30.11.2013
Żaki 2006 wygrały turniej w CzerwonakuW sobotę 30.11.2013r drużyna żaków 2006 wzięła udział w turnieju halowym Junior Cup który odbył się w Hali sportowej w Czerwonaku. Udział w nim wzięło 8 zespołów: Polonia Środa, Błękitni Owińska I i II, Koziołek Poznań, Suchary Suchy Las, Poznaniak Aurea Poznań oraz gospodarz turnieju Junior Koziegłowy I i II.
Turniej rozgrywany był w 2 grupach po 4 drużyn. W pierwszej grupie zagrały: Junior Koziegłowy I, Błękitni Owińska II, Koziołek Poznań, Suchary Suchy Las. Drużyna Polonii została przydzielona do II grupy w której znalazły się następujące zespoły: Polonia Środa, Poznaniak Aurea Poznań, Junior Koziegłowy II, Błękitni Owińska I. Podczas turnieju mecz trwał 10 minut, rozgrywano je na przemian Gr. I następnie mecz Gr. II. Po rozgrywkach grupowych odbyły się mecze półfinałowe, po nich mecze o miejsca.
Pierwszy mecz żaków Polonii był meczem otwarcia turnieju a przeciwnikiem był zespół Poznaniaka Poznań. Od samego początku można było spodziewać się dość wyrównanego spotkania i tak też było. Jako pierwsi na prowadzenie wyszła drużyna Poznaniaka. Po upływie dwóch minut do prowadzenia doprowadził Jakub Płonka strzałem z połowy boiska. Zwycięstwo i upragnione 3pkt dał Polonii Kacper Ochowiak. Wynik końcowy 2-1 dla Polonii Środa. W drugim spotkaniu był zespół Błękitnych Owińska I. Rywal ten znany jest bardzo dobrze naszym zawodnikom. Mecz ten stał na wysokim poziomie. Do kluczowego momentu doszło w 7 minucie gdzie rywale zdobyli bramkę, jak się okazało była to bramka dająca graczom z Owińsk zwycięstwo 1-0. Ostatni mecz w grupie żaki Polonii zagrali z drużyną Juniora Koziegłowy II. Mecz ten ułożył bardzo dobrze dla młodych Polonistów. Pierwszą bramkę zdobył Kacper Ochowiak, po chwili było już 2-0 dla Polonii a strzelcem Sebastian Tomaszewski. W końcówce meczu na boisku pojawił się Jakub Płonka który w minutę strzelił dwie bramki i ustalił wynik na 4-0 dla Polonii Środa.
Po rozgrywkach grupowych nadszedł czas na mecze półfinałowe. W pierwszym półfinale zagrali: Junior Koziegłowy - Polonia Środa, w drugim: Błękitni Owińska I – Błękitni Owińska II.
Półfinał Polonia Środa rozpoczęła bardzo skupiona i od samego początku ruszyli do ataków. Był to mecz bardzo wyrównany i mimo kilku dogodnych sytuacji do zdobycia bramki dwóch zespołów nikt nie zdołał pokonać bramkarzy. Przy wyniku 0-0 sędzia nakazał wybrać trenerom po 3 zawodników do wykonywania rzutów karnych. Trener Leszek Maźwa wytypował trzech graczy oraz wytypował do bramki Macieja Naganowskiego który potrafi bronić rzuty karne. Jako pierwszy wykonywał rzut karny Maciej Naganowski, który pięknym strzałem pokonał bramkarza rywali. Jako drugi uderzał Kacper Ochowiak, niestety oddał strzał niecelny i w tym momencie wynik był 1-1, gracze rywali również przestrzelili rzut karny. W 3 serii znakomitą interwencją wykazał się Maciej Naganowski. W drużynie Polonii jako 3 wykonywał Sebastian Tomaszewski który mocnym strzałem pokonał bramkarza rywali i dał Polonistom awans do finału. W drugim półfinale drużyna Błękitnych Owińska I pokonała 1-0 Błękitnych Owińska II.
W meczu o 3 miejsce Błękitni Owińska II pokonali 2-1 gospodarzy turnieju zespół Juniora Koziegłowy I.
W meczu finałowym spotkały się ponownie drużyny Polonii Środa z Błękitnymi Owińska I. Po przegrany meczu grupowym młodzi adepci Polonii Środa bardzo byli zmobilizowani i głodni rewanżu. W meczu sytuacji podbramkowych nie brakowało. Najlepszą sytuację do strzelenia zwycięskiej bramki miał Jakub Płonka 30 sekund przed końcem spotkania, jednak trafił w słupek i wynik końcowy spotkania to 0-0. Tak jak w meczu półfinałowym do wyłonienia zwycięzcy był potrzebny konkurs rzutów karnych. W bramce Polonii również stanął Maciej Naganowski, który jako pierwszy wykonywał rzut karny pewnie pokonując bramkarza rywali. Drugi rzut karny wykonywał Jakub Płonka który pewnym uderzeniem zdobył bramkę. W trzeciej serii karnego nie trafia zawodnik z Owińsk. W drużynie Polonii do karnego podszedł Sebastian Tomaszewski który trafia w bramkarza. Sędzia nakazał rozegranie 4 serii rzutów karnych. Maciej Naganowski po raz kolejny pokazał że potrafi bronić rzuty karne. Wykonawcą rzutu karnego w 4 serii był Marcin Maląg który pięknym strzałem w okienko bramki pokonał bramkarza z Owińsk i tym samym dał zwycięstwo Polonii Środa w całym turnieju. Radość chłopaków było ogromna. Wszystkim uczestnikom należą się słowa pochwały.
Bramki podczas turnieju dla Polonii Środa zdobyli: Jakub Płonka – 3, Kacper Ochowiak – 2, Sebastian Tomaszewski – 1.
Polonia zagrała w składzie: Zaworski Piotr, Płonka Jakub(k), Mieloch Antoni, Leżała Bartosz, Ochowiak Kacper, Naganowski Maciej, Maląg Marcin, Tomaszewski Sebastian, Manicki Kacper, Wójkiewicz Jan.
Najnowsze aktualności
-
31.03.2026
Bramkostrzelne Polonistki (Dziewczyny)
Dziewięć bramek w dwóch spotkaniach zdobyły w sumie nasze trampkarki i młodziczki w miniony weekend. Zespół trampkarek wygrał swoje spotkanie w 3. lidze okręgowej D1 z PKS-em II Racot 5:3 (3:1). Gole strzelały Olivia Nitka - 2, Marcelina Serba - 2 oraz Wiktoria Błotna. Zespół młodziczek przegrał natomiast 4:9 (3:3) z Kotwicą Kórnik. Spotkanie długo było wyrównane, ale końcówka należała do chłopców z Kórnika. Gole dla Polonii strzelały Wiktoria Surdyk - 2, Iga Nowak oraz Lena Wawroska.
-
31.03.2026
Nieudany weekend młodzików (2014)
Nie był to udany weekend dla Polonii 2014, która przegrała oba swoje mecze. Pierwszy zespół na własnym boisku przegrał 1:3 (1:2) z UKS APR Lampart Jarocin, a jedynego gola dla naszej drużyny strzelił Mikołaj Mielcarek. Drugi zespół w Przeźmierowie mimo prowadzenia 4:1 ostatecznie przegrał 4:6 z UKS APR Lampart Komorniki/Dębiec.
-
31.03.2026
Porażka młodzików z Victorią (2013)
Polonia 2013 II w drugiej kolejce 2. ligi okręgowej D1 przegrała u siebie 1:5 (1:3) z Victorią Września. Nasz zespół prowadził od 7. minuty po golu Michała Jakubiaka, ale potem strzelali już tylko goście.
-
31.03.2026
Wysoka wygrana w Lesznie (2012)
Kolejne wysokie zwycięstwo w 2. lidze wojewódzkiej C2 odniosła Polonia 2012. Tym razem podopieczni Bartosza Tomaszewskiego i Jakuba Szymczaka pokonali na wyjeździe 7:1 (3:1) zespół Polonii 1912 II Leszno. Hat tricka skompletował Karol Marciniak, a po jednym golu dołożyli Tymoteusz Włodarczak, Marcin Bartkowiak, Marcel Ratajczak oraz Jeremi Sójka. Drugi zespół tym razem przegrał 0:4 (0:1) z Lechem Poznań/Luboń.
-
31.03.2026
Wygrana w Chorzeminie (2011)
Po ciężkim meczu Polonia 2011 pokonała na wyjeździe Orkan Chorzemin 2:1 (1:1). Bramki dla naszej drużyny zdobyli Wojciech Śnitko oraz Kuba Kucharski. W piątek swój mecz rozegrał drugi zespół rocznika 2011 wsparty zawodnikami z Polonii 2012. W Opalenicy średzka drużyna wygrała 7:0 (0:0) - trzy bramki strzelił Marcel Ratajczak, a po jednej Jeremi Sójka, Ksawery Duchała, Brajan Jóźwiak oraz Witold Chojnacki.
-
31.03.2026
Z Lampartem na szóstkę (2010)
Drugie wiosenne zwycięstwo odniosła Polonia 2010, która na własnym boisku pokonała 6:1 (3:0) zespół UKS APR Lampart Poznań. Po dwie bramki strzelili Artsiom Kisliakou i Michał Pluta, a po jednej Jakub Przybylski oraz Artur Sowa. Druga drużyna po niezłym meczu przegrała 1:3 (1:3) z liderem rozgrywek - Poznańską 13 Poznań. Jedynego gola dla Polonii strzelił Martin Kono-Abe.
-
31.03.2026
Hat trick Gołaszewskiego (2009)
Polonia 2009 wywalczyła komplet punktów w Baranowie, wygrywając 4:1 (2:1) z UKS APR Lampart Poznań. Na dorobek strzelecki naszej drużyny złożył się hat trick Adama Gołaszewskiego oraz gol Tymoteusza Torzewskiego. Poloniści zajmują trzecie miejsce w 1. lidze wojewódzkiej B1.
-
31.03.2026
CLJ WU-16: Wywalczony remis w Koninie (Juniorki)
Zespół juniorek Polonii wywalczył kolejny cenny punkt w Centralnej Lidze Juniorek U-16. Rywalki objęły prowadzenie w 27. minucie i długo je utrzymywały, ale w 75. minucie strzałem z rzutu wolnego do remisu doprowadziła Zofia Ambroży. Polonia utrzymuje wysokie trzecie miejsce w tabeli rozgrywek.




















































