09.11.2013
Zasłużone zwycięstwo z Fogo LubońW spotkaniu 14. kolejki trzeciej ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej piłkarze średzkiej Polonii zasłużenie pokonali na własnym boisku Fogo Luboń 2:1.
Już w czwartej minucie dobre dośrodkowanie w pole karne wykonał Dominik Mucha, jednak niekryty w nim Jakub Solarek źle złożył się do strzału głową i przeniósł piłkę nad poprzeczką. Nieco później głową uderzał również Radosław Barabasz, ale także nie trafił w światło bramki. Na kolejne uderzenie średzcy kibice musieli czekać aż do 21. minuty, gdy z dalszej odległości Sebastiana Maćkowiaka próbował pokonać Łukasz Przybyłek. Trzy minuty później piłkę po strzale z rzutu wolnego Radosława Barabasza wybił przed siebie bramkarz Fogo. Najszybciej dobiegł do niej Igor Jurga, ale jego dobitka również trafiła w golkipera. W 31. minucie poloniści mogli w końcu udokumentować swoją przewagę, gdy futbolówkę głową w słupek skierował Jakub Solarek. Siedem minut później z piłką pod bramkę lubonian popędził Dominik Mucha, ale na 17. metrze został sfaulowany. Z rzutu wolnego bezpośrednio strzelać próbował Radosław Barabasz, lecz przymierzył za wysoko. Fogo w tej części gry nie potrafił zagrozić bramce Polonii, ba nie oddał nawet strzału.
Na drugą połowę Polonia wybiegła w niezmienionym składzie. W 49. minucie bramkarza gości sprawdził Dominik Mucha, ale bramki nadal nie było. Gol i to przepięknej urody padł dwie minuty później. Z rzutu wolnego wykonywanego z ponad 40. metrów huknął Łukasz Przybyłek, piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i zatrzepotała w siatce. W 56. minucie średzcy kibice znów oszaleli z radości. Piłkę w środku pola zgarnął Adrian Błaszak, dograł ją do Igora Jurgi, który następnie z powrotem odegrają ją do Adriana, a ten głową podwyższył prowadzenie na 2:0.W 63. minucie minimalnie obok dalszego słupka strzelał Jakub Solarek. Nieco później Mateusz Pluciński idealnie obsłużył Dominika Muchę, ale ten z bliskiej odległości zamiast trafić do siatki, trafił w obrońcę. Dopiero w 71. minucie goście z Lubonia oddali pierwsze, niecelne uderzenie w meczu, kiedy to Jacek Zielonka posłał futbolówkę daleko obok słupka. Kwadrans przed końcem na boisku pojawił się Michał Stańczyk, a pole gry opuścił Mateusz Pluciński. Niedługo później do gry dołączył Marcin Duchała, a na ławce zasiadł Igor Jurga. W 82. minucie rywale niespodziewanie zdobyli gola kontaktowego. Po dośrodkowaniu w pole karne z rzutu wolnego i zamieszaniu w nim powstałym Dariusz Imbiorowicz trafił do siatki. Po utracie gola trener Czesław Owczarek szybko dokonał kolejnej roszady. Adriana Błaszaka zastąpił Marcin Falgier. Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry Michał Stańczyk otarł piłkę o poprzeczkę bramki, ale ta opuściła boisko. Ostatecznie polonisci zanotowali drugą wygraną z rzędu i zajmują w tabeli 10. miejsce.
Polonia Środa - Fogo Luboń 2:1 (0:0)
Łukasz Przybyłek 51, Adrian Błaszak 56 - Dariusz Imbiorowicz 82
Polonia: 27. Patryk Guzikowski, 7. Paweł Przybyłek, 13. Maciej Gendek, 5. Radosław Barabasz, 26. Damian Buczma, 6. Adrian Błaszak (84' 23. Marcin Falgier), 8. Łukasz Przybyłek, 17. Mateusz Pluciński (76' 77. Michał Stańczyk), 14. Dominik Mucha, 20. Jakub Solarek, 16. Igor Jurga (80' 10. Marcin Duchała)
rezerwowi: 94. Dawid Nowak, 4. Dawid Lisek, 10. Marcin Duchała, 23. Marcin Falgier, 2. Piotr Leporowski, 9. Krystian Pawlak, 77. Michał Stańczyk
Fogo: 12. Sebastian Maćkowski (61' 1. Łukasz Maćkowiak), 16. Patryk Piotrowski, 18. Damian Przepióra, 13. Dariusz Imbiorowicz, 2. Konrad Repecki, 6. Michał Chmielecki, 15. Mieszko Pytlak (78' 14. Przemysław Wyrwa), 19. Jacek Zielonka, 17. Adam Durowicz (58' 8. Dawid Skrzycki), 9. Piotr Sarbinowski, 11. Szymon Izydorczyk (58' 21. Paweł Wolkiewicz)
rezerwowi: 1. Łukasz Maćkowiak, 4. Michał Fertikowski, 10. Jonasz Jeźewski, 8. Dawid Skrzycki, 20. Jakub Mikołajczyk, 14. Przemysław Wyrwa, 21. Paweł Wolkiewicz
Zółte kartki: Zielonka, Pytlak, Przepióra (Fogo) - Jurga, Duchała (Polonia)
Widzów: 150
Arbiter: Bartłomiej Wiśniewski z Włocławka
Najnowsze aktualności
-
17.10.2016
Udany turniej żaków (2008)
W minioną sobotę podopieczni Kamila Kudły drużyna żaków starszych 2008 udała się na kolejny turniej ligowy, który tym razem odbył się w Śremie.
-
17.10.2016
Wysoka porażka z Liderem (2005)
W dniu 15.10.2016 o godzinie 14.00 rozpoczął się mecz młodzików młodszych Polonii Środa z Liderem Swarzędz.
-
17.10.2016
Porażka po emocjonującym meczu (2006)
W niedzielne przedpołudnie 16.10.2016 roku rozegrano kolejny mecz ligowy w grupie rocznika 2006. Drugi zespół Polonii pod wodzą Grzegorza Nowaka mierzył się z zespołem 1920 Mosina. Rywal z Mosiny przystąpił do meczu po wygranej z liderem Kotwicą Kórnik.
-
17.10.2016
Przegrana i zwycięstwo juniorów młodszych (2000)
W minionym tygodniu juniorzy młodsi występujący w Wojewódzkiej Lidze Juniorów Młodszych rozegrali dwa wyjazdowe mecze ligowe.
-
16.10.2016
Pierwsza porażka w sezonie (2007)
W sobotę nasi młodzi piłkarze doznali pierwszej porażki w obecnym sezonie. W siódmej kolejce pierwszej ligi trzy punkty z naszego terenu zabrali ze sobą do Poznania zawodnicy Warty.
-
16.10.2016
S. Suchomski: Szanujemy zdobyty punkt
Cały zespół rozegrał bardzo dobre spotkanie. Zawodnicy włożyli duże zaangażowanie w mecz. Rywal postawił bardzo wysoko poprzeczkę. Mimo to my parliśmy do przodu chcąc zdobyć bramkę. Nie udało nam się niestety to. Ale też trzeba podkreślić że drugi mecz z rzędu nie straciliśmy bramki – mówił po meczu z Bałtykiem trener Polonii Sławomir Suchomski.
-
16.10.2016
Porażka z Lechem Poznań (2006)
W sobotę 15.10.2016r o godzinie 16:00 na boisku w Środzie Wlkp. pierwsza drużyna orlika młodszego rozegrała kolejne spotkanie o mistrzostwo Ligi Orlika E1 z zespołem Lecha Poznań. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Kolejorza 3-1. Bramkę dla Polonii Środa zdobył Jakub Wawroski.
-
16.10.2016
Mecz z Bałtykiem okiem aparatu
Prezentujemy obszerną galerię z sobotniego meczu Polonii w którym nasz zespół bezbramkowo zremisował z Bałtykiem Gdynia. Zdjęcia wykonał tradycyjnie Czesław Kościelski.





















































