26.10.2012
Zapowiedź 14. kolejki III ligiW najbliższą sobotę i niedzielę rozegrana zostanie 14. kolejka rozgrywek o mistrzostwo III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Szansę na przekroczenie granicy 30. punktów będzie miała Ostrovia 1909 Ostrów, natomiast w czołówce tabeli, gdzie różnice punktowe są niewielkie może dojść do wielu zmian.
Lider z Ostrowa Wielkopolskiego tym razem wybierze się do Solca Kujawskiego, gdzie zmierzy się z tamtejsza Unią Roszak. Będzie to starcie dwóch najlepszych beniaminków rozgrywek. Unici w ostatnim czasie po znakomitej passie jedenastu nieprzegranych z rzędu spotkań zanotowali trzy porażki. Goście z kolei przełamali się i w meczu na szczycie pokonali Sokół Kleczew 1:0.
Wiele emocji dostarczy na pewno spotkanie dwóch podpoznańskich zespołów. Na boisku w Swarzędzu zagrają Unia i Luboński KS Fogo Luboń. Oba zespoły w tabeli dzieli różnica siedmiu pozycji, jednak zwycięzcę trudno jest typować.
W jedynym w tej kolejce starciu dwóch drużyn z kujawsko-pomorskiego Notecianka Pakość podejmie Pogoń Mogilno. Zarówno gospodarze jak i goście w ostatnim czasie po słabym początku sezonu zaczęli zwyciężać. Tym razem któryś z zespołów będzie musiał stracić punkty.
W Lesznie zagości Cuiavia Inowrocław, która zagra z miejscową Polonią 1912. Obie drużyny zajmują miejsce w ścisłej czołówce tabeli, ale w tym starciu większe szanse mają poloniści, bowiem goście na wyjazdach spisują się słabo.
Rozczarowanie sezonu, czyli Nielba Wągrowiec wyjedzie do Konina by zmierzyć się z tamtejszym Górnikiem. Miejscowi cały czas plasują się na ostatnim miejscu w tabeli z dorobkiem zaledwie pięciu punktów, goście mimo że jeszcze niedawno występowali w drugiej lidze mają tych punktów osiemnaście.
Wicelider tabeli, czyli Wda Świecie wybierze się w daleką podróż do Kobylina. Świecianie przegrali w tym sezonie tylko raz, z nasza Polonią i zapewne nie biorą takiego scenariusza pod uwagę w starciu z 13. drużyną trzeciej ligi.
Przedostatnia drużyna tabeli, GKS Dopiewo zagra w Trzciance z tamtejszym Lubuszaninem. W ubiegłym sezonie w Trzciance padł remis. Teraz GKS znajduje się w dość trudnej sytuacji i na pewno nie będzie chciał stracić punktów w starciu z zespołem ze środka tabeli.
Terminarz 14. kolejki
sobota, 27.10.2012
Polonia 1912 Leszno - Cuiavia Inowrocław 14:00
Lubuszanin Trzcianka - GKS Dopiewo 15:00
Górnik Konin - Nielba Wągrowiec 15:00
Unia Swarzędz - Luboński KS Fogo Luboń 15:00
Notecianka Pakość - Pogoń Mogilno 15:00
Sokół Kleczew - Polonia Środa Wielkopolska 14:00
Unia Solec Kujawski - Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 15:00
niedziela, 28.10.2012
Piast Kobylin - Wda Świecie 14:00
Najnowsze aktualności
-
30.10.2017
Pewna wygrana (2006)
W sobotę 28.10.2017 o godz. 10.00. na boisku w Środzie Wlkp. przy ul. Sportowej pierwsza drużyna młodzika młodszego rozegrała kolejne spotkanie o mistrzostwo Ligi Młodzika D2 z zespołem Suchary Suchy Las. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Polonii Środa 5-0. Bramki zdobyli: Rauhut Szymon - 2, Hładyszewski Paweł - 2, Kruk Kacper - 1.
-
30.10.2017
Niełatwe trzy punkty
W 10 kolejce rozgrywek o mistrzostwo II ligi kobiet „Polonia” Środa zmierzyła się na wyjeździe z kolejnym beniaminkiem „Lubuszaninem” Drezdenko.
-
28.10.2017
Polonia TV: skrót oraz wywiady po meczu z Kotwicą
Pierwszą porażkę na własnym boisku w tym sezonie zanotowała drużyna Polonii Środa Wielkopolska. Poloniści przegrali z Kotwicą Kołobrzeg 1:2. Skrót oraz wywiady pomeczowe obejrzeć można poniższych materiałach.
-
28.10.2017
Pechowa trzynastka Polonii
W kolejnym meczu ligowym piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku spadkowicza z drugiej ligi – Kotwicę Kołobrzeg.
-
28.10.2017
Relacja LIVE
Z meczu z Kotwicą Kołobrzeg przeprowdzimy oczywiście dla Was relację live którą znajdziecie tutaj. Zachęcamy do śledzenia tego niezwykle ciekawie zapowiadającego się spotkania razem z nami.
-
27.10.2017
Grają z nami: Impuls Leasing!
Impuls Leasing Polska - nasz Partner z branży motoryzacyjnej.
-
26.10.2017
Grają z nami: AGJ!
AGJ Systemy Etykietowania - z radością przedstawiamy Wam naszego Partnera.
-
27.10.2017
Grają poloniści
W najbliższy weekend zespoły Polonii Środa rozegrają swoje kolejne mecze ligowe. W sumie odbędzie się czternaście spotkań i dwa turnieje. Jedenaście spotkań i jeden turniej zostanie rozegranych na obiektach w Środzie Wlkp., a trzy mecze i jeden turniej odbędzie się na boiskach rywali.






















































