08.05.2024
Żacy zagrali w Marathon Cup (2015)
W miniony weekend grupa biała żaków starszych (rocznik 2015) brał udział w mocno obsadzonym turnieju Marathon Cup, który rozgrywany był w Poznaniu. W zawodach wzięły udział 32 drużyny, w tym kilka zagranicznych. Nasz zespół zajął 13. miejsce.
Pierwszego dnia Poloniści mieli okazję rywalizować z:
- AP Reissa Poznań
- Hertha 03 Zehlendorf
- Korona Wschowa
- Huragan Pobiedziska
- Lider Swarzędz
- Koziołek Poznań (czarni)
- FA Leszno (niebiescy)
Po przespanym początku turnieju, nasza drużyna z każdym kolejnym meczem prezentowała się coraz lepiej, a poskutkowało to zajęciem 3. miejsca w grupie.
Kolejnego dnia nasz zespół rywalizował o miejsca 9.-16. w grupie Haalanda. W nasi zawodnicy zywalizowali z:
- Gavia Choszczno
- Meblorz Swarzędz
- LPFA Poznań
- AP Reissa Antoninek
- AP Reissa Leszno
- Oranje Berlin
Podobnie jak pierwszego dnia drużyna potrzebowała meczu na przetarcie, aby następnie prezentować ogromne zaangażowanie i wolę walki. Turniej stał na wysokim poziomie organizacyjnym i na pewno będzie bardzo długo wspominany przez naszych piłkarzy.
Drugiego dnia Polonisci zajęli 5. miejsce w grupie Haaland, co finalnie złożyło się na 13. miejsce w ogólnej klasyfikacji turnieju.
Polonia Środa Wielkopolska: Lena Wawroska, Antoni Kulka, Yan Dzendziur, Maciej Małecki, Franciszek Pokładecki, Igor Jaśkowiak, Piotr Talaga, Wiktor Cavaliere, Nikodem Tatarek, Filip Trzciński, Julian Zimoch, Bartosz Wachowiak. Trenerzy: Adrian Wojtysiak oraz Paweł Hoffmann.
Najnowsze aktualności
-
25.04.2022
Wysoka wygrana w Ostrowie Wielkopolskim (2007)
W meczu 5. kolejki I ligi wojewódzkiej trampkarzy Polonia Środa pokonała wyjeździe Ostrovię 1909 Ostrów Wielkopolski 4:0 (1:0). Bramki dla podopiecznych trenera Radosława Mnicha strzelali Oskar Walczak, Rafał Kapuściński oraz Jakub Grzegorczyk, a jeden gol padł po samobójczym uderzeniu zawodnika gospodarzy. Dzięki tej wygranej Poloniści awansowali na pozycję lidera w ligowej tabeli!
-
25.04.2022
Kolejna porażka juniorów (2006)
W meczu piątej serii gier I ligi wojewódzkiej juniorów B2 zespół Polonii przegrał na swoim boisku 2:3 (1:2) z Kanią Gostyń. Goście w 21. minucie objęli prowadzenie, którego nie oddali już do końca spotkania. Bramki dla Polonii strzelali Aleksander Wyderkiewicz oraz Jakub Wawroski. Po tej porażce Kania wyprzedziła w tabeli nasz zespół, który zajmuje aktualnie siódmą pozycję.
-
25.04.2022
Cenne zwycięstwo z Obrą (2005)
W meczu siódmej kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych Polonia Środa Wielkopolska wygrała 5:3 (2:0) z Obrą 1912 Kościan. Bramki na wagę bardzo ważnych trzech punktów strzelali Mikołaj Pacyna - dwie, Maksymilian Łoniewski - dwie, a także Marcel Wawroski. W ligowej tabeli Poloniści przesunęli się na szóste miejsce.
-
25.04.2022
Wywalczyli punkt w ośmiu! (2003/2004)
W niedzielę zobaczyliśmy ośmiu wspaniałych - ambitnych i walecznych zawodników w koszulkach Polonii Środa Wielkopolska! Właśnie tylu naszych piłkarzy dzielnie stawiało opór jedenastce gospodarzy, doskonale broniąc własnej bramki i wykorzystując nadarzające się okazje. Wydawałoby się, że Poloniści nie będą mieć większych szans w takim starciu, jednak do triumfu zabrakło dokładnie tylu czasu, ile doliczył sędzia - 3 minuty.
-
25.04.2022
Sześć bramek w Rybniku
Cóż to był za mecz w wykonaniu zespołu seniorek Polonii Środa. Pojechałyśmy do Rybnika po pełną pulę punktową i to zadanie udało się nam zrealizować w 100%. Spodziewałyśmy się bardzo trudnego meczu i pomimo wyniku, który może lekko mylić w swoich przeczuciach się nie pomyliłyśmy. Grę prowadziły gospodynie i to one miały więcej z gry ofensywnej ale nasza determinacja w obronie i ambicja w ataku spowodowały, że w sam mecz i w całe spotkanie jak się później okazało lepiej weszłyśmy my. Byłyśmy bardzo skuteczne co ostatnimi czasy dużo lepiej funkcjonuje w naszym zespole. Procentowo mamy może mniejsze posiadanie piłki ale skuteczność mamy niemal 100%.
-
25.04.2022
Trzy punkty z Liderem
W 21 kolejce spotkań drużyna rezerw Polonii Środa zmierzyła się na wyjeździe z Liderem Swarzędz. Gospodarze tego meczu znakomicie prezentują się tej wiosny, bowiem na 5 meczy tylko jeden zremisowali i aż 4 wygrali. Zapowiadało to niezwykle trudne 90 minut dla naszych piłkarzy , którzy znowu nie mogli zagrać w optymalnym składzie ze względu na choroby i kontuzje. Po ostatnim gwizdku sędziego możemy stwierdzić, że faktycznie byliśmy świadkami bardzo intensywnego i emocjonującego widowiska, które na pewno musiało się podobać zgromadzonym kibicom.
-
25.04.2022
Akademia: Podsumowanie weekendu 23-24 kwietnia
Kolejny piłkarski weekend za zawodnikami naszej akademii. Mecze dostarczyły wielu emocji zarówno kibicom jak i zawodnikom. W ligach wojewódzkich Poloniści odnieśli dwa zwycięstwa, trzykrotnie remisowali i dwukrotnie przegrali. Natomiast w niedzielnych eliminacjach Mistrzostw Polski Młodziczek nasze piłkarki okazały się bezkonkurencyjne i bez straty bramki wygrały wszystkie trzy spotkania!
-
23.04.2022
Bez punktów w Szczecinie
W meczu 25. kolejki III ligi grupy 2 piłkarze Polonii Środa udali się do Szczecina na pojedynek z miejscowym Świtem Skolwin. Spotkania obu zespołów zawsze obfitowały w sporo ciekawych akcji i bramek i podobnego meczu spodziewano się i tym razem.























































