26.10.2012
Zapowiedź 14. kolejki III ligiW najbliższą sobotę i niedzielę rozegrana zostanie 14. kolejka rozgrywek o mistrzostwo III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Szansę na przekroczenie granicy 30. punktów będzie miała Ostrovia 1909 Ostrów, natomiast w czołówce tabeli, gdzie różnice punktowe są niewielkie może dojść do wielu zmian.
Lider z Ostrowa Wielkopolskiego tym razem wybierze się do Solca Kujawskiego, gdzie zmierzy się z tamtejsza Unią Roszak. Będzie to starcie dwóch najlepszych beniaminków rozgrywek. Unici w ostatnim czasie po znakomitej passie jedenastu nieprzegranych z rzędu spotkań zanotowali trzy porażki. Goście z kolei przełamali się i w meczu na szczycie pokonali Sokół Kleczew 1:0.
Wiele emocji dostarczy na pewno spotkanie dwóch podpoznańskich zespołów. Na boisku w Swarzędzu zagrają Unia i Luboński KS Fogo Luboń. Oba zespoły w tabeli dzieli różnica siedmiu pozycji, jednak zwycięzcę trudno jest typować.
W jedynym w tej kolejce starciu dwóch drużyn z kujawsko-pomorskiego Notecianka Pakość podejmie Pogoń Mogilno. Zarówno gospodarze jak i goście w ostatnim czasie po słabym początku sezonu zaczęli zwyciężać. Tym razem któryś z zespołów będzie musiał stracić punkty.
W Lesznie zagości Cuiavia Inowrocław, która zagra z miejscową Polonią 1912. Obie drużyny zajmują miejsce w ścisłej czołówce tabeli, ale w tym starciu większe szanse mają poloniści, bowiem goście na wyjazdach spisują się słabo.
Rozczarowanie sezonu, czyli Nielba Wągrowiec wyjedzie do Konina by zmierzyć się z tamtejszym Górnikiem. Miejscowi cały czas plasują się na ostatnim miejscu w tabeli z dorobkiem zaledwie pięciu punktów, goście mimo że jeszcze niedawno występowali w drugiej lidze mają tych punktów osiemnaście.
Wicelider tabeli, czyli Wda Świecie wybierze się w daleką podróż do Kobylina. Świecianie przegrali w tym sezonie tylko raz, z nasza Polonią i zapewne nie biorą takiego scenariusza pod uwagę w starciu z 13. drużyną trzeciej ligi.
Przedostatnia drużyna tabeli, GKS Dopiewo zagra w Trzciance z tamtejszym Lubuszaninem. W ubiegłym sezonie w Trzciance padł remis. Teraz GKS znajduje się w dość trudnej sytuacji i na pewno nie będzie chciał stracić punktów w starciu z zespołem ze środka tabeli.
Terminarz 14. kolejki
sobota, 27.10.2012
Polonia 1912 Leszno - Cuiavia Inowrocław 14:00
Lubuszanin Trzcianka - GKS Dopiewo 15:00
Górnik Konin - Nielba Wągrowiec 15:00
Unia Swarzędz - Luboński KS Fogo Luboń 15:00
Notecianka Pakość - Pogoń Mogilno 15:00
Sokół Kleczew - Polonia Środa Wielkopolska 14:00
Unia Solec Kujawski - Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 15:00
niedziela, 28.10.2012
Piast Kobylin - Wda Świecie 14:00
Najnowsze aktualności
-
12.12.2017
Grają z nami: Wyspa Edwarda!
Z przyjemnością przedstawiamy Wam kolejengo z naszych Partnerów. Jeśli szukacie dobrego miejsca na wypoczynek lub na spotkanie biznesowe, to dobrze trafiliście.
-
12.12.2017
Trzecie miejsce w Owińskach (2007)
W niedzielę 10 grudnia drużyna rocznika 2007 udała się na turniej Błękitni Cup do Owińsk. Podczas turnieju rozegraliśmy pięć meczów z drużynami takimi jak: Błękitni Owińska, Noteć Czarnków, Sparta Oborniki, Karolinka Koziegłowy oraz TPS Winogrady. Zawody były rozgrywane w systemie każdy z każdym.
-
11.12.2017
Drugie miejsce w Szczecinie (2008)
W sobotę późnym popołudniem kolejny turniej rozegrali orlicy młodsi Polonii Środa. Tym razem wyjechali oni do Szczecina na zaproszenie Football Academy Szczecin.
-
08.12.2017
Gwiazdkowy turniej FIFA
W sobotę 16 grudnia na salce VIP Stadionu Średzkiego odbędzie się Pierwszy Gwiazdkowy turniej FIFA. Turniej będzie rozgrywany na konsolach PlayStation 4 i będzie się odbywał na najnowszej wersji gry FIFA 18. Patronat nad turniejem objęła firma ALJAS Development S. Jasiczak, D. Jasiczak s.c.
-
08.12.2017
Znamy wstępny terminarz rundy wiosennej
Kujawsko - Pomorski Związek Piłki Nożnej podał wstępny terminarz rundy wiosennej rozgrywek III ligi grupy 2 sezonu 2017/18.
-
07.12.2017
Paweł - dziękujemy!
30 listopada był ostatnim dniem pracy w średzkiej Polonii, Pawła Zięty, który sprawował funkcję Sekretarza Klubu.
-
01.08.2009
Paweł - dziękujemy!
30 listopada był ostatnim dniem pracy w średzkiej Polonii, Pawła Zięty, który sprawował funkcję Sekretarza Klubu.























































