OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

19.05.2014

Żaki starsze zagrały kolejny turniej

W sobotę 17 maja o godzinie 10:00 w Pewiskach odbył się kolejny turniej ligowy żaków starszych. Tym razem turniej odbył się na orliku czyli boisku na którym trenują poloniści. Ostatecznie Polonia zajęła pierwsze miejsce w turnieju zdobywając tyle samo punktów co Canarinhos Skórzewo. 

Podobnie jak na pierwszym turnieju w Poznaniu Polonia w pierwszym meczu zmierzyła się z drużyną Canarinhos Skórzewo. Był to najtrudniejszy przeciwnik tego dnia. Poloniści od pierwszej do ostatniej minuty atakowali na bramkę przeciwnika, stworzyli wiele sytuacji do zdobycia bramki jednak mecz ostatecznie kończy się remisem 1:1. Jedyną bramkę dla Polonii bezpośrednio z rzutu wolnego zdobył Mateusz Duszczak.

Kolejnym rywalem średzian był zespół Przemysława Poznań. Po ostatnim remisie nasi chłopcy chcieli udowodnić że są drużyną lepszą. Po raz kolejny od pierwszej minuty rzucili się na przeciwnika co przyniosło efekt w postaci pewnego zwycięstwa 3:0. Cały zespół zagrał bardzo dobrze i praktycznie bezbłędnie. Bramki w tym meczu zdobyli: 2xMateusz Duszczak i jedną Mateusz Rosiak.

W ostatnim spotkaniu Polonia zmierzyła się z gospodarzem turnieju Gromem Plewiska. Jak się okazało był to najłatwiejszy mecz tego dnia dla średzian. Już w ciągu pierwszych 2 minut poloniści zdobyli 3 bramki a mianowicie Mateusz Rosiak. Warto dodać że Mati wszystkie trzy bramki zdobył bezpośrednio z rzutu rożnego. Poloniści w drugiej połowie zdobyli jeszcze dwie bramki i ostatecznie wygrywają swój drugi mecz 5:1.

Tabela końcowa turnieju:
1. Canarinhos Skórzewo 7pkt
1. Polonia Środa Wlkp. 7pkt
3. Przemysław Poznań 3pkt
4. Grom Plewiska 0pkt

Polonia wystąpiła w składzie: J.Węclewski, M.Walczak, M.Wawroski, P.Krajewski, M.Duszczak, M.Rosiak, J.Góźdź, W.Grajek, F.Hoffmann, K.Nowak, D.Rutkowski.

Następny turniej Żaków odbędzie się 1 kwietnia w Skórzewie i miejmy nadzieje że tym razem uda się pokonać miejscowych Canarinhos.

Najnowsze aktualności

  • 30.04.2025

    Orlicy zagrali przy Bułgarskiej (2015)

    W niedzielę 27 kwietnia drużyna Polonii Środa Wlkp. 2015 I udała się na turniej rozgrywek bezwynikowych Wielkopolskiego ZPN w kategorii orlik E2 gr. 2, który rozgrywany był w Poznaniu na ul. Bułgarskiej. Gospodarzem turnieju była drużyna Lecha Poznań 2015 III.

  • 30.04.2025

    Transmisja meczu z Kłosem

    Zapraszamy Was na transmisję ze spotkania V ligi pomiędzy Polonią II Środa, a Kłos Zaniemyśl.

    Transmisja oczywiście z komentarzem

    Początek transmisji o godzinie 11:50

     

    Realizacja transmisji:

    PoloniaTV

    Łukasz Szarzyński

  • 29.04.2025

    W piątek do Wronek

    W piątek 2 maja piłkarzy Polonii Środa czeka kolejne spotkanie ligowe. Tym razem nasz zespół uda się do Wronek gdzie zmierzy się z rezerwami Lecha Poznań. Na pewno podopiecznych Macieja Rozmarynowskiego czeka bardzo trudne spotkanie a w szeregach poznaniaków możemy się spodziewać kilku zawodników którzy na co dzień grają w polskiej Ekstraklasie.

  • 29.04.2025

    Akademia: Zapowiedź (29.04-01.05.2025)

    Weekend majowy to nie tylko czas odpoczynku, ale także piłkarskich emocji! Na najbliższe trzy dni zaplanowano dziesięć meczów drużyn akademii, a szczególnie emocjonująca dla naszych kibiców będzie środa, bo tego dnia aż cztery mecze zostaną rozegrane na średzkich boiskach, z czego aż trzy na płycie głównej!

  • 28.04.2025

    Wysokie zwycięstwa młodzików (2013)

    Miniony weekend był bardzo udany dla obu naszych drużyn z rocznika 2013. W sobotę Polonia 2013 II wygrała domowe spotkanie z Kłosem Zaniemyśl 6:2 (2:0) i w ligowej tabeli zajmuje 2. miejsce. Bramki strzelali Michał Jakubiak - dwie, Bruno Obiegły - dwie, Cezary Lubiński oraz Ksawery Adaszak. Pierwsza drużyna wysoko, bo aż 9:0 (4:0) wygrała z drugim zespołem Polonii 1912 Leszno. Hat tricka skompletował Jakub Przybyłek, dwa razy do siatki trafił Oliwier Wiczyński, a dorobek strzelecki uzupełnili Krystian Kasprzak, Leon Jasków, Maksymilian Małecki oraz Mikołaj Mielcarek. Polonia jest druga w tabeli 2. ligi wojewódzkiej.

  • 28.04.2025

    Leszno wreszcie pokonane (2012)

    Po dwóch remisach w rundzie jesiennej zespół Polonii wreszcie pokonał Polonię 1912 Leszno. Nasz zespół wygrał wyjazdowe spotkanie 5:2 (4:0), a bramki strzelali Witold Chojnacki - dwie, Marcel Hoffmann, Kacper Leciej oraz Tymoteusz Włodarczak. Polonia w tej chwili prowadzi w ligowej tabeli, ale tracący jeden punkt zespół SMS APR Slesin rozegrał jedno spotkanie mniej. W grze o triumf pozostaje też Lech Poznań/Południe, więc zapowiada się niesamowita rywalizacja do ostatniej kolejki.

  • 28.04.2025

    Porażka z SMS APR Ślesin (2011)

    Polonia 2011 w niedzielę udała się do Konina na spotkanie z SMS APR Ślesin. Mecz drużyn z podobnym dorobkiem punktowym nie poszedł do myśli Polonistów, którzy przegrali 0:3 (0:2). Sytuacja w tabeli nadal jest jednak niezwykle interesująca, ponieważ kilka drużyn dzieli niewielka różnica punktów. W sobotę drugi zespół udał się do Kamionek, gdzie przegrał 2:7 (1:4). Gole dla naszej drużyny strzelali Stanisław Gorgolewski i Aleksander Bajer.

  • 28.04.2025

    Juniorki w barażach o CLJ U-16! (Juniorki)

    Polonistki prowadzone przez Elżbietę Nowicz i Weronikę Rychlewską zwycięstwem ze Spartą Miejska Górka (1:0) zapewniły sobie udział w barażach o awans do Centralnej Ligi Juniorek U-16! Nasz zespół ma dziewięć punktów przewagi na drugą w tabeli Spartą, a każdemu zespołowi pozostały do rozegrania już tylko po dwa spotkania. To oznacza, iż żaden z zespołów nie może już wyprzedzić Polonii w ligowej tabeli. Baraże o awans do CLJ U-16 zaplanowano na weekendy 7/8 oraz 14/15 czerwca, a rywalem będzie reprezentant jednego z województw: lubuskiego, pomorskiego lub zachodniopomorskiego.

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET SREBRNY
BRĄZOWY PARTNERZY
SPONSORZY KOBIET
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.