17.08.2016
Z Wdą o trzy punktyPrzed nami 3 kolejka III ligi grupy II. Piłkarze Polonii Środa tym razem swój mecz rozegrają na boisku w Środzie Wlkp. Rywalem podopiecznych Mariusza Bekasa będzie Wda Świecie.
Oba zespoły tegoroczne rozgrywki ligowe rozpoczęły w nie najlepszym stylu. Poloniści najpierw ulegli na własnym boisku Jarocice Jarocin, a następnie zremisowali w Koszalinie z Gwardią. Tym samym po dwóch kolejkach na średzkim koncie jest tylko jeden punkt. Tyle samo punktów zgromadziła Wda która w pierwszym meczu zremisowała z Bałtykiem Gdynia, a w drugiej kolejce uległa Elanie Toruń. Dla obu zespołów więc niedzielne spotkanie będzie szansą na wydostanie się z dolnej strefy ligowej tabeli i utrzymaniu kontaktu z czołówką.
Polonia z Wdą w rozgrywkach trzecioligowych spotykała się już dziesięciokrotnie a historię tych spotkań prezentuje poniższe zestawienie:

Jak widać dotychczasowy bilans jest korzystniejszy dla naszych rywali ale trener Bekas zapowiada że jego zespół zrobi wszystko aby po razi pierwszy w tym sezonie komplet punktów pozostał w Środzie Wlkp. Średzki szkoleniowiec nie chce zdradzać czy w jego zespole można się spodziewać jakichś zmian personalnych w porównaniu z poprzednim spotkaniem. Jak podkreśla nie chce odkrywać kart przed rywalem.
W średzkiej drużynie wszyscy zawodnicy są zdrowi, nikt też nie musi pauzować za nadmiar żółtych kartek. Daje to naszemu szkoleniowcowi sporą swobodę w wyborze meczowej osiemnastki. A jak sam podkreśla walka na treningach jest na całego bo każdy chce się w tej osiemnastce znaleźć. Taka rywalizacja pozytywnie wpływa na poziom treningów gdyż każdy daje z siebie wszystko byle tylko przekonać do siebie trenera.
Wda Świecie w III lidze występuje nieprzerwanie od sezonu 2009/10. W tym czasie zespół prawie zawsze plasował się w pierwszej ósemce ligi. Podobnie jak średzka Polonia.

Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków na Stadion Średzki. Pamiętajcie niedziela 21 sierpnia godzina 17:00. Nie może Was zabraknąć. Liczymy na Wasz doping.
Najnowsze aktualności
-
31.10.2023
W sobotę w Wolinie
W sobotę 4 listopada piłkarze Polonii Środa rozegrają kolejne spotkanie ligowe. Będzie to mecz 15. kolejki obecnego sezonu a rywalem naszego zespołu będzie świetnie sobie w tym sezonie poczynająca Vineta Wolin. Spotkanie odbędzie się w Wolinie i będzie to trzeci w historii wyjazd naszego zespołu do tego miasta. Podczas dwóch poprzednich poloniści za każdym razem przywozili do domu komplet punktów.
-
31.10.2023
Porażka w meczu na szczycie (2012)
W meczu na szczycie ligowej tabeli II ligi okręgowej młodzików młodszych Polonia Środa Wielkopolska przegrała na wyjeździe z Kłosem Zaniemyśl 4:8. Do przerwy młodzi zawodnicy z Zaniemyśla byli zabójczo skuteczni, przez co uzyskali sporą przewagę bramkową, której mimo walki Polonistom nie udało się odrobić. W tabeli Kłos po tym meczu wyprzedził Polonię, która obecnie zajmuje 2. miejsce.
-
30.10.2023
Jeden gol zdecydował (2008)
Zespół juniorów młodszych Polonii 2008 odniósł kolejne zwycięstwo w lidze wojewódzkiej rocznika 2007. W piątek Poloniści wygrali na stadionie CSiR 1:0 (0:0) z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski po bramce Filipa Stasiaka.
Drugi zespół po wyrównanym boju zremisował na boisku w Zielnikach z Wiarą Lecha Robakowo 1:1. Gola dla Polonii strzelił Marcin Ratajczak.
-
30.10.2023
Trzy punkty w dwóch meczach (2011)
W niedzielę na boisku w Topoli dwa mecze rozegrali młodzicy starsi Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2011). Najpierw odbył się mecz I ligi okręgowej, w którym Polonia wygrała 5:3 z Wartą Śrem, następnie rozegrano mecz na szczycie II ligi okręgowej. Polonia II przegrała 0:4 z liderem rozgrywek - Pogonią Książ Wielkopolski.
-
30.10.2023
Zwycięstwo ze Sparks (2010)
W czwartkowym meczu II ligi okręgowej trampkarzy młodszych zespół Polonii Środa Wielkopolska wygrał 4:2 (2:0) z drużyną dziewcząt Sparks Poznań. Poloniści do przerwy prowadzili 2:0, ale druga część przyniosła sporo emocji. Ostatecznie spotkanie zakończyło się dwubramkowym zwycięstwem naszego zespołu.
-
30.10.2023
Akademia: Raport z rozgrywek (28/29.10.2023)
Ostatni weekend października był pełny piłkarskich emocji i kilku zespołom przyniósł wiele radości po zwycięstwach. Już w czwartek granie rozpoczęli trampkarze młodsi, którzy wygrali na wyjeździe ze Sparks Poznań. W piątek po dobrym meczu juniorzy 2008 wygrali kolejne spotkanie w I lidze wojewódzkiej, tym razem 1:0 z Ostrovią.
Mniej udana dla naszych drużyn była sobota, bo spośród sześciu meczów tylko jeden zakończył się zdobyciem kompletu punktów. Swoich rywali zwycieżyli niezawodni trampkarze młodsi z rocznika 2010 w meczu II ligi okręgowej.
W niedzielę nasze zespoły spisały się świetnie. Kolejne wysokie zwycięstwo odnotowali juniorzy 2005, a trampkarze 2010 pewnie wygrali z Lechem Poznań 2011. Trzy punkty w meczu I ligi okręgowej wywalczyli też młodzicy starsi.
-
30.10.2023
Zwycięstwo z Lipnem Stęszew (2005)
W niedzielę 23.10.2023 o godzinie 12.00 na boisku w Środzie Wlkp. drużyna juniora starszego rozegrała spotkanie o mistrzostwo Ligi Okręgowej Juniora A1 z zespołem Lipna Stęszew. Mecz zakończył się zwycięstwem Polonii 7-0. Bramki dla Polonii strzelili: Jakub Płonka - 2, Michał Bańkowski - 1, Dawid Sękowski - 1, Maciej Owczarek - 1, Jakub Łoda - 1, Adrian Fiołka - 1.
-
29.10.2023
Bez punktów z Zawiszą
W ostatnią październikową sobotę piłkarze Polonii Środa Wielkopolska w kolejnym spotkaniu ligowym podejmowali na własnym boisku Zawiszę Bydgoszcz. Spotkanie trzeciej z czwartą ekipą poprzedniego sezonu zapowiadało się bardzo emocjonująco.



























































