12.06.2013
Zdecydowane zwycięstwo orlików starszychKolejne spotkanie Polonia rozegrała u siebie. Tym razem Polonia podejmowała zespół Karolinka Koziegłowy. W pierwszym pojedynku tych drużyn nieznacznie lepsza okazała się Polonia wygrywając 1-2.
Tak więc przed meczem oba zespoły liczyły na zwycięstwo. Już na początku spotkania rzeczywistość boiskowa okazała się brutalna dla zespołu przyjezdnych. Polonia w 1’ meczu, a w dodatku w pierwszej akcji objęła prowadzenie. Piłkę w pole karne po składnej akcji dograł A.Białkowski, a F. Michalak dopełnił formalności zdobywając bramkę. Idealne rozpoczęcie meczu! Bardzo szybko zdobyta bramka dodała skrzydeł Polonistom. Polonia ruszyła do zdecydowanych ataków. Kolejne bramki zawodnicy Polonii zdobywali jak na zawołanie. W 5’ meczy było już 2-0. Dośrodkowanie J.Kiela z rzutu rożnego wykorzystał W.Piechota. W 6’ Karolinka mogła odpowiedzieć bramką, lecz napastnik zespołu przyjezdnych po minięciu bramkarza gospodarzy mając pusta bramkę trafił w słupek. W 9’ meczu Polonia wykonywała rzut wolny bezpośredni w okolicach linii środkowej boiska. Wykonawcą rzutu był M.Szafrański, który uderzył piłkę po poprzeczkę nie dając żadnych szans bramkarzowi gości. W 10’ meczu Polonia prowadziła już 4-0; celne podanie D.Bartkowskiego wykorzysta zdobywając bramkę A.Białkowski. W 12’ spotkania J.Kiel wywalczył piłkę w polu karnym z spod nóg obrońcy Karolinki, po czym uderzył ja w kierunku bramki i zdobył gola. Wynik 5-0 dla Polonii. Cztery minuty później ten sam zawodnik ( Jan Kiel) zdobył kolejną bramkę. Wynik 6-0. W 18’ Polonia wyprowadziła szybki kontratak prawą strona boiska, zakończony celny trafieniem W.Piechoty. Wynik spotkania 7-0 dla Polonii. W 20’ meczu było już 8-0 dla Polonii. Akcja prawą stroną boiska, dośrodkowanie w pole karne, celne trafienie A.Białkowskiego. Pierwsza połowa spotkania kończy się takim rezultatem. Zdecydowana i bezsprzeczna przewaga Polonii ma odzwierciedlenie w ilości zdobytych bramek. Zespół Karolinki był tylko tłem dla Polonistów. Po zmianie stron Polonia jakby trochę zwolniła tempa. Gra trochę się wyrównała. Do głosu doszli zawodnicy Karolinki. Jednak przez dłuższy okres czasu żadnemu z zespołów nie udało się osiągnąć zdecydowanej przewagi. Dopiero końcówka meczu przyniosła kolejne bramki. W 40’ meczu szybki atak wyprowadził W.Piechota, następnie dograł piłkę do F.Michalaka, a ten będąc sam na sam z bramkarzem gości dobył 9- bramkę dla Polonii. Zespół przyjezdnych odpowiedział bramką dopiero w 42’ meczu. Tak więc wynik spotkania 9-1 dla Polonii. Minutę później Karolinka zmniejsza rozmiary porażki i zdobywa swoją drugą bramkę. Wynik 9-2 dla Polonii. Ostatnie słowo należy jednak dla zespołu gospodarzy, którzy w 47’ meczu ustalają wynik spotkani na 10-2. Tym razem dośrodkowywał J.Kiel, obrońca gości niefortunnie interweniował wślizgiem (próbując wybić piłkę) i strzelił bramkę samobójczą. Mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem zespołu gospodarzy 10-2. Zaznaczyć należy, że było to czwarte z rzędu zwycięstwo Polonii.
Polonia w składzie: D.Nyczak, M.Szafrański, K.Lewicz, J.Grześkowiak, W.Piechota, A.Białkowski, J.Kiel, F.Michalak, J.Mazur, M.Radziejewski, M.Malusiak, D.Bartkowski, M,Gościniak, G.Kozłowski.
Najnowsze aktualności
-
18.08.2022
Sparingowo z Wartą Śrem (2014)
W sobotę 13 sierpnia zespół żaków starszych Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2014) był gospodarzem meczu sparingowego przeciwko zawodnikom Warty Śrem.
-
18.08.2022
Gry kontrolne orlików (2013)
W ubiegłym tygodniu intensywnie trenowali orlicy z rocznika 2013. Zespoły rozegrały łącznie trzy gry kontrolne z Talentem Warszawa, Arką Gdynia oraz 1920 Mosina.
-
18.08.2022
Piłkarska sobota na Stadionie Średzkim
W sobotę swoje mecze ligowe rozegrają zarówno pierwszy zespół Polonii Środa który będzie podejmować beniaminka rozgrywek – Vinetę Wolin jak i pierwszoligowy zespół kobiet który podejmie na własnym boisku Resovię Rzeszów. Tym razem bez spotkania ligowego jest drugi zespół Polonii Środa. A jest to spowodowane przeniesieniem meczu ligowego z GKS Dopiewo na środę 21 września. W zamian za to młodzi poloniści z drugiego zespołu mają rozegrać grę wewnętrzną.
-
18.08.2022
Zwycięstwo w Nowych Skalmierzycach (2006)
W meczu 1. kolejki nowego sezonu występujący w lidze wojewódzkiej juniorzy młodsi B1 z rocznika 2006/2007 zainaugurowali rozgrywki w meczu wyjazdowym z zespołem AP Nowe Skalmierzyce. Nasz zespół wygrał 6:1 (4:0), a bramki strzelali: Kacper Manicki - dwie, Jakub Wawroski, Oskar Pawlak, Jakub Płonka oraz Maksymilian Łoniewski.
-
18.08.2022
Bez punktów w Kleczewie
W środę 17 sierpnia piłkarze Polonii Środa rozegrali kolejną ligową kolejkę. Tym razem nasz zespól udał się do Kleczewa na pojedynek z tamtejszym Sokołem. Było to 21 ligowe spotkanie obu ekip na poziomie trzeciej ligi a sam mecz zwiastował spore emocje.
-
17.08.2022
Inauguracyjne zwycięstwo w Kaliszu (2008)
W meczu drugiej kolejki I ligi wojewódzkiej trampkarzy starszych Polonia Środa Wielkopolska wygrała 5:1 (1:1) z KKS-em Kalisz. Choć Kaliszanie wyszli na prowadzenie w 15. minucie meczu to Poloniści odwrócili losy meczu. Bramki dla średzkiego zespołu strzelali Jakub Michalak, Filip Stasiak oraz Paweł Sarna - trzy.
-
15.08.2022
Polonistki liderkami I ligi
W pierwszej kolejce ligowych zmagań sezonu 2022/23 piłkarki Polonii Środa mierzyły się w Bielawie z beniaminkiem – tamtejszym zespołem Bielawianki. Po świetnym meczu polonistki wygrały 5:0 i objęły fotel lidera rozgrywek.
-
13.08.2022
Ligowy klasyk w Kleczewie
Rumieńców nabierają rozgrywki trzecioligowe w grupie drugiej sezonu 2022/23 a zespoły w nich biorące udział nie mają zbyt wiele czasu na odpoczynek. W najbliższą środę 17 sierpnia odbędzie się kolejna kolejka ligowa. Piłkarzy Polonii Środa czeka tym razem wyjazd do Kleczewa na spotkanie z tamtejszym Sokołem.

























































