elany. Dla gospodarzy walczący o pozostanie w III lidze było to spotkanie niezwykle istotne a kolejne punkty przybliżyły by ich do spokojnej końcówki sezonu.
-
23.05.2025
Akademia: Zapowiedź (24/25.05.2025)
Dwanaście meczów akademii rozstanie rozegranych od piątku do poniedziałku. W piątek w meczu 1. ligi wojewódzkiej B2 zespół Polonii 2009 zmierzy się na wyjeździe z wiceliderem rozgrywek - Unią Swarzędz. W sobotę domowe mecze zagra Polonia 2010, a szczególnie ciekawie zapowiada się niedziela. Rozegrane zostaną wtedy mecze Polonii 2008 oraz juniorek, a Polonia 2011 w walce o utrzymanie w 1. lidze wojewódzkiej C2 podejmie na własnym boisku KKS 1925 Kalisz.
-
23.05.2025
Transmisja z Torunia
Zapraszamy Was na transmisję ze spotkania ligowego z Elaną Toruń. Transmisja oczywiście z komentarzem.
Początek transmisji w sobotę 24 maja o godzinie 16:50
Realizacja transmisji: PoloniaTV
O komentarz zadba: Łukasz Szarzyński
-
22.05.2025
Nie zwalniać tempa
Poloniści po słabszym okresie w rozgrywkach trzecioligowych przełamali się w ostatniej kolejce ligowej pewnie wygrywając na własnym boisku z Kotwicą Kórnik 3:1 (1:1). Wszyscy sympatycy liczą że podopieczni Macieja Rozmarynowskiego pójdą za ciosem i podtrzymają dobrą passę w kolejnym meczu w którym rywalem będzie Elana Toruń.
-
21.05.2025
Derby dla Polonii Środa
Nabierają tempa w końcowej fazie rozgrywki trzeciej ligi. Po sobotniej kolejce oznaczonej numerem 31. w środę piłkarze rozegrali kolejne spotkania. tym razem poloniści podejmowali na własnym boisku Kotwicę Kórnik.


























































