OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

09.05.2024

Zacząć wygrywać

Przed piłkarzami Polonii Środa Wielkopolska kolejny mecz sezonu 2023/24. Nasz zespół zmierzy się w Gniewinie z tamtejszym  Stolemem. Dla obu zespołów będzie to spotkanie za tak zwane sześć punktów. Poloniści chcą wrócić na zwycięską ścieżkę a z kolei broniący się przed spadkiem Stolem potrzebuje każdych punktów żeby ugruntować swoją pozycję powyżej strefy spadkowej.

Gniewino to  wieś kaszubska w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie wejherowskim, w gminie Gniewino na trasie linii kolejowej Wejherowo–Choczewo–Lębork (obecnie zawieszonej). Wieś jest siedzibą sołectwa Gniewino w którego skład wchodzą również miejscowości Strzebielinek i Strzebielinko. W pobliżu miejscowości znajduje się największa w powiecie wejherowskim Farma Wiatrowa Lisewo. Wieś jest siedzibą klubu sportowego Stolem Gniewino.

Dla zespołu Stolem Gniewino sezon 2023/24 jest trzecim w historii na boiskach trzeciej ligi. Na ten poziom rozgrywkowy zespół z Gniewina uzyskał awans w sezonie 2020/21 dzięki zwycięstwu w rozgrywkach czwartej ligi grupy pomorskiej. Na zakończenie zmagań Stolem wyprzedził Kaszubię Kościerzyna o dwa punkty. Warto wspomnieć że wcześniej zespół z Gniewina na poziomie czwartej ligi występował nieprzerwanie od sześciu sezonów. Awans do czwartej ligi Stolem uzyskał w sezonie 2014/15 wygrywając jedną z grup Gdańskiej klasy okręgowej. Poprzedni sezon już na boiskach trzeciej ligi był dla zespołu z Gniewina udany. W sumie po 34 kolejkach Stolem znalazł się na 13. miejscu w ligowej tabeli mając w swoim dorobku 36 punktów. Dzięki temu wynikowi zespół z Gniewina spokojnie utrzymał się w rozgrywkach trzeciej ligi.

W obecnym sezonie Stolem póki co radzi sobie dość słabo. Po 28. kolejkach obecnej kampanii zespół prowadzony przez Arkadiusza Gaffkę zajmuje piętnaste miejsce w tabeli i ma na swoi koncie 30 punktów. Bilans bramkowy zespołu Stolemu to 31-47. Najlepszym strzelcem zespołu jest Patryk Sobczyński który ma na swoim koncie siedem bramek. W ostatniej kolejce Stolem Gniewino zremisował 1:1 na wyjeździe z Vinetą Wolin.

Oba zespoły spotkały się ze sobą do tej pory pięć razy. Trzy razy górą był zespół Polonii Środa, raz padł remis, a jedno zwycięstwo odniósł Stolem. Bilans bramkowy tych pojedynków to 12-5 na korzyść Polonii Środa.

Spotkanie Polonii Środa ze Stolemem Gniewino odbędzie się w niedzielę 12 maja, a jego początek zaplanowano na godzinę 13:00 na stadionie w Gniewinie.

Najnowsze aktualności

  • 12.10.2020

    Mecz z Wartą Śrem (2015)

    W sobotnie południe 10 października zawodnicy kategorii Skrzat naszego Klubu KS Polonii Środa Wielkopolska rozegrali mecz sparingowy z zespołem Warty Śrem.

  • 12.10.2020

    Towarzysko z FA Miłosław (2014)

    W sobotę (10.10.2020.) drużyna rocznika 2014 udała się do Miłosławia, żeby rozegrać mecz kontrolny z zespołem Football Academy Miłosław.

  • 12.10.2020

    Pinczak show (2005)

    W niedzielę juniorzy młodsi Polonii Środa rozegrali kolejne spotkanie ligowe. Tym razem rywalem naszego zespołu była Obra Kościań. Bohaterem Polonii był niewątpliwie Wojciech Pinczak który zdobył dla swojego zespołu cztery bramki.

  • 12.10.2020

    Udany turniej żaków (2013)

    W niedzielę, 11 października 2020 r. zawodnicy Polonii Środa Wlkp. Żak F2 wzięli udział w III Turnieju Żaków Mł. organizowanym przez Wielkopolski ZPN. Gospodarzem turnieju był zespół Warty Poznań.

  • 12.10.2020

    Porażka z Ostrovią Ostrów (2003)

    W sobotę 10.10.2020 o godz. 11.00 na boisku w Ostrowie Wlkp.  drużyna juniora starszego rozegrała kolejne spotkanie o mistrzostwo Ligi Wojewódzkiej Juniora A1 z zespołem Ostrovii Ostrów. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 1-0.

  • 12.10.2020

    Turniej w Lipnie (U11)

    W niedziele 11 października najmłodsze dziewczyny Polonii Środa rozegrały cztery mecze w lidze orliczek U11. Nasze piłkarki zaprezentowały się bardzo dobrze odnosząc dwa zwycięstwa i dwie porażki.

  • 12.10.2020

    Cenne punkty kobiet

    W sobotę 10 października zespół kobiet rozegrał kolejne spotkanie ligowe. Tym razem rywalem naszej drużyny była Staszówka Jelna.

  • 12.10.2020

    Wysoka porażka rezerw

    W sobotę 10 października druga drużyna Polonii rozegrała kolejny mecz ligowy. Tym razem zmierzyła  się z faworyzowanym Piastem Kobylnica i to na jego boisku. Poloniści wzmocnieni tylko jednym zawodnikiem z pierwszego zespołu i z  pięcioma piłkarzami urodzonymi w 2003 roku musieli stawić czoła doświadczonym i ogranym w piłce seniorskiej rywalom.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.