06.05.2014
Żaki wystąpiły na turnieju Pomartech Cup 2014W sobotę 3 maja drużyna Żaków starszych wybrała się do Poznania na międzynarodowy turniej U9 Pomartech Cup 2014. W turnieju wzięło udział 18 zespołów z całej Polski a w tym 3 z Niemiec. Drużyny zostały podzielone na 3 grupy i tak Polonia trafiła do grupy B gdzie za rywali miała: VfB Friedrichshain, KS Warta Poznań, KS Pomorzanin Toruń, UKS Junior Zbąszynek, AP Mały Piłkarz Inowrocław.
Już w pierwszym meczu Polonia zmierzyła się z drużyną Friedrichshain. Początek spotkania był bardzo nerwowy dla obu zespołów, każdy chciał się zaprezentować jak najlepiej. Zarówno Polonia jak i VfB mieli okazje do zdobycia bramki. Dopiero w końcówce wyrównanego meczu goście z Niemiec zdobywają zwycięskiego gola. Tak więc Polonia zaczyna od porażki.
W drugim meczu Polonia zagrała z dobrze znanym przeciwnikiem Wartą Poznań. Mecz podobnie jak pierwsze spotkanie należał do bardzo wyrównanych. Jednak wiekszą ilość sytuacji podbramkowych mieli poloniści. Niestety nie udaje się zdobyć bramki w drugim meczu a ostateczny wynik spotkania to 0:0.
Dopiero w trzecim meczu poloniści zaczęli strzelać bramki a rywalem średzian był zespół z Inowrocławia. Chłopcy podeszli do tego meczu jeszcze bardziej zmotywowani żeby zdobyć wreszcie 3 punkty. Wreszcie swoje sytuacje wykorzystali Mateusz Rosiak i Mateusz Duszczak. Polonia wygrywa spotkanie 2:1.
W czwartym meczu Polonia spotkała się z Pomorzaninem Toruń. Był to kolejny bardzo wyrówany mecz, średzianie trafili do najbardziej wyrównanej grupy całego turnieju, każdy mógł wygrać z każdym. Na szczęście po zaciętej walce nasi chłopcy po raz kolejny wygrywają mecz 2:1 po bramkach Mateusza Duszczaka i Jakuba Góździa.
Ostatni mecz w grupie, który zaważył o ostatecznym miejscu średzian Polonia zgarała z Juniorem Zbąszynek. Miał być to łatwy mecz ale okazało się zupełnie inaczej. Junior pewnie wygrywa to spotkanie aż 5:1 co dla Polonii oznaczało że zajmie w swojej grupie dopiero 5 miejsce.
Tabela gruby B:
1.Warta Poznań 10pkt
2.VfB Friedrichshain 9pkt
3.Mały Piłkarz Inowrocław 7pkt
4.Junior Zbąszynek 7pkt
5.Polonia Środa 7pkt
6.Pomorzanin Toruń 1pkt
W następnej fazie turnieju zostaly podzielne kolejne trzy grupy: złota mijesca 1-2, srebna 3-4, brązowa 5-6.
Polonia w grupie brązowej za rywali miała: Oranje Berlin, UKS Orlik Poznań, KS Pomorzanin Toruń, UKS Kania Gostyń, KS Koziołek Poznań.
Wynik z Pomorzaninem zostaje przepisany z pierwszej grupy czyli zwycięstwo Polonii 2:1.
W pierwszym meczu Polonia spotkała się z Orlikiem Poznań. Nasi chłopcy bez większych problemów poradzili sobie z rywalem. Cały mecz kontrolowali i ostatecznie zwyciężyli 2:1 po bramce Matiego Duszczaka i jednej samobójczej.
Kolejnym rywalem średzian po raz kolejny okazała się drużyna z Niemiec czyli Oranje Berlin. Mecz zakończył się sprawiedliwym remisem 2:2 lecz to Polonia dwa razy obejmowała proawdzenie, którego nie udało się utrzymać. Bramki w tym meczu strzelali: Mateusz Duszczak i Mateusz Rosiak.
W przed ostatnim meczu w całym turnieju Średzianie zmierzyli się z Kanią Gostyń. Mecz był bardzo wyrówany i przez długi czas utrzymywał się remis 0:0. Dopiero w samej końcówce Mateuszowi Duszczkowi udało się zdobyć zwycięską bramkę i tym samym już przed ostatnim mecze było wiadome że Polonia zostanie zwycięzcą grupy brązowej. A w ostatnim meczu Polonia zagrała z gospodarzem turnieju czyli Koziołkiem Poznań. Nasi chłopcy już bez stresu i nerwów pewnie wygrali mecz 4:2 co i tak było niskim wynikiem. Sytuacji do zdbycia bramek było dużo więcej. Barmaki zdobywali: 2xMati Duszczak, Mati Rosiak, Jakub Góźdź.
Polonia wygrywa grupę brązową i wraca z wielkim pucharem i medalami do Środy. Cały turniej był bardzo wyrówany i świetnie zogranizowany, jak najwięcej takich zawodów. Ostatecznym zwycięzcą turnieju i grupy złotej została Akademia Piłkarska 21 Kraków. Miejmy nadzieję że za rok Polonia również otrzyma zaproszenie od Koziołka Poznań na turniej i zaprzentuje się jeszcze lepiej.
Polonia zagrała w składzie: J.Węclewski, M.Walczak, P.Krajewski, M.Rosiak, M.Duszczak, J.Góźdź, W.Kubisiak, K.Nowak, F.Hoffmann, B.Miedziak, F.Urbański.
Zdjęcia z turnieju obejrzeć mozna tutaj.
Najnowsze aktualności
-
24.10.2023
Młodzicy nadal niepokonani (2012)
Zespół młodzików młodszych D2 występujący w II lidze okręgowej spędził sobotę i poniedziałek na ligowych potyczkach. W sobotę w hicie kolejki podopieczni Dominika Rogowskiego i Kornela Ladrowskiego po zaciętym boju wygrali 2:0 z Pogonią Książ Wielkopolski. W poniedziałek Poloniści wygrali 8:3 w zaległym wyjazdowym meczu z UKS Śrem. Nasz zespół prowadzi w ligowej tabeli z przewagą dwóch punktów nad Kłosem Zaniemyśl.
-
24.10.2023
Zwycięstwo w I lidze okręgowej (2012)
Zespół Polonii Środa 2012 w ten weekend pauzował w I lidze wojewódzkiej i z powodu wyjazdu rocznika 2013 na turniej SBG Cup zagrał w meczu I ligi okręgowej. Podopieczni Bartosza Tomaszewskiego i Miłosza Chojnackiego wygrali 2:0 (1:0) z Wartą Śrem po bramkach Bartłomieja Kaźmierczaka i Bartłomieja Krajewskiego. Polonia w rozgrywkach I ligi okręgowej młodzików młodszych plasuje się na 2. miejscu, za plecami Warty Poznań 2013.
-
24.10.2023
Nieudany weekend (Dziewczyny)
Minionego weekendu do udanych nie zaliczy zespół dziewczyn. Polonistki zmagające się z dużą liczbą chorób przegrały oba weekendowe mecze. W sobotę zawodniczki dzielnie walczyły z Medykiem Konin, ale mimo dużej przewagi w posiadaniu piłki nie potrafiły udokumentować tego żadnym trafieniem i mecz zakończył się wynikiem 0:1. W niedzielę zespół w zaledwie 11-osobowym składzie rywalizował z LPFA Krzykosy. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości.
-
24.10.2023
Czas na Zawiszę
Tym razem na swoim boisku kolejne spotkanie ligowe rozegrają piłkarze Polonii Środa Wielkopolska. Rywalem średzkiego zespołu będzie Zawisza Bydgoszcz, a samo spotkanie zapowiada się niezwykle interesująco gdyż obydwa zespoły w ostatnich kolejkach regularnie punktują.
-
24.10.2023
Remis z wiceliderem (2011)
Dwa trudne mecze rozgrywały zespoły młodzików starszych Polonii w ostatnich dniach. Pierwsza drużyna na wyjeździe mierzyła się z wiceliderem rozgrywek - Poznańską 13 Poznań. Nasza drużyna szybko objęła prowadzenie, ale po przerwie gospodarze doprowadzili do remisu, który utrzymał się już do końcowego gwizdka.
Drugi zespół w II lidze okręgowej rywalizował z będącymi na 3. miejscu Zjednoczonymi Września. Mecz był ciekawym widowiskiem, w którym padło sześć bramek. Zjednoczeni szybko objęli prowadzenie, ale Poloniści potrafili odrobić stratę i wyjść na prowadzenie. Gospodarze jeszcze przed przerwą wyrównali, a tuż po przerwie wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do zakończenia meczu.
-
23.10.2023
Zwycięska passa trwa (2010)
Dwa mecze w weekend rozgrali trampkarze młodsi Polonii Środa Wielkopolska prowadzeni przez Łukasza Żeglenia i Marcina Grabowskiego. W meczu I ligi wojewódzkiej nasza drużyna pokonała UKS Śrem aż 8:0, choć do przerwy się na to nie zanosiło, bo Polonia prowadziła jedną bramką.
W niedzielę w II lidze okręgowej Poloniści pewnie zwyciężyli Koziołka Poznań 6:1. W tym spotkaniu również bardzo długo nasi zawodnicy prowadzili tylko jedną bramką, a strzelanie na dobre rozkręciło się dopiero w ostatnim kwadransie gry.
-
23.10.2023
Wywalczone trzy punkty (2010)
W spotkaniu sąsiadów z ligowej tabeli zespół Polonii Środa 2010 wygrał 3:2 (1:1) z AKF Poznań po pełnym emocji meczu. Podopieczni już w 1. minucie objęli prowadzenie, ale przed przerwą goście wyrównali. Na początku drugiej połowy znów Polonia wyszła na prowadzenie, ale równie szybko AKF znów doprowadził do remisu. Na trzeciego gola średzkiej drużyny Poznaniacy nie zdołali już odpowiedzieć i trzy punkty zostały w Środzie Wielkopolskiej.
-
23.10.2023
CLJ U-15: Bez punktów z Lechią (2009)
Bez punktów z Sopotu wrócił zespół Polonii Środa Wielkopolska, który w meczu Centralnej Ligi Juniorów U-15 przegrał 0:3 (0:1) z Lechią Gdańsk. Gospodarze od 23. minuty prowadzili 1:0 i długo taki wynik się utrzymywał. Dopiero w końcówce zawodnicy Lechii dołożyli dwa gole i zapewnili sobie zwycięstwo.




























































