18.05.2012
Zapowiedź 23. kolejki A-KlasyJuż w najbliższy weekend rozegrana zostanie 23. kolejka rozgrywek o mistrzostwo poznańskiej klasy A.
W meczu na szczycie zmierzą się Phytopharm Klęka oraz Polonia Poznań. Poznaniacy jeszcze do ostatniej środy byli liderem tabeli. Pierwsze miejsce utracili na rzecz zespołu z Klęki, który w zaległym spotkaniu pokonał GKS Gułtowy 3:1 i jednym punktem wyprzedził polonistów. W rundzie jesiennej na boisku w Poznaniu wygrali gospodarze 2:1.
Do ciekawego meczu dojdzie również w Niechanowie, gdzie miejscowy Pelikan zagra z rozpędzonym Orkan Działyń. Ważne spotkanie rozegrane zostanie także w Poznaniu pomiędzy Przemysławem, a Zawisza Dolsk. Obie drużyny zajmują miejsca w dolnej części tabeli i posiadają na swoim koncie po 13. punktów. W innych meczach Maratończyk Brzeźno spotka się z Wielkopolską II Komorniki, Orkan Jarosławiec z Zawiszą Dolsk, a rezerwy naszej Polonia na wyjeździe zagrają z Pogonią Książ Wielkopolski.
Terminarz 23. kolejki A-Klasy:
Sobota, 19.05.2012
17:00 Pogoń Książ - Polonia II Środa
18:00 Przemysław Poznań - Zawisza Dolsk
Niedziela, 20.05.2012
14:00 Orkan Jarosławiec - Wełnianka Kiszkowo
11:00 Pelikan Niechanowo - Orkan Działyń
11:00 Phytopharm Klęka - Polonia Poznań
14:00 Maratończyk Brzeźno - Wielkopolska II Komorniki
GKS Gułtowy - Błękitni II Owińska 3:0 w.o.
Najnowsze aktualności
-
06.06.2025
Akademia: Zapowiedź (7-8.06.2025)
Rozgrywki młodzieżowe wkraczają w decydującą fazę, bo za dwa tygodnie, poznamy ostateczne rozstrzygnięcia. W nadchodzący weekend czeka nas jedenaście gier z udziałem drużyn Polonii. W sobotę na wyjeździe zagra Polonia 2009, zaś domowe mecze zagrają m.in. Polonia 2010 w 2. lidze wojewódzkiej, czy Polonia 2012. W niedzielę na wyjeździe grać będą Polonia 2008, która kończy rozgrywki, a także Polonia 2010 i juniorki. Na Nowym Stadionie Średzkim zagra Polonia 2013, a stawką spotkania z Ostrovią 1909 będzie utrzymanie się na fotelu lidera.
-
03.06.2025
Transmisja finału
Gdyby z jakichś powodów ktoś z Was nie mógł się pojawić w środę na trybunach Nowego Stadionu Średzkiego i dopingować piłkarzy Polonii Środa w walce o SZÓSTY Wielkopolski puchar Polski to Wielkopolski Związek Piłki Nożnej przeprowadzi z tego meczu transmisję...
-
03.06.2025
Zwycięstwo z Kłosem (2013)
Drugi zespół Polonii 2013, który rywalizuje w 3. lidze okręgowej D2, wygrał w ostatnich dniach dwa spotkania i awansował na pozycję lidera rozgrywek. W piątek Poloniści wygrali wyjazdową potyczkę z Kłosem Zaniemyśl 5:4 (4:1), a we wtorek pokonali na własnym boisku Kotwicę II Kórnik 5:1 (1:1).
-
02.06.2025
Remisowy pojedynek rezerw
W kolejnym ligowym meczu drugi zespół Polonii Środa Wielkopolska podejmował na własnym boisku Zjednoczonych Trzemeszno.
-
02.06.2025
Polonia wyszła na prowadzenie (2013)
Bardzo udany weekend ma za sobą Polonia 2013. Zespół Bartosza Kadrzyńskiego i Jędrzeja Kujawy wygrał na wyjeździe 5:0 (1:0) z dotychczasowym liderem - Polonią 1912 Leszno. W pierwszym meczu między tymi drużynami lepsza okazała się zespół z Leszna. Dzięki trzem punktom nasz zespół wyprzedził swoją imienniczkę i objął prowadzenie w ligowej tabeli. Do rozegrania pozostały trzy kolejki.
-
02.06.2025
Druga porażka młodzików (2012)
Dwa mecze w ostatnich dniach rozegrał zespół Polonii 2012. Najpierw podopieczni Bartosza Tomaszewskiego wygrali 9:1 (3:1) na własnym boisku z Pogonią Nowe Skalmierzyce, a następnie w niedzielę doznali drugiej w rundzie wiosennej porażki z SMS APR Ślesin (0:2). Drugi zespół, którego trenerem jest Kornel Ladrowski, przegrał w środę z Kłosem Zaniemyśl 2:3 (1:3).
-
02.06.2025
Piorunująca końcówka dziewczyn (Juniorki)
Zespół juniorek w sobotę dosłownie wyrwał trzy punkty w wyjazdowym starciu z 1922 Lechią Kostrzyn/Maratończykiem Brzeźno. Mecz miał dramatyczny przebieg, bo do 70. minuty nasze zawodniczki prowadziły 3:2, ale wtedy gospodarze zdobyli dwa gole i to oni wyszli na prowadzenie. Polonistki pokazały jednak pazur i zdołały odwrócić losy meczu zdobywając trzy gole w ostatnich pięciu minutach gry!
-
02.06.2025
Siódmy gol dał zwycięstwo (2011)
Drugi zespół rocznika 2011 rozegrał w sobotę niezwykle ciekawy i obfitujący w gole mecz z Talentem Poznań. Poloniści po niezwykle emocjonującej końcówce wygrali 7:6 (2:3), a gola na wagę zwycięstwa w doliczonym czasie gry strzelił Kuba Kucharski. Wcześniej do bramki rywali trafiali jeszcze Marcel Łuczak - dwukrotnie, Mikołaj Borczyk, Michał Cwojdzinski - dwukrotnie oraz Igor Nowak.