12.06.2013
Zdecydowane zwycięstwo orlików starszychKolejne spotkanie Polonia rozegrała u siebie. Tym razem Polonia podejmowała zespół Karolinka Koziegłowy. W pierwszym pojedynku tych drużyn nieznacznie lepsza okazała się Polonia wygrywając 1-2.
Tak więc przed meczem oba zespoły liczyły na zwycięstwo. Już na początku spotkania rzeczywistość boiskowa okazała się brutalna dla zespołu przyjezdnych. Polonia w 1’ meczu, a w dodatku w pierwszej akcji objęła prowadzenie. Piłkę w pole karne po składnej akcji dograł A.Białkowski, a F. Michalak dopełnił formalności zdobywając bramkę. Idealne rozpoczęcie meczu! Bardzo szybko zdobyta bramka dodała skrzydeł Polonistom. Polonia ruszyła do zdecydowanych ataków. Kolejne bramki zawodnicy Polonii zdobywali jak na zawołanie. W 5’ meczy było już 2-0. Dośrodkowanie J.Kiela z rzutu rożnego wykorzystał W.Piechota. W 6’ Karolinka mogła odpowiedzieć bramką, lecz napastnik zespołu przyjezdnych po minięciu bramkarza gospodarzy mając pusta bramkę trafił w słupek. W 9’ meczu Polonia wykonywała rzut wolny bezpośredni w okolicach linii środkowej boiska. Wykonawcą rzutu był M.Szafrański, który uderzył piłkę po poprzeczkę nie dając żadnych szans bramkarzowi gości. W 10’ meczu Polonia prowadziła już 4-0; celne podanie D.Bartkowskiego wykorzysta zdobywając bramkę A.Białkowski. W 12’ spotkania J.Kiel wywalczył piłkę w polu karnym z spod nóg obrońcy Karolinki, po czym uderzył ja w kierunku bramki i zdobył gola. Wynik 5-0 dla Polonii. Cztery minuty później ten sam zawodnik ( Jan Kiel) zdobył kolejną bramkę. Wynik 6-0. W 18’ Polonia wyprowadziła szybki kontratak prawą strona boiska, zakończony celny trafieniem W.Piechoty. Wynik spotkania 7-0 dla Polonii. W 20’ meczu było już 8-0 dla Polonii. Akcja prawą stroną boiska, dośrodkowanie w pole karne, celne trafienie A.Białkowskiego. Pierwsza połowa spotkania kończy się takim rezultatem. Zdecydowana i bezsprzeczna przewaga Polonii ma odzwierciedlenie w ilości zdobytych bramek. Zespół Karolinki był tylko tłem dla Polonistów. Po zmianie stron Polonia jakby trochę zwolniła tempa. Gra trochę się wyrównała. Do głosu doszli zawodnicy Karolinki. Jednak przez dłuższy okres czasu żadnemu z zespołów nie udało się osiągnąć zdecydowanej przewagi. Dopiero końcówka meczu przyniosła kolejne bramki. W 40’ meczu szybki atak wyprowadził W.Piechota, następnie dograł piłkę do F.Michalaka, a ten będąc sam na sam z bramkarzem gości dobył 9- bramkę dla Polonii. Zespół przyjezdnych odpowiedział bramką dopiero w 42’ meczu. Tak więc wynik spotkania 9-1 dla Polonii. Minutę później Karolinka zmniejsza rozmiary porażki i zdobywa swoją drugą bramkę. Wynik 9-2 dla Polonii. Ostatnie słowo należy jednak dla zespołu gospodarzy, którzy w 47’ meczu ustalają wynik spotkani na 10-2. Tym razem dośrodkowywał J.Kiel, obrońca gości niefortunnie interweniował wślizgiem (próbując wybić piłkę) i strzelił bramkę samobójczą. Mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem zespołu gospodarzy 10-2. Zaznaczyć należy, że było to czwarte z rzędu zwycięstwo Polonii.
Polonia w składzie: D.Nyczak, M.Szafrański, K.Lewicz, J.Grześkowiak, W.Piechota, A.Białkowski, J.Kiel, F.Michalak, J.Mazur, M.Radziejewski, M.Malusiak, D.Bartkowski, M,Gościniak, G.Kozłowski.
Najnowsze aktualności
-
13.08.2022
Nieudana inauguracja rezerw
W sobotę swoją inaugurację miały rozgrywki V ligi w których udział bierze drugi zespół Polonii Środa. W swoim pierwszym meczu poloniści podejmowali na własnym boisku Polanina Strzałkowo.
-
13.08.2022
Akademia: Składy grup rozgrywek turniejowych
Wielkopolski Związek Piłki Nożnej opublikował składy grup rozgrywek młodzieżowych, w których rywalizacja toczy się w formie turniejowej bez wyników i tabel. Swoich rywali poznali orlicy, żaki i skrzaty z roczników 2012-2017.
-
12.08.2022
Trzy punkty dla Polonii
W meczu drugiej kolejki III ligi grupy drugiej piłkarze Polonii Środa Wielkopolska podejmowali na własnym boisku beniaminka rozgrywek Unię Solec Kujawski. Dla naszego zespołu była to doskonała okazja do zrehabilitowania się za porażkę z ubiegłego tygodnia w Szczecinie.
-
12.08.2022
Udane gry trampkarzy (2008/2009)
Średzcy trampkarze starsi oraz młodsi rozegrali w środę i czwartek kolejne gry kontrolne przed nowym sezonem. Przedstawiciele rocznika 2008 pewnie wygrali w Gnieźnie z zespołem Mieszka aż 6:1. Rocznik 2009 wziął udział w trójmeczu, w którym zawodnicy pokazali się z dobrej strony, pokonując APN Knurów.
-
11.08.2022
Akademia: Zapowiedź weekendu (13-15 sierpnia)
W długi sierpniowy weekend do gry przystąpią zespoły Polonii Środa Wielkopolska występujące w rozgrywkach Ligi Wojewódzkiej. W sezonie 2022/2023 na tym szczeblu reprezentować nas będą trzy zespoły: juniorzy młodsi B1 (2006/2007), trampkarze starsi (2008) oraz młodzicy młodsi (2011). Wszystkie trzy zespoły pierwsze swoje mecze rozegraja na boiskach rywali.
-
10.08.2022
Dwie gry młodzików (2010)
Zawodnicy rocznika 2010 pod okiem trenerów Łukasza Żeglenia i Radosława Piotrowskiego rozegrali dwa mecze sparingowe z bardzo wymagającymi rywalami, przedstawicielami z sąsiednich lig wojewódzkich. W czwartek zespół rywalizował ze Stalą Niewiadów, a w piątek z Falubazem Zielona Góra.
-
09.08.2022
Beniaminek przyjedzie na Stadion Średzki
Na dobre rozkręcają się już rozgrywki ligowe w zespołach seniorskich Polonii Środa. W ten weekend wszystkie trzy zespoły powalczą już o punkty. Dla pierwszego zespołu będzie to druga kolejka III ligi w której podejmą Unię Solec Kujawski. Z kolei zespół kobiet i rezerw zainaugurują zmagania ligowe. Kobiety udadzą się do Bielawy na mecz z Bielawianką, a drugi zespół Polonii Środa w sobotę podejmie Polanina Strzałkowo w ramach spotkania V ligi grupa 2.
-
08.08.2022
Grali najmłodsi (2012-2015)
Poza reprezentantami piłki jedenastoosobowej swoje pierwsze mecze rozgrywały także najmłodsze grupy naszej akademii. Zawodnicy z roczników 2012, 2013, 2014 oraz 2015 rozegrali gry kontrolne oraz gry wewnętrzne, obfitujące w wiele bramek.
























































