OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

12.06.2013

Zdecydowane zwycięstwo orlików starszych

Kolejne spotkanie Polonia rozegrała u siebie. Tym razem Polonia podejmowała zespół Karolinka Koziegłowy. W pierwszym pojedynku tych drużyn nieznacznie lepsza okazała się Polonia wygrywając 1-2.

Tak więc przed meczem oba zespoły liczyły na zwycięstwo. Już na początku spotkania rzeczywistość boiskowa okazała się brutalna dla zespołu przyjezdnych. Polonia w 1’ meczu, a w dodatku w pierwszej akcji objęła prowadzenie. Piłkę w pole karne po składnej akcji dograł A.Białkowski, a F. Michalak dopełnił formalności zdobywając bramkę. Idealne rozpoczęcie meczu! Bardzo szybko zdobyta bramka dodała skrzydeł Polonistom. Polonia ruszyła do zdecydowanych ataków. Kolejne bramki zawodnicy Polonii zdobywali jak na zawołanie. W 5’ meczy było już 2-0. Dośrodkowanie J.Kiela z rzutu rożnego wykorzystał W.Piechota. W 6’ Karolinka mogła odpowiedzieć bramką, lecz napastnik zespołu przyjezdnych po minięciu bramkarza gospodarzy mając pusta bramkę trafił w słupek. W 9’ meczu Polonia wykonywała rzut wolny bezpośredni w okolicach linii środkowej boiska. Wykonawcą rzutu był M.Szafrański, który uderzył piłkę po poprzeczkę nie dając żadnych szans bramkarzowi gości. W 10’ meczu Polonia prowadziła już 4-0; celne podanie D.Bartkowskiego wykorzysta zdobywając bramkę A.Białkowski. W 12’ spotkania J.Kiel wywalczył piłkę w polu karnym z spod nóg obrońcy Karolinki, po czym uderzył ja w kierunku bramki i zdobył gola. Wynik 5-0 dla Polonii. Cztery minuty później ten sam zawodnik ( Jan Kiel) zdobył kolejną bramkę. Wynik 6-0. W 18’ Polonia wyprowadziła szybki kontratak prawą strona boiska, zakończony celny trafieniem W.Piechoty. Wynik spotkania 7-0 dla Polonii. W 20’ meczu było już 8-0 dla Polonii. Akcja prawą stroną boiska, dośrodkowanie w pole karne, celne trafienie A.Białkowskiego. Pierwsza połowa spotkania kończy się takim rezultatem. Zdecydowana i bezsprzeczna przewaga Polonii ma odzwierciedlenie w ilości zdobytych bramek. Zespół Karolinki był tylko tłem dla Polonistów. Po zmianie stron Polonia jakby trochę zwolniła tempa. Gra trochę się wyrównała. Do głosu doszli zawodnicy Karolinki. Jednak przez dłuższy okres czasu żadnemu z zespołów nie udało się osiągnąć zdecydowanej przewagi. Dopiero końcówka meczu przyniosła kolejne bramki. W 40’ meczu szybki atak wyprowadził W.Piechota, następnie dograł piłkę do F.Michalaka, a ten będąc sam na sam z bramkarzem gości dobył 9- bramkę dla Polonii. Zespół przyjezdnych odpowiedział bramką dopiero w 42’ meczu. Tak więc wynik spotkania 9-1 dla Polonii. Minutę później Karolinka zmniejsza rozmiary porażki i zdobywa swoją drugą bramkę. Wynik 9-2 dla Polonii. Ostatnie słowo należy jednak dla zespołu gospodarzy, którzy w 47’ meczu ustalają wynik spotkani na 10-2. Tym razem dośrodkowywał J.Kiel, obrońca gości niefortunnie interweniował wślizgiem (próbując wybić piłkę) i strzelił bramkę samobójczą. Mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem zespołu gospodarzy 10-2. Zaznaczyć należy, że było to czwarte z rzędu zwycięstwo Polonii.

Polonia w składzie: D.Nyczak, M.Szafrański, K.Lewicz, J.Grześkowiak, W.Piechota, A.Białkowski, J.Kiel, F.Michalak, J.Mazur, M.Radziejewski, M.Malusiak, D.Bartkowski, M,Gościniak, G.Kozłowski.

Najnowsze aktualności

  • 04.09.2022

    Bez punktów w starciu z Pogonią

    W meczu szóstej kolejki trzeciej ligi piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku Pogoń Nowe Skalmierzyce. Spotkanie to zamykało szóstą kolejkę III ligi grupy drugiej a dla obu zespołów zwycięstwo było szansą na umocnienie swojej pozycji w górnej części ligowej tabeli.

  • 02.09.2022

    Akademia: Harmonogram meczów (3-4 września)

    W sobotę i niedzielę kolejne mecze ligowe średzkich zespołów młodzieżowych! Na boiskach w Środzie Wielkopolskiej nie zabraknie emocji. W sobotę na płycie głównej swój mecz rozegrają trampkarze starsi, którzy o godzinie 12:00 podejmą Rawię Rawicz. W niedzielę natomiast na Rolibudzie o godzinie 11:00 zmagania ligowe w I lidze okręgowej zainaugurują trampkarze młodsi, a o 14:00 na CTP 1 swoje spotkanie rozegrają młodzicy starsi. Pełny harmonogram poniżej.

  • 02.09.2022

    Zwycięstwo z Orlikiem Miłosław (2009)

    W ostatniej już grze kontrolnej w ramach przygotowań do sezonu 2022/2023 trampkarze młodsi Polonii pokonali 4:0 (2:0) rówieśników z Orlika Miłosław. Bramki dla średzkiej drużyny strzelali Stanisław Solarski - dwie, Miłosz Gauza oraz Jakub Janiszewski z rzutu wolnego. Warto odnotować, iż w celach wychowawczo-dydaktycznych mecz sędziowało trzech zawodników Polonii - Antoni Staszak, Stanisław Wieliński i Jakub Sawuć. Chłopacy podeszli do zadania bardzo profesjonalnie - przygotowali kartki, chorągiewki, a nawet... zadbali o łączność pomiędzy sobą! Trójka arbitrów przez cały mecz była w stałym kontakcie na słuchawkach.

  • 02.09.2022

    Gry kontrolne orlików (2012)

    Drużyny orlików starszych (rocznik 2012) rozegrały w weekend gry kontrolne. Grupa pierwsza zmierzyła się w grze wewnątrz naszego klubu z rok młodszym kolegami. Zawodnicy z grupy drugiej wzięli udział w trójmeczu z Wartą Śrem oraz Kłosem Zaniemyśl.

  • 01.09.2022

    W niedzielę z Pogonią

    Nie maja zbyt wiele czasu piłkarze Polonii Środa na odpoczynek po pucharowym pojedynku z Motorem Lublin. Już w niedzielę nasz zespół rozegra spotkanie szóstej kolejki III ligi grupy 2 w którym podejmować będzie Pogoń Nowe Skalmierzyce.

  • 01.09.2022

    Zwycięstwo w Sątopach (2010)

    W meczu 1. kolejki II ligi okręgowej młodzików starszych Polonia II Środa Wielkopolska pokonała na wyjeździe GSP Sątopy 6:2 (4:1). Bramki dla podopiecznych Łukasza Żeglenia i Radosława Piotrowskiego strzelali Alicja Bolewicz - dwie, Jakub Przybylski, Fabian Nowaczyk, Marcel Kaleta oraz Adam Kłopocki.

  • 31.08.2022

    Koniec pucharowej przygody

    W 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku drugoligowy Motor Lublin. Stawką tego spotkania był awans do 1/16 finału tych rozgrywek.

  • 31.08.2022

    Ligowe zwycięstwo z SKP Słupca (2008)

    W zaległym meczu 1. kolejki ligi wojewódzkiej Polonia Środa Wielkopolska pokonała na Stadionie Lekkoatletycznym zespół SKP MOS Słupca 4:2 (0:1). Goście wysoko postawili poprzeczkę i do przerwy prowadzili jedną bramką. Ostatecznie jednak Poloniści zdołali wygrać, a po dwa gole zdobyli Paweł Sarna oraz Mikołaj Kowalski.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.