26.10.2012
Zapowiedź 14. kolejki III ligiW najbliższą sobotę i niedzielę rozegrana zostanie 14. kolejka rozgrywek o mistrzostwo III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Szansę na przekroczenie granicy 30. punktów będzie miała Ostrovia 1909 Ostrów, natomiast w czołówce tabeli, gdzie różnice punktowe są niewielkie może dojść do wielu zmian.
Lider z Ostrowa Wielkopolskiego tym razem wybierze się do Solca Kujawskiego, gdzie zmierzy się z tamtejsza Unią Roszak. Będzie to starcie dwóch najlepszych beniaminków rozgrywek. Unici w ostatnim czasie po znakomitej passie jedenastu nieprzegranych z rzędu spotkań zanotowali trzy porażki. Goście z kolei przełamali się i w meczu na szczycie pokonali Sokół Kleczew 1:0.
Wiele emocji dostarczy na pewno spotkanie dwóch podpoznańskich zespołów. Na boisku w Swarzędzu zagrają Unia i Luboński KS Fogo Luboń. Oba zespoły w tabeli dzieli różnica siedmiu pozycji, jednak zwycięzcę trudno jest typować.
W jedynym w tej kolejce starciu dwóch drużyn z kujawsko-pomorskiego Notecianka Pakość podejmie Pogoń Mogilno. Zarówno gospodarze jak i goście w ostatnim czasie po słabym początku sezonu zaczęli zwyciężać. Tym razem któryś z zespołów będzie musiał stracić punkty.
W Lesznie zagości Cuiavia Inowrocław, która zagra z miejscową Polonią 1912. Obie drużyny zajmują miejsce w ścisłej czołówce tabeli, ale w tym starciu większe szanse mają poloniści, bowiem goście na wyjazdach spisują się słabo.
Rozczarowanie sezonu, czyli Nielba Wągrowiec wyjedzie do Konina by zmierzyć się z tamtejszym Górnikiem. Miejscowi cały czas plasują się na ostatnim miejscu w tabeli z dorobkiem zaledwie pięciu punktów, goście mimo że jeszcze niedawno występowali w drugiej lidze mają tych punktów osiemnaście.
Wicelider tabeli, czyli Wda Świecie wybierze się w daleką podróż do Kobylina. Świecianie przegrali w tym sezonie tylko raz, z nasza Polonią i zapewne nie biorą takiego scenariusza pod uwagę w starciu z 13. drużyną trzeciej ligi.
Przedostatnia drużyna tabeli, GKS Dopiewo zagra w Trzciance z tamtejszym Lubuszaninem. W ubiegłym sezonie w Trzciance padł remis. Teraz GKS znajduje się w dość trudnej sytuacji i na pewno nie będzie chciał stracić punktów w starciu z zespołem ze środka tabeli.
Terminarz 14. kolejki
sobota, 27.10.2012
Polonia 1912 Leszno - Cuiavia Inowrocław 14:00
Lubuszanin Trzcianka - GKS Dopiewo 15:00
Górnik Konin - Nielba Wągrowiec 15:00
Unia Swarzędz - Luboński KS Fogo Luboń 15:00
Notecianka Pakość - Pogoń Mogilno 15:00
Sokół Kleczew - Polonia Środa Wielkopolska 14:00
Unia Solec Kujawski - Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 15:00
niedziela, 28.10.2012
Piast Kobylin - Wda Świecie 14:00
Najnowsze aktualności
-
22.01.2018
Piąte miejsce młodych piłkarek Polonii
W niedzielne popołudnie 21 stycznia, na hali sportowej w Starych Oborzyskach rozegrano Halowe Mistrzostwa Wielkopolski Dziewcząt U-16.
-
22.01.2018
Nalepa Cup w Redzie (2008)
Na kolejny turniej halowy zespół orlików młodszych Polonii Środa pojechał na dwudniowy turniej Nalepa Cup do Redy. W turnieju udział wzięło 18 drużyn.
-
22.01.2018
Zwycięstwo w Polonia Cup (2006)
W niedzielę 21 stycznia w hali Liceum Ogólnokształcącego w Środzie Wlkp. odbył się kolejny turniej z cyklu Polonia Cup. Tym razem w rozgrywkach brali udział zawodnicy z rocznika 2006 i młodsi.
-
22.01.2018
Polonia Cup 2018 (2006) okiem aparatu
Krótka fotorelacja z niedzielnego turnieju Polonia Cup dla rocznika 2006 przygotowana przez naszego fotoreportera Czesława Kościelskiego.
-
22.01.2018
Mecz z ŁKS Łódź na zdjęciach
Mamy dla Was krótką fotorelację z sobotniego meczu towarzyskiego w którym Polonia Środa przegrała z ŁKS Łódź 2:1 (2:1). Zdjęcia przygotował tradycyjnie Czesław Kościelski.
-
20.01.2018
ŁKS Łódź lepszy o jedną bramkę
Polonia Środa Wielkopolska przegrywa w Łodzi z ŁKS 2:1 (2:1). Bramki dla rywali strzelali w 4 minucie Łukasz Zagdański i w 25 minucie z rzutu karnego Rafał Kujawa. Dla Polonii bramkę zdobył w 37 minucie Błażej Nowak który przebywa w Polonii na testach. Od 83 minuty nasz zespół grał w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Jakuba Solarka.
-
19.01.2018
Polonistki ruszają z treningami
W czwartek 18 stycznia treningi wznowiła drużyna kobiet Polonii Środa Wielkopolska.
-
18.01.2018
Rezerwy wznawiają treningi
W tym tygodniu przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęła drużyna rezerw Polonii Środa Wielkopolska.























































