OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

09.05.2024

Zacząć wygrywać

Przed piłkarzami Polonii Środa Wielkopolska kolejny mecz sezonu 2023/24. Nasz zespół zmierzy się w Gniewinie z tamtejszym  Stolemem. Dla obu zespołów będzie to spotkanie za tak zwane sześć punktów. Poloniści chcą wrócić na zwycięską ścieżkę a z kolei broniący się przed spadkiem Stolem potrzebuje każdych punktów żeby ugruntować swoją pozycję powyżej strefy spadkowej.

Gniewino to  wieś kaszubska w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie wejherowskim, w gminie Gniewino na trasie linii kolejowej Wejherowo–Choczewo–Lębork (obecnie zawieszonej). Wieś jest siedzibą sołectwa Gniewino w którego skład wchodzą również miejscowości Strzebielinek i Strzebielinko. W pobliżu miejscowości znajduje się największa w powiecie wejherowskim Farma Wiatrowa Lisewo. Wieś jest siedzibą klubu sportowego Stolem Gniewino.

Dla zespołu Stolem Gniewino sezon 2023/24 jest trzecim w historii na boiskach trzeciej ligi. Na ten poziom rozgrywkowy zespół z Gniewina uzyskał awans w sezonie 2020/21 dzięki zwycięstwu w rozgrywkach czwartej ligi grupy pomorskiej. Na zakończenie zmagań Stolem wyprzedził Kaszubię Kościerzyna o dwa punkty. Warto wspomnieć że wcześniej zespół z Gniewina na poziomie czwartej ligi występował nieprzerwanie od sześciu sezonów. Awans do czwartej ligi Stolem uzyskał w sezonie 2014/15 wygrywając jedną z grup Gdańskiej klasy okręgowej. Poprzedni sezon już na boiskach trzeciej ligi był dla zespołu z Gniewina udany. W sumie po 34 kolejkach Stolem znalazł się na 13. miejscu w ligowej tabeli mając w swoim dorobku 36 punktów. Dzięki temu wynikowi zespół z Gniewina spokojnie utrzymał się w rozgrywkach trzeciej ligi.

W obecnym sezonie Stolem póki co radzi sobie dość słabo. Po 28. kolejkach obecnej kampanii zespół prowadzony przez Arkadiusza Gaffkę zajmuje piętnaste miejsce w tabeli i ma na swoi koncie 30 punktów. Bilans bramkowy zespołu Stolemu to 31-47. Najlepszym strzelcem zespołu jest Patryk Sobczyński który ma na swoim koncie siedem bramek. W ostatniej kolejce Stolem Gniewino zremisował 1:1 na wyjeździe z Vinetą Wolin.

Oba zespoły spotkały się ze sobą do tej pory pięć razy. Trzy razy górą był zespół Polonii Środa, raz padł remis, a jedno zwycięstwo odniósł Stolem. Bilans bramkowy tych pojedynków to 12-5 na korzyść Polonii Środa.

Spotkanie Polonii Środa ze Stolemem Gniewino odbędzie się w niedzielę 12 maja, a jego początek zaplanowano na godzinę 13:00 na stadionie w Gniewinie.

Najnowsze aktualności

  • 25.10.2020

    Pogrom w Środzie Wlkp.

    W niedzielne piękne jesienne popołudnie zespół Polonii Środa rozegrał kolejne spotkanie ligowe. Tym razem rywalem podopiecznych Krzysztofa Kapuścińskiego był trzeci w tabeli Świt Skolwin. Spotkanie ze względu na panujący stan epidemii w naszym kraju zostało rozegrane bez udziału publiczności. A szkoda bo naprawdę było na co popatrzeć.

  • 23.10.2020

    Grają poloniści

    Kalendarz spotkań zespołów Polonii Środa na najbliższy weekend:

  • 23.10.2020

    Transmisja z meczu ze Świtem

    Zapraszamy na transmisję meczu III ligi pomiędzy zespołami Polonii Środa i Świtu Szczecin. Początek naszej relacji w niedzielę 25 października o godzinie 13:50.

  • 20.10.2020

    Porażka w Topoli (2009)

    W dniu 18.10.2020 na boisku w Topoli druga drużyna Polonii Środa z rocznika 2009 rozegrała swój kolejny mecz ligowy. Rywalem polonistów był zespół KS 1920 Mosina.

  • 20.10.2020

    Wielkie granie w Środzie Wlkp.

    W  niedzielę 25 października na Stadionie Średzkim odbędzie się zdecydowanie najciekawsze spotkanie 13 kolejki III ligi grupy drugiej. Do liderującej Polonii Środa przyjeżdża mający drugoligowe aspiracje trzeci w ligowej tabeli Świt Skolwin. Spotkanie to niestety ze względu na panującą w naszym kraju sytuację odbędzie się bez udziału publiczności. Na szczęście kibice mogą liczyć na transmisję z tego spotkania prowadzoną przez nasz klub.

  • 20.10.2020

    Pewna wygrana z Orlikiem (2008)

    Dnia 17 października druga drużyna z rocznika 2008 rozegrała kolejny mecz ligowy w ramach II Ligi Okręgowej.  Przeciwnikiem był zespół Orlika Poznań.

  • 19.10.2020

    Udany turniej dziewcząt (U13)

    W sobotę 17 października w Koninie odbył się kolejny turniej kobiet w kategorii U13. Zmagania rozpoczęły się równo o godzinie 10.00. Nasze dziewczyny pod wodzą Trenera Macieja Bartkowiaka spisały się rewelacyjnie odnosząc trzy zwycięstwa i jeden remis. Młode Polonistki rozegrały cztery mecze:

  • 19.10.2020

    Bez punktów w starciu z AZS UAM Poznań (U15)

    W niedzielę  o godzinie 10.00 na boisku w Koszutach swój mecz rozegrały młode polonistki w kategorii wiekowej U15. Pogoda nie rozpieszczała ale oczywiście walka została podjęta. Rywalki zmotywowane podobnie jak my więc sprawa wyniku przed pierwszym gwizdkiem sędziego otwarta.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.