26.10.2012
Zapowiedź 14. kolejki III ligiW najbliższą sobotę i niedzielę rozegrana zostanie 14. kolejka rozgrywek o mistrzostwo III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Szansę na przekroczenie granicy 30. punktów będzie miała Ostrovia 1909 Ostrów, natomiast w czołówce tabeli, gdzie różnice punktowe są niewielkie może dojść do wielu zmian.
Lider z Ostrowa Wielkopolskiego tym razem wybierze się do Solca Kujawskiego, gdzie zmierzy się z tamtejsza Unią Roszak. Będzie to starcie dwóch najlepszych beniaminków rozgrywek. Unici w ostatnim czasie po znakomitej passie jedenastu nieprzegranych z rzędu spotkań zanotowali trzy porażki. Goście z kolei przełamali się i w meczu na szczycie pokonali Sokół Kleczew 1:0.
Wiele emocji dostarczy na pewno spotkanie dwóch podpoznańskich zespołów. Na boisku w Swarzędzu zagrają Unia i Luboński KS Fogo Luboń. Oba zespoły w tabeli dzieli różnica siedmiu pozycji, jednak zwycięzcę trudno jest typować.
W jedynym w tej kolejce starciu dwóch drużyn z kujawsko-pomorskiego Notecianka Pakość podejmie Pogoń Mogilno. Zarówno gospodarze jak i goście w ostatnim czasie po słabym początku sezonu zaczęli zwyciężać. Tym razem któryś z zespołów będzie musiał stracić punkty.
W Lesznie zagości Cuiavia Inowrocław, która zagra z miejscową Polonią 1912. Obie drużyny zajmują miejsce w ścisłej czołówce tabeli, ale w tym starciu większe szanse mają poloniści, bowiem goście na wyjazdach spisują się słabo.
Rozczarowanie sezonu, czyli Nielba Wągrowiec wyjedzie do Konina by zmierzyć się z tamtejszym Górnikiem. Miejscowi cały czas plasują się na ostatnim miejscu w tabeli z dorobkiem zaledwie pięciu punktów, goście mimo że jeszcze niedawno występowali w drugiej lidze mają tych punktów osiemnaście.
Wicelider tabeli, czyli Wda Świecie wybierze się w daleką podróż do Kobylina. Świecianie przegrali w tym sezonie tylko raz, z nasza Polonią i zapewne nie biorą takiego scenariusza pod uwagę w starciu z 13. drużyną trzeciej ligi.
Przedostatnia drużyna tabeli, GKS Dopiewo zagra w Trzciance z tamtejszym Lubuszaninem. W ubiegłym sezonie w Trzciance padł remis. Teraz GKS znajduje się w dość trudnej sytuacji i na pewno nie będzie chciał stracić punktów w starciu z zespołem ze środka tabeli.
Terminarz 14. kolejki
sobota, 27.10.2012
Polonia 1912 Leszno - Cuiavia Inowrocław 14:00
Lubuszanin Trzcianka - GKS Dopiewo 15:00
Górnik Konin - Nielba Wągrowiec 15:00
Unia Swarzędz - Luboński KS Fogo Luboń 15:00
Notecianka Pakość - Pogoń Mogilno 15:00
Sokół Kleczew - Polonia Środa Wielkopolska 14:00
Unia Solec Kujawski - Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 15:00
niedziela, 28.10.2012
Piast Kobylin - Wda Świecie 14:00
Najnowsze aktualności
-
06.11.2017
Rozgromili Wartę Śrem (2008)
W sobotnie popołudnie zespół orlika młodszego rozegrał swój ostatni mecz ligowy w tym roku. Naszym przeciwnikiem był zespół Warty II Śrem. Drużyna gospodarzy nie była tego dnia zespołem wymagającym, a wynik spotkania to 17:3 dla średzkich piłkarzy.
-
06.11.2017
Wygrana na zakończenie (2007)
W sobotę 4 listopada drużyna rocznika 2007 rozegrała swój ostatni mecz ligowy w rundzie jesiennej. Tym razem podejmowaliśmy u siebie drużynę Clescevia Kleszczewo.
-
06.11.2017
Wygrana ze SF Marcina Drajera (2006)
W sobotę 04.11.2017 o godz. 10.00. na boisku w Poznaniu pierwsza drużyna młodzika młodszego rozegrała kolejne spotkanie o mistrzostwo Ligi Młodzika D2 z zespołem SF Marcina Drajera. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Polonii Środa 3-0. Bramki zdobyli: Rauhut Szymon - 1, Hładyszewski Paweł - 1, Kusza Jędrzej - 1.
-
06.11.2017
Osiem goli w Środzie
W XI kolejce rozgrywek II ligi kobiet, „Polonia” Środa podejmowała na własnym boisku beniaminka- „Gwiazdę” Toruń.
-
05.11.2017
Fotorelacja ze Szczecina
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z sobotniego meczu Świt Skolwin (Szczecin) - Polonia Środa Wielkopolska autorstwa Czesława Kościelskiego.
-
04.11.2017
Porażka ze Świtem Skolwin (Szczecin)
Polonia Środa Wlkp. przegrała na wyjeździe z liderem tabeli, Świtem Skolwin (Szczecin) 0:5.
-
03.11.2017
Rezerwy zagrają z Jurandem
Kolejny mecz o ligowe punkty na boiskach A Klasy przed rezerwami średzkiej Polonii. Tym razem nasza drużyna zmierzy się z Jurandem Koziegłowy.
-
02.11.2017
Nasz człowiek na Centralnym Kursie Spikerskim
Spiker Naszego Klubu, Łukasz Szarzyński uczestniczy w Centralnym Kursie Spikerskim w Kielcach.























































