26.10.2012
Zapowiedź 14. kolejki III ligiW najbliższą sobotę i niedzielę rozegrana zostanie 14. kolejka rozgrywek o mistrzostwo III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Szansę na przekroczenie granicy 30. punktów będzie miała Ostrovia 1909 Ostrów, natomiast w czołówce tabeli, gdzie różnice punktowe są niewielkie może dojść do wielu zmian.
Lider z Ostrowa Wielkopolskiego tym razem wybierze się do Solca Kujawskiego, gdzie zmierzy się z tamtejsza Unią Roszak. Będzie to starcie dwóch najlepszych beniaminków rozgrywek. Unici w ostatnim czasie po znakomitej passie jedenastu nieprzegranych z rzędu spotkań zanotowali trzy porażki. Goście z kolei przełamali się i w meczu na szczycie pokonali Sokół Kleczew 1:0.
Wiele emocji dostarczy na pewno spotkanie dwóch podpoznańskich zespołów. Na boisku w Swarzędzu zagrają Unia i Luboński KS Fogo Luboń. Oba zespoły w tabeli dzieli różnica siedmiu pozycji, jednak zwycięzcę trudno jest typować.
W jedynym w tej kolejce starciu dwóch drużyn z kujawsko-pomorskiego Notecianka Pakość podejmie Pogoń Mogilno. Zarówno gospodarze jak i goście w ostatnim czasie po słabym początku sezonu zaczęli zwyciężać. Tym razem któryś z zespołów będzie musiał stracić punkty.
W Lesznie zagości Cuiavia Inowrocław, która zagra z miejscową Polonią 1912. Obie drużyny zajmują miejsce w ścisłej czołówce tabeli, ale w tym starciu większe szanse mają poloniści, bowiem goście na wyjazdach spisują się słabo.
Rozczarowanie sezonu, czyli Nielba Wągrowiec wyjedzie do Konina by zmierzyć się z tamtejszym Górnikiem. Miejscowi cały czas plasują się na ostatnim miejscu w tabeli z dorobkiem zaledwie pięciu punktów, goście mimo że jeszcze niedawno występowali w drugiej lidze mają tych punktów osiemnaście.
Wicelider tabeli, czyli Wda Świecie wybierze się w daleką podróż do Kobylina. Świecianie przegrali w tym sezonie tylko raz, z nasza Polonią i zapewne nie biorą takiego scenariusza pod uwagę w starciu z 13. drużyną trzeciej ligi.
Przedostatnia drużyna tabeli, GKS Dopiewo zagra w Trzciance z tamtejszym Lubuszaninem. W ubiegłym sezonie w Trzciance padł remis. Teraz GKS znajduje się w dość trudnej sytuacji i na pewno nie będzie chciał stracić punktów w starciu z zespołem ze środka tabeli.
Terminarz 14. kolejki
sobota, 27.10.2012
Polonia 1912 Leszno - Cuiavia Inowrocław 14:00
Lubuszanin Trzcianka - GKS Dopiewo 15:00
Górnik Konin - Nielba Wągrowiec 15:00
Unia Swarzędz - Luboński KS Fogo Luboń 15:00
Notecianka Pakość - Pogoń Mogilno 15:00
Sokół Kleczew - Polonia Środa Wielkopolska 14:00
Unia Solec Kujawski - Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 15:00
niedziela, 28.10.2012
Piast Kobylin - Wda Świecie 14:00
Najnowsze aktualności
-
23.10.2017
Hokejowy wynik z LPFA Bułgarska (2008)
W sobotę 21 października zespół Polonii Środa z rocznika 2008 rozegrał mecz z drużyną LPFA Bułgarska, czyli z drugą drużyną z rocznika 2009 Lecha Poznań.
-
23.10.2017
Plan wykonany
W IX kolejce rozgrywek II ligi kobiet, „Polonia” Środa podejmowała na własnym boisku beniaminka- „Kotwicę” Kołobrzeg.
-
23.10.2017
Pewna wygrana z Lechitą
Polonia II Środa pokonała w meczu Klasy A zespół Lechity Kłecko 2:1 (1:1). Bramki dla naszego zespołu zdobyli Mikołaj Łopatka oraz Krzysztof Kaźmierczak.
-
23.10.2017
Mecz z Unią Solec okiem apartu
Prezentujemy galerię zdjęć z meczu Polonii z Unią Solec Kujawski. Autorem zdjęć jest Czesław Kościelski.
-
22.10.2017
Wywiady po meczu z Unią Solec
Zapraszamy do zapoznania się z pomeczowymi wypowiedziami trenera Polonii Środa Tomasza Dłużyka i naszego bramkarza Oliwera Wienczatka.
-
21.10.2017
Trzy punkty w Solcu
W kolejnym meczu ligowym piłkarze Polonii Środa zagrali na wyjeździe w Solcu Kujawskim a ich rywalem była miejscowa Unia. W składzie naszego zespołu zabrakło na ten mecz kontuzjowanych Krystiana Pawlaka, Jakuba Solarka, Alaina Ngamayamy. Dało to szansę gry innym piłkarzom znajdującym się w kadrze zespołu.
-
20.10.2017
Grają z nami: KAS-BUD!
Jesień sprzyja wszelkiego rodzaju porządkowaniu w domu, odnawianiu, pracy w ogródku.
-
18.10.2017
Porażka z Akademią Reissa (2003)
W sobotę 14 października trampkarzy starszych Polonii Środa rozegrali kolejny mecz ligowy. Tym razem poloniści zmierzyli się w Jarocinie z tamtejszą Akademią Reissa.





















































