OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

21.07.2011

Z wizytą w Areszcie Śledczym

W nietypowy sposób środowe południe spędzili trener Polonii Środa Mariusz Bekas wraz z zawodnikiem naszego klubu Tomaszem Bekasem i Dyrektorem do spraw Organizacji i Marketingu Łukaszem Szarzyńskim. Wybrali się oni bowiem z wizytą do średzkiego Aresztu Śledczego.

Wizyta rozpoczęła się od odwiedzenia gabinetu Dyrektora Średzkiego Aresztu ppłk Grzegorza Fedorowicza, gdzie w miłej i serdecznej atmosferze zaproszeni goście po krótce opowiedzieli o swoich karierach piłkarskich i o Polonii Środa. Trener Bekas podkreślał że ma zamiar z zespołem walczyć o najwyższe cele bo tylko takie go interesują. Po pamiątkowym zdjęciu zostaliśmy oprowadzeni po całym areszcie a następnie udaliśmy się do Sali gdzie czekali na nas osadzeni.

Sala była wypełniona do ostatniego miejsca przez wszystkich zainteresowanych. Podczas wizyty nie obyło się bez przywołania wspomnień ze strony piłkarzy i trenera o początkach ich karier. Trener Mariusz Bekas opowiadał o tym jak został piłkarzem i o swoim występie w barwach Lecha przeciwko Legii na Łazienkowskiej, Tomasz opowiadał o swoich bramkach strzelanych w Ekstraklasie i o tym jak znalazł się w średzkiej Polonii.

Nie zabrakło także bezpośrednich pytań od tych, którzy byli zainteresowani ciemnymi stronami piłki nożnej. Pytano na przykład o opinię na temat zadym stadionowych. Zaproszeni bardzo aktywnie zabierali głos. Trener Bekas podkreślał że tak naprawdę to mecz ze swą całą otoczką jest dla kibiców i bez nich nie ma to większego sensu. To pomaga zawodnikom i pobudza ich do lepszej gry. Zawodnicy opisywali dokładnie, jak wyglądają treningi i przygotowania do każdego meczu. Ukazaliśmy również zmiany jakie zaszły w Polonii- rozbudowa obiektów i awans pierwszej drużyny do wyższej ligi.

Czas szybko płynął i spotkanie nie ubłaganie zbliżało się ku końcowi.

Na zakończenie obiecaliśmy zainteresowanym odwiedzić ich ponownie po zakończeniu rundy jesiennej aby wspólnie podsumować dokonania Polonii w tym okresie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, których autorem jest por. Filip Skubel - zobacz.

Najnowsze aktualności

 • 22.02.2024

  Kolejny sparing w Licheniu (2009)

  W drugim sparingu podczas zgrupowania w Licheniu Starym zespół trampkarzy starszych Polonii Środa Wielkopolska rywalizował z LKS-em Ślesin 2008/2009. Poloniści po bramkach Franciszka Błaszyka i Filipa Staszaka wygrali 2:0 (1:0).

 • 22.02.2024

  Orlicy zagrali z GKS Sompolno (2014)

  Zespół orlików młodszych (rocznik 2014) rozegrał podczas trwającego obozu w Licheniu Starym mecz kontrolny z GKS Sompolno 2013. Mecz trwał 2x40 minut. Nasza drużyna grająca tego dnia bez zmian wygrała 12:7.

 • 22.02.2024

  Minimalna porażka z seniorami (2008)

  W pierwszym meczu sparingowym podczas zgrupowania w Licheniu Starym zespół Polonii 2008 pierwszy raz mierzył się z zespołem seniorskim! Rywalem podopiecznych Przemysława Otuszewskiego i Marcina Duchały byli zajmujący 4. miejsce w klasie okręgowej Czarni Ostrowite. Spotkanie zakończyło się minimalną porażką naszej drużyny 0:1.

 • 22.02.2024

  Polonistki pokonały GKS Sompolno (Juniorki)

  Zespół naszych juniorek również rozegrał wczoraj grę kontrolną, a jej rywalami byli chłopacy z GKS Sompolno. Polonistki były skuteczniejsze i pokonały zespół z okręgu konińskiego 5:2!

 • 22.02.2024

  Przekonujące zwycięstwo z Górnikiem (2009)

  W środę pierwszy mecz sparingowy podczas obozu akademii w Licheniu Starym rozegrali trampkarze starsi (rocznik 2009). Zawodnicy Polonii prowadzeni przez Jakuba Budycha i Mateusza Zawalskiego popisali się wysoką skutecznością i zaaplikowali rywalom dziewięć bramek!

 • 21.02.2024

  Festiwal strzelecki w Licheniu (2011)

  Swój pierwszy mecz podczas obozu w Licheniu Starym rozegrali wczoraj młodzicy starsi Polonii. Podopieczni Kamila Kudły wysoko pokonali grający konińskiej lidze okręgowej GKS Sompolno.

 • 20.02.2024

  Trampkarze trenują przed wiosną (2010)

  Przygotowujący się do rundy wiosennej sezonu 2023/2024 trampkarze młodsi Polonii przebywają obecnie na zgrupowaniu w Licheniu Starym, gdzie rozegrali już pierwszą grę kontrolną z Victorią Września (zwycięstwo 6:1). Jeszcze przed obozem zagrali też z Lechem Poznań (porażka 2:4).

 • 19.02.2024

  Orlicy młodsi grali z KKS-em (2014)

  W sobotę na średzkim boisku hokejowym zespół orlików młodszych (rocznik 2014) w ramach gry kontrolnej zmierzył się z rówieśnikami reprezentującymi KKS 1925 Kalisz.

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET SREBRNY
BRĄZOWY PARTNERZY
SPONSORZY KOBIET
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.