10.06.2014
Żaki wystąpiły w Milito Orlik Cup 2014W dniu 08.06.2014r tuż po zwycięstwie w lidze żaki młodsze zostały zaproszone na silnie obsadzony turniej „ MILITO ORLIK CUP 2014 ” który organizowany był przez UKS „Orlik” Poznań a odbył się na obiektach szkoły podstawowej nr 64 w Poznaniu.
W turnieju wzięło udział 8 zespołów. Grano w dwóch czterozespołowych grupach systemem „każdy z każdym” mecz i rewanż; wszystkie zespoły z grup awansowały do ćwierćfinałów według następującego rozstawienia: 1 A – 4 B, 1 B – 4 A, 2 A – 3 B, 2 B – 3 A; zwycięzcy meczów ćwierćfinałowych zagrali w półfinałach i dalej o miejsca 1 – 4; przegrani w 1/4 finału utworzyli dwie pary, które zmierzyły się w spotkaniu o prawo gry o miejsce 5. i 7., a następnie w zależności od uzyskanego wyniku zagrały o mecz o odpowiednie miejsce. Mecze rozgrywane były na boisku ze sztuczną trawą o wymiarach 25 m x 20 m, bramki o wymiarach 160 cm x 115 cm. Na boisku zespół składał się z 4 zawodników (bez bramkarza), zmiany zawodników „hokejowe” w strefie zmian przy ławkach rezerwowych. Mecze trwały po 10 minut bez przerwy.
Był to turniej nietypowy ale zarazem bardzo ciekawy. Zawodnicy mogli pokazać w pełni możliwości dryblingu oraz celności. Oprócz Polonii Środa w turnieju wzięli udział: Lech I i II Poznań, Błękitni Owińska, Warta Poznań, Przemysław Poznań oraz gospodarz turnieju Orlik I i II Poznań.
Polonia zagrała w grupie z: Lechem I Poznań, Orlikiem II Poznań oraz Przemysławem Poznań. W grupie rozgrywano mecz i rewanż.
Jako pierwszy mecz nasi zawodnicy rozegrali z gospodarzem turnieju Orlikiem II Poznań. Mecz ten zakończył się wynikiem gospodarzy 4-1 a bramkę honorową zdobył: Maląg Marcin.
W drugim spotkaniu Polonia Środa podejmowała zespół Przemysława Poznań. Spotkanie to już wyglądało lepiej w wykonaniu naszych zawodników. Zdobyliśmy 2 bramki a autorami nich byli: Leżała Bartosz oraz Maląg Marcin.
W trzecim meczu nasi zawodnicy mierzyli się z renomowanym rywalem jakim jest Lech I Poznań. Mecz ten zakończył się pewnym zwycięstwem Kolejorza 9-3 a strzelcami bramek dla Polonii byli: Domański Szymon, Wójkiewicz Jan oraz Rauhut Szymon.
Przed rundą rewanżową było widać że Poloniści coraz lepiej radzą sobie z grą na tak małej przestrzeni. Po trzech spotkaniach nadszedł czas na rundę rewanżową w której pierwszy rywalem Polonii był zespół gospodarzy. Mecz ten był kontrolowany przez zawodników Polonii lecz niestety kilka sekund przed końcem gospodarz zdobył bramkę dający im remis 2 -2. Strzelcami bramek dla Polonii Środa byli: Maląg Marcin oraz Ruhut Szymon.
Kolejny rywal Polonii to Lech I Poznań. W spotkaniu tym Poloniści szybko objęli prowadzenie dzięki indywidualnej akcji Janka Wójkiewicza. Niestety sytuacja się powtórzyła i Lech Poznań w ostatniej minucie zdobył bramkę na remis 1-1 i takim wynikiem zakończyło się to spotkanie.
Ostatni rywal grupowy to Przemysław Poznań który po dobry spotkaniu zasłużenie zwyciężył 4-2. Bramki dla Polonii zdobyli: Wójkiewicz Jan oraz Ochowiak Kacper. Piłkarze polonii zajęli 4 miejsce w grupie. W ćwierćfinale przyszło zmierzyć się z bardzo dobrym zespołem jakim są Błekitni Owińska. Było to już 7 spotkanie tego dnia rozgrywane w strasznym upale. Warunki pogodowe lepiej znieśli zawodnicy z Owińsk i zasłużenie zwyciężyli 4-0.
Polonii pozostało grać o miejsca 5-8. W meczu tym spotkaliśmy się ponownie z Przemysławem Poznań i ponownie lepsi okazali się rywale zwyciężając 3-0.
W 9 czyli ostatnim naszym turniejowym meczu rywalem był Lech I Poznań. Stawka tego spotkania było 7 miejsce. Kolejorz od początku rzucił się do ataków i zdobył kilka bramek. Młodzi Poloniści zbyt późno wzięli się do odrabiania strat i wynik końcowy spotkania to 9-4 dla Lecha I Poznań i to on zdobył 7 miejsce w turnieju. Bramki w tym spotkaniu dla Polonii Środa zdobyli: Marcin Maląg - 2, Kacper Ochowiak, Szymon Rauhut.
Ostatecznie zespół Polonii Środa zajął 8 miejsce. Należą się brawa dla wszystkich uczestników turnieju. Rozegrali 9 spotkań po 10 minut co daje 90 minut gry. W tym dniu panował straszny ponad 30 stopniowy upał. Słowa uznania również należą się kibicom którzy pomimo takich ciężkich warunków głośno dopingowali nasza drużynę. Na zakończenie turnieju każdy zawodnik otrzymał medal a drużyna okazały puchar i dyplom.
Bramki dla Polonia środa w całym turnieju zdobyło aż 6 zawodników: Maląg Marcin – 5, Wójkiewicz Jan – 3, Rauhut Szymon – 3, Ochowiak Kacper – 2, Domański Szymon – 1, Leżała Bartosz – 1.
Polonia Środa zagrała w składzie: Wójkiewicz Jan(k), Maląg Marcin, Ochowiak Kacper, Rauhut Szymon, Zaworski Piotr, Nowakowski Mariusz, Leżała Bartosz, Mieloch Antoni, Domański Szymon.
Najnowsze aktualności
-
01.02.2013
20. urodziny Adriana Błaszaka
Dziś, 1 lutego swoje 20. urodziny obchodzi pomocnik Polonii Środa Wielkopolska - Adrian Błaszak.
-
31.01.2013
Polonia zakończyła obóz przygotowawczy
Dziś piłkarze Polonii Środa Wielkopolska zakończyli dochodzeniowy obóz przygotowawczy do rundy wiosennej trzeciej ligi.
-
30.01.2013
Przekaż 1% podatku na Polonię
Przypominamy iż w tym roku ponownie wszyscy podatnicy chcący przekazać 1% swojego podatku na Organizację Pożytku Publicznego mogą to uczynić kierując te pieniądze na Klub Sportowy Polonia. Nasz Klub podobnie jak poprzednich latach znalazł się na liście organizacji uprawnionych do otrzymywania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2012.
-
30.01.2013
Minął trzeci dzień obozu przygotowawczego
Minął już trzeci dzień obozu przygotowawczego Polonii Środa Wielkopolska do rundy wiosennej trzeciej ligi. Poloniści podobnie jak w poprzednich dniach trenowali dwukrotnie.
-
30.01.2013
Trener Czesław Owczarek o obozie
Zapraszamy wszystkich kibiców do wysłuchania wywiadu z trenerem Polonii Środa Wielkopolska Czesławem Owczarkiem. Szkoleniowiec wypowiada się na temat obozu dochodzeniowego polonistów.
-
31.01.2013
31. urodziny Macieja Gendka
Dziś, 31 stycznia swoje 31. urodziny obchodzi obrońca Polonii Środa Wielkopolska - Maciej Gendek.
-
29.01.2013
Drugi dzień obozu
Dziś piłkarze Polonii Środa Wielkopolska odbyli kolejne dwa treningi w ramach obozu dochodzeniowego, który trwa od poniedziałku. Poloniści dwukrotnie trenowali na boisku ze sztuczną nawierzchnią średzkiego OSiR-u.
-
29.01.2013
Trzy obozowe wygrane sparingi juniorów młodszych
Zespół juniorów młodszych Polonii Środa Wlkp. w dniach 20 – 26 stycznia uczestniczył w obozie zimowym w Pobierowie. Podopieczni trenera Roberta Halaburdy zakwaterowani byli w Ośrodku Wypoczynkowym „Morski”.






















































