26.10.2012
Zapowiedź 14. kolejki III ligiW najbliższą sobotę i niedzielę rozegrana zostanie 14. kolejka rozgrywek o mistrzostwo III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Szansę na przekroczenie granicy 30. punktów będzie miała Ostrovia 1909 Ostrów, natomiast w czołówce tabeli, gdzie różnice punktowe są niewielkie może dojść do wielu zmian.
Lider z Ostrowa Wielkopolskiego tym razem wybierze się do Solca Kujawskiego, gdzie zmierzy się z tamtejsza Unią Roszak. Będzie to starcie dwóch najlepszych beniaminków rozgrywek. Unici w ostatnim czasie po znakomitej passie jedenastu nieprzegranych z rzędu spotkań zanotowali trzy porażki. Goście z kolei przełamali się i w meczu na szczycie pokonali Sokół Kleczew 1:0.
Wiele emocji dostarczy na pewno spotkanie dwóch podpoznańskich zespołów. Na boisku w Swarzędzu zagrają Unia i Luboński KS Fogo Luboń. Oba zespoły w tabeli dzieli różnica siedmiu pozycji, jednak zwycięzcę trudno jest typować.
W jedynym w tej kolejce starciu dwóch drużyn z kujawsko-pomorskiego Notecianka Pakość podejmie Pogoń Mogilno. Zarówno gospodarze jak i goście w ostatnim czasie po słabym początku sezonu zaczęli zwyciężać. Tym razem któryś z zespołów będzie musiał stracić punkty.
W Lesznie zagości Cuiavia Inowrocław, która zagra z miejscową Polonią 1912. Obie drużyny zajmują miejsce w ścisłej czołówce tabeli, ale w tym starciu większe szanse mają poloniści, bowiem goście na wyjazdach spisują się słabo.
Rozczarowanie sezonu, czyli Nielba Wągrowiec wyjedzie do Konina by zmierzyć się z tamtejszym Górnikiem. Miejscowi cały czas plasują się na ostatnim miejscu w tabeli z dorobkiem zaledwie pięciu punktów, goście mimo że jeszcze niedawno występowali w drugiej lidze mają tych punktów osiemnaście.
Wicelider tabeli, czyli Wda Świecie wybierze się w daleką podróż do Kobylina. Świecianie przegrali w tym sezonie tylko raz, z nasza Polonią i zapewne nie biorą takiego scenariusza pod uwagę w starciu z 13. drużyną trzeciej ligi.
Przedostatnia drużyna tabeli, GKS Dopiewo zagra w Trzciance z tamtejszym Lubuszaninem. W ubiegłym sezonie w Trzciance padł remis. Teraz GKS znajduje się w dość trudnej sytuacji i na pewno nie będzie chciał stracić punktów w starciu z zespołem ze środka tabeli.
Terminarz 14. kolejki
sobota, 27.10.2012
Polonia 1912 Leszno - Cuiavia Inowrocław 14:00
Lubuszanin Trzcianka - GKS Dopiewo 15:00
Górnik Konin - Nielba Wągrowiec 15:00
Unia Swarzędz - Luboński KS Fogo Luboń 15:00
Notecianka Pakość - Pogoń Mogilno 15:00
Sokół Kleczew - Polonia Środa Wielkopolska 14:00
Unia Solec Kujawski - Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 15:00
niedziela, 28.10.2012
Piast Kobylin - Wda Świecie 14:00
Najnowsze aktualności
-
16.10.2017
Remis z Liderem
W niedzielę o 12.15 rezerwy średzkiej Polonii rozegrały kolejne spotkanie w ramach rozgrywek poznańskiej Klasy A tym razem udając się do Swarzędza na mecz z tamtejszym Liderem. Polonia II Środa zremisowała w tym meczu 3:3 (3:2). Bramki dla naszego zespołu zdobyli Mikołaj Łopatka - dwie oraz Krzysztof Kaźmierczak.
-
16.10.2017
Ciekawy mecz w Gnieźnie (2001/02)
W niedziele 15 października do Gniezna udała się piłkarska grupa Juniorów młodszych, aby rozegrać mecz rewanżowy z tamtejszym Mieszkiem.
-
16.10.2017
Porażka z Zawiszą (2004)
W niedzielę, 15 października, o godzinie 10 drugi zespół trampkarzy młodszych rozegrał kolejny mecz ligowy. Było to pierwsze spotkanie Polonistów na własnym boisku od 5 kolejek.
-
16.10.2017
Podział punktów z Lotnikiem (2006)
W sobotę 14 października odbył się kolejny mecz drugiego zespołu Polonii Środa z rocznika 2006. Tym razem poloniści mierzyli się z Lotnikiem Poznań.
-
16.10.2017
Rozstrzelali SF Luboń (2007)
W niedziele 15 października o godzinie 13:00 w Środzie Wielkopolskiej odbył się koleiny mecz ligowy Orlików Starszych.
-
16.10.2017
Rozgromili Kłosa (2000/01)
Kolejny mecz ligowy juniorzy starsi Polonii rozegrali na własnym boisku w niedzielę 15 października z Kłosem Zaniemyśl.
-
16.10.2017
Minimalna wygrana w Kamionkach (2008)
W minioną sobotę nasza druga drużyna z rocznika 2008 udała się na inaugurację rundy rewanżowej do pobliskich Kamionek.
-
16.10.2017
Porażka z Wartą Poznań (2006)
W sobotę 14.10.2017 o godz. 10.00. na boisku w Środzie Wlkp. pierwsza drużyna młodzika młodszego rozegrała drugie spotkanie o mistrzostwo Ligi Młodzika D2 z zespołem Warty Poznań. Mecz zakończył się zwycięstwem gości 5-1. Bramkę dla Polonii Środy strzelił Szymon Rauhut.





















































