17.08.2016
Z Wdą o trzy punktyPrzed nami 3 kolejka III ligi grupy II. Piłkarze Polonii Środa tym razem swój mecz rozegrają na boisku w Środzie Wlkp. Rywalem podopiecznych Mariusza Bekasa będzie Wda Świecie.
Oba zespoły tegoroczne rozgrywki ligowe rozpoczęły w nie najlepszym stylu. Poloniści najpierw ulegli na własnym boisku Jarocice Jarocin, a następnie zremisowali w Koszalinie z Gwardią. Tym samym po dwóch kolejkach na średzkim koncie jest tylko jeden punkt. Tyle samo punktów zgromadziła Wda która w pierwszym meczu zremisowała z Bałtykiem Gdynia, a w drugiej kolejce uległa Elanie Toruń. Dla obu zespołów więc niedzielne spotkanie będzie szansą na wydostanie się z dolnej strefy ligowej tabeli i utrzymaniu kontaktu z czołówką.
Polonia z Wdą w rozgrywkach trzecioligowych spotykała się już dziesięciokrotnie a historię tych spotkań prezentuje poniższe zestawienie:

Jak widać dotychczasowy bilans jest korzystniejszy dla naszych rywali ale trener Bekas zapowiada że jego zespół zrobi wszystko aby po razi pierwszy w tym sezonie komplet punktów pozostał w Środzie Wlkp. Średzki szkoleniowiec nie chce zdradzać czy w jego zespole można się spodziewać jakichś zmian personalnych w porównaniu z poprzednim spotkaniem. Jak podkreśla nie chce odkrywać kart przed rywalem.
W średzkiej drużynie wszyscy zawodnicy są zdrowi, nikt też nie musi pauzować za nadmiar żółtych kartek. Daje to naszemu szkoleniowcowi sporą swobodę w wyborze meczowej osiemnastki. A jak sam podkreśla walka na treningach jest na całego bo każdy chce się w tej osiemnastce znaleźć. Taka rywalizacja pozytywnie wpływa na poziom treningów gdyż każdy daje z siebie wszystko byle tylko przekonać do siebie trenera.
Wda Świecie w III lidze występuje nieprzerwanie od sezonu 2009/10. W tym czasie zespół prawie zawsze plasował się w pierwszej ósemce ligi. Podobnie jak średzka Polonia.

Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków na Stadion Średzki. Pamiętajcie niedziela 21 sierpnia godzina 17:00. Nie może Was zabraknąć. Liczymy na Wasz doping.
Najnowsze aktualności
-
09.10.2023
Niedosyt po porażce z Kaliszem (2008)
W rewanżowym spotkaniu z KKS-em 1925 Kalisz zespół Polonii Środa Wielkopolska przegrał 0:2 (0:0). Do przerwy to Poloniści byli zespołem lepszym, ale nie potrafili tego udokumentować żadnym trafieniem. W drugiej połowie mecz się wyrównał, lecz to goście byli skuteczniejsi i wyszli na prowadzenie, a w końcówce ustalili wynik meczu.
-
09.10.2023
Akademia: Raport z rozgrywek (07/08.10.2023)
Dziewięć meczów rozegrały w sobotę i niedzielę drużyny naszej akademii. Cztery z nich odniosły zwycięstwa. W sobotę trzy punkty wywalczyły wszystkie zespoły rywalizujące w rozgrywkach kategorii młodzik młodszy. Polonia 2012 I wygrała ważny wyjazdowy mecz z Olimpią Koło w lidze wojewódzkiej, Polonia 2013 pokonała po wyrównanym boju 4:3 Akademię Młodego Piłkarza w I lidze okręgowej, zaś Polonia 2012 II pewnie wygrała z Talentem Poznań w meczu II ligi okręgowej. W niedzielę kolejne trzy punkty wywalczyli trampkarze młodsi 2010 w lidze wojewódzkiej.
-
08.10.2023
Remis z Kotwicą Kórnik (2005)
W sobotę 07.10.2023 o godzinie 16.00 na boisku w Kórniku drużyna juniora starszego rozegrała spotkanie o mistrzostwo Ligi Okręgowej Juniora A1 z zespołem Kotwicy Kórnik. Mecz zakończył się remisem 1-1. Bramkę dla Polonii strzelił Michał Bańkowski - 1.
-
08.10.2023
Grad bramek w Nowych Skalmierzycach
W pierwszy październikowy weekend piłkarze Polonii Środa Wielkopolska udali się do Nowych Skalmierzyc aby zmierzyć się tam z jedną z rewelacji obecnego sezonu – miejscową Pogonią.
-
05.10.2023
Zwycięstwo z Gromem Plewiska (2005)
W środę 04.10.2023 o godz. 19.00. na boisku w Środzie Wlkp. drużyna juniora starszego rozegrała spotkanie o mistrzostwo Ligi Okręgowej Juniora A1 z zespołem Grom Plewiska. Mecz zakończył się zwycięstwem Polonii 11-1. Bramki dla Polonii strzelili: Kuba Jankowski - 4, Michał Bańkowski - 3, , Oskar Pawlak - 1, Kacper Kruk - 1, Krzysztof Bartkowiak - 1, Maksym Trehub -1.
-
06.10.2023
Akademia: Zapowiedź weekendu (07/08.10.2023)
W sobotę aż osiem zespołów akademii rozegra swoje mecze ligowe. Na Nowym Stadionie Średzkim zagrają juniorzy młodsi 2008, którzy podejmą KKS 1925 Kalisz (2007), a po nich z Wartą Poznań w Centralnej Lidze Juniorów zagra Polonia 2009. Na boisku CTP1 młodzicy młodsi zmierzą się z Talentem Poznań, a w Zielnikach dziewczyny będą rywalizować z UKS II Śrem.
W niedzielę na Nowym Stadionie Średzkim zespół Polonii 2010 zawalczy o kolejne ligowe punkty z AP Reissa Poznań, zaś w poniedziałek przy sztucznym świetle juniorzy 2008/2009 zagrają z Maratończykiem Brzeźno.
-
05.10.2023
Zwycięstwo w Kleszczewie (2010)
W środę mecz 8. kolejki II ligi okręgowej trampkarzy młodszych rozegrał zespół Polonii 2010. Nasz zespół zmierzył się na wyjeździe z Clescevią Kleszczewo i po zwycięstwie 2:1 (1:0) zawodnicy przywieźli do Środy trzy punkty. Bramki strzelili Kamil Zenker oraz Adam Poloszyk.
-
05.10.2023
Żacy grali w Brzeźnie i Kamionkach (2015)
W weekend żacy wzięli udział w dwóch turniejach ligowych. W sobotę grupa czerwona udała się na rywalizację do Brzeźna, gdzie mierzyła się z dwoma zespołami miejscowego Maratończyka, AP Reissa Swarzędz, Wiarą Lecha Poznań/Paczkowo oraz 1912 Lechią Kostrzyn. W niedzielę natomiast grupa biała grała w Kamionkach z Avią i Orlikiem Mosina.


























































