12.06.2013
Zdecydowane zwycięstwo orlików starszychKolejne spotkanie Polonia rozegrała u siebie. Tym razem Polonia podejmowała zespół Karolinka Koziegłowy. W pierwszym pojedynku tych drużyn nieznacznie lepsza okazała się Polonia wygrywając 1-2.
Tak więc przed meczem oba zespoły liczyły na zwycięstwo. Już na początku spotkania rzeczywistość boiskowa okazała się brutalna dla zespołu przyjezdnych. Polonia w 1’ meczu, a w dodatku w pierwszej akcji objęła prowadzenie. Piłkę w pole karne po składnej akcji dograł A.Białkowski, a F. Michalak dopełnił formalności zdobywając bramkę. Idealne rozpoczęcie meczu! Bardzo szybko zdobyta bramka dodała skrzydeł Polonistom. Polonia ruszyła do zdecydowanych ataków. Kolejne bramki zawodnicy Polonii zdobywali jak na zawołanie. W 5’ meczy było już 2-0. Dośrodkowanie J.Kiela z rzutu rożnego wykorzystał W.Piechota. W 6’ Karolinka mogła odpowiedzieć bramką, lecz napastnik zespołu przyjezdnych po minięciu bramkarza gospodarzy mając pusta bramkę trafił w słupek. W 9’ meczu Polonia wykonywała rzut wolny bezpośredni w okolicach linii środkowej boiska. Wykonawcą rzutu był M.Szafrański, który uderzył piłkę po poprzeczkę nie dając żadnych szans bramkarzowi gości. W 10’ meczu Polonia prowadziła już 4-0; celne podanie D.Bartkowskiego wykorzysta zdobywając bramkę A.Białkowski. W 12’ spotkania J.Kiel wywalczył piłkę w polu karnym z spod nóg obrońcy Karolinki, po czym uderzył ja w kierunku bramki i zdobył gola. Wynik 5-0 dla Polonii. Cztery minuty później ten sam zawodnik ( Jan Kiel) zdobył kolejną bramkę. Wynik 6-0. W 18’ Polonia wyprowadziła szybki kontratak prawą strona boiska, zakończony celny trafieniem W.Piechoty. Wynik spotkania 7-0 dla Polonii. W 20’ meczu było już 8-0 dla Polonii. Akcja prawą stroną boiska, dośrodkowanie w pole karne, celne trafienie A.Białkowskiego. Pierwsza połowa spotkania kończy się takim rezultatem. Zdecydowana i bezsprzeczna przewaga Polonii ma odzwierciedlenie w ilości zdobytych bramek. Zespół Karolinki był tylko tłem dla Polonistów. Po zmianie stron Polonia jakby trochę zwolniła tempa. Gra trochę się wyrównała. Do głosu doszli zawodnicy Karolinki. Jednak przez dłuższy okres czasu żadnemu z zespołów nie udało się osiągnąć zdecydowanej przewagi. Dopiero końcówka meczu przyniosła kolejne bramki. W 40’ meczu szybki atak wyprowadził W.Piechota, następnie dograł piłkę do F.Michalaka, a ten będąc sam na sam z bramkarzem gości dobył 9- bramkę dla Polonii. Zespół przyjezdnych odpowiedział bramką dopiero w 42’ meczu. Tak więc wynik spotkania 9-1 dla Polonii. Minutę później Karolinka zmniejsza rozmiary porażki i zdobywa swoją drugą bramkę. Wynik 9-2 dla Polonii. Ostatnie słowo należy jednak dla zespołu gospodarzy, którzy w 47’ meczu ustalają wynik spotkani na 10-2. Tym razem dośrodkowywał J.Kiel, obrońca gości niefortunnie interweniował wślizgiem (próbując wybić piłkę) i strzelił bramkę samobójczą. Mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem zespołu gospodarzy 10-2. Zaznaczyć należy, że było to czwarte z rzędu zwycięstwo Polonii.
Polonia w składzie: D.Nyczak, M.Szafrański, K.Lewicz, J.Grześkowiak, W.Piechota, A.Białkowski, J.Kiel, F.Michalak, J.Mazur, M.Radziejewski, M.Malusiak, D.Bartkowski, M,Gościniak, G.Kozłowski.
Najnowsze aktualności
-
31.08.2022
Remis z kadrą Wlkp. ZPN 2010 (2009)
W rozegranym w Jarocinie meczu sparingowym trampkarze młodsi Polonii Środa Wielkopolska zremisowali 1:1 (0:0) z kadrą Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej (rocznik 2010). Warto odnotować, iż w średzkim zespole zagrało aż sześciu zawodników urodzonych właśnie w 2010 roku. Jedynego gola dla naszej drużyny strzelił po rzucie rożnym Antoni Zając.
-
30.08.2022
Rywalizowali w Śmiglu (2013)
Zawodnicy Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2013) z grupy żółtej odwiedzili rówieśników w Śmiglu gdzie rozegrali mecz sparingowy z Gminną Akademią Piłkarską Czacz/Śmigiel na tamtejszym orliku.
-
30.08.2022
Grali towarzysko z Sucharami (2015)
Żaki młodsze z rocznika 2015, pod czujnym okiem trenerów Miłosza Twardowskiego i Pawła Hoffmanna, wzięły udział w miniturnieju sparingowym rozgrywanym na boisku CTP 2 z Sucharami Suchy Las.
-
29.08.2022
Pierwsze zwycięstwo ligowe młodzików (2011)
W meczu 3. kolejki I ligi wojewódzkiej młodzików młodszych Polonia Środa Wielkopolska pokonała na wyjeździe 6:3 (4:1) UKS AP Reissa Jarocin. Jest to pierwsze zwycięstwo zespołu Kamila Kudły i Kornela Ladrowskiego w tych rozgrywkach. Bramki dla Polonii strzelali Jan Marciniak - dwie, Alicja Bolewicz, Kacper Pauter, Mikołaj Borczyk oraz Witold Chojnacki. Nie udała się inauguracja sezonu drugiego zespołu, który przegrał z Mieszkiem Gniezno 0:15.
-
29.08.2022
Pucharowa środa na Stadionie Średzkim
W środę 31 sierpnia na Stadionie Średzkim odbędzie się spotkanie 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski w którym piłkarze Polonii Środa podejmować będą drugoligowy Motor Lublin.
-
29.08.2022
Dwadzieścia goli trampkarzy w Nekli (2009)
W inauguracyjnym meczu III ligi okręgowej trampkarzy młodszych Polonia II Środa Wielkopolska wygrała 20:0 (10:0) z Płomieniem Nekla. Z powodu braku meczu pierwszej drużyny kilku zawodników wsparło drugi zespół. Bramki dla podopiecznych Marcin Parusa i Miłosza Twardowskiego strzelali: Jakub Janiszewski - cztery, Stanisław Jaskólski - trzy, Filip Wojciechowski - trzy, Kamil Jankowiak - trzy, Krzysztof Maciejewski - dwie, Miłosz Gauza, Stanisław Solarski, Sebastian Grządzielewski, Karol Jaguś oraz Wiktor Rozwora.
-
29.08.2022
Trampkarze pokonali Amber Kalisz (2008)
W meczu 4. kolejki I ligi wojewódzkiej trampkarzy starszych Polonia Środa Wielkopolska wygrała na wyjeździe 4:1 (2:1) z AS Amber Kalisz. Bramki dla podopiecznych Przemysława Otuszewskiego i Wojciecha Gąsiorowskiego strzelali Paweł Sarna - dwie, Mikołaj Kowalski oraz Alan Nowakowski. Nasz zespół z kompletem zwycięstw prowadzi w ligowej tabeli.
-
29.08.2022
Podział punktów w Gdyni
W kolejnym meczu ligowym piłkarki Polonii Środa mierzyły się w Gdyni z zespołem Marcus Checz Gdynia. Mecz z Marcusem Gdynia odbywał się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Rozgrywany był prawie w samo południe i na płycie ze sztuczną nawierzchnią. Na nasłonecznionym boisku panowała temperatura bliska 40 stopni. Taki klimat dawał się we znaki obu zespołom a sam mecz był raczej rozpatrywany przez wszystkich w kategoriach, że kto lepiej zniesie takie warunki pogodowe ten wygra i zainkasuje 3 punkty.



























































