23.08.2022
Zagrali towarzysko z SPN Szamotuły (2012)
Prowadzona przez Bartosza Bejmę i Kornela Ladrowskiego drużyna orlików starszych Polonii Środa Wielkopolska rozegrała ciekawy mecz sparingowy z rok starszymi kolegami z SPN Szamotuły. Mecz podzielony był na dwie części. Najpierw rywalizowano na zasadach orlika, a następnie na zasadach piłki dziewięcioosobowej.
Podopieczni trenerów Bartka i Kornela mieli okazję zakończyć i podsumować mikrocykl tygodniowy, w którym pracowalinad fazą bronienia. Idealne warunki do tego, aby z rok starszymi kolegami popracować nad pressingiem wysokim i odebrać piłkę pod bramką przeciwnika. Pierwszy raz zawodnicy zagrali już po dziewięciu i okiem trenerów wyglądało to całkiem obiecująco. Mecz był bardzo wyrównany, przyniósł wiele składnych i płynnych akcji. Zawodnicy mieli okazję zdobyć wiele bramek i pokazać się z jak najlepszej strony na tle starszego zespołu.
Polonia - orlik starszy E1 I (2012)
Mecz sparingowy
21 sierpnia 2022, godz. 11:00 - Środa Wielkopolska (boisko CTP 1)
Polonia Środa Wielkopolska -:- SPN Szamotuły 2011
Polonia: Nikola Jeziorska, Daniel Burak, Marcin Bartkowiak, Marcin Buczak, Adam Walczak, Patryk Majchrzak, Oskar Limański, Jędrzej Gucze, Dominik Łakomy, Franciszek Ratajczak, Piotr Nowaczyk, Witold Chojnacki, Tymoteusz Włodarczak, Antoni Skowronski, Bartłomiej Kaźmierczak, Bartosz Furmański, Bartłomiej Krajewski.
trenerzy: Bartosz Bejma oraz Kornel Ladrowski.
Grano 4x20 minut.
Najnowsze aktualności
-
21.02.2023
Gra kontrolna z Lechem (2013)
W sobotę zespół orlików młodszych (rocznik 2013) udał się do Poznania na ulicę Bułgarską, gdzie rozegrał grę kontrolną z Lechem Poznań.
-
21.02.2023
Piętnaście lat rozwoju seniorskiej piłki nie może przepaść. Chcemy zyskać na czasie i dokończyć ten sezon
Na początku lutego istnienie seniorskich drużyn piłkarskich KS Polonia Środa Wielkopolska stanęło pod ogromnym znakiem zapytania. Zasłużony dla średzkiego sportu klub dowiedział się o radykalnym zmniejszeniu dotacji Powiatu Średzkiego. W ostatnich dwóch latach dotacja przekraczała 700 tysięcy złotych rocznie, teraz jest to zaledwie 100 tysięcy złotych.
-
21.02.2023
Kontrolnie z Wartą Śrem
W niedzielę 19 lutego piłkarze drugiego zespołu Polonii Środa rozegrali kolejne spotkanie towarzyskie. Tym razem rywalem naszego zespołu był lokalny rywal – Warta Śrem.
-
21.02.2023
Trójmecz i gra kontrolna orlików (2012)
Bardzo intensywny piłkarski weekend mają za sobą zawodnicy z grupy drugiej orlików starszych (rocznik 2012). Sobotę spędzili na grach w Nowym Folwarku koło Wrześni, gdzie rywalizowali z Huraganem Pobiedziska oraz Zjednoczonymi Września. W niedzielę natomiast na orliku przy ulicy Lipowej gościli zespół dziewczyn Warty Poznań.
-
20.02.2023
Piąte miejsce młodziczek w HMW U-15 (2010)
Młodziczki Polonii Środa Wielkopolska mają za sobą intensywny weekend. W sobotę piłkarki wzięły udział w Halowym Mistrzostwach Wielkopolski do lat 15, w których zajęły piąte miejsce. W niedzielę Polonistki przegrały w meczu sparingowym z Wartą Poznań 1:7.
-
20.02.2023
Halowy trójmecz w Borku (2010)
W sobotę w hali sportowej w Borku Wielkopolskim zespół młodzików starszych (rocznik 2010) rozegrał kontrolny trójmecz z Wisłą Borek Wielkopolski oraz Zawiszą Dolsk.
-
20.02.2023
Porażka z Legionovią (2006)
W czwartek juniorzy Polonii rozegrali mecz sparingowy w Jarocinie z przebywającą na obozie Legionovią Legionowo. Rozgrywany na wysokim poziomie mecz zakończył się jednak porażką naszego zespołu 1:6. Jedyną bramkę dla średzkiej drużyny strzelił Adrian Olejniczak.
-
20.02.2023
Trudny pojedynek w Racocie (2009)
W niedzielnym meczu sparingowym z grającym w Lidze Wojewódzkiej PKS-em Racot zespół Polonii Środa Wielkopolska wygrał 2:1 (0:1). Mimo, iż nie był to najlepszy mecz Polonistów, zdołali wygrać między innymi dzięki fenomenalnej postawie bramkarza Bartłomieja Wiczyńskiego. Bramki dla średzkiej drużyny zdobyli Jakub Janiszewski oraz Antoni Łukaszewski.



























































