17.08.2016
Z Wdą o trzy punktyPrzed nami 3 kolejka III ligi grupy II. Piłkarze Polonii Środa tym razem swój mecz rozegrają na boisku w Środzie Wlkp. Rywalem podopiecznych Mariusza Bekasa będzie Wda Świecie.
Oba zespoły tegoroczne rozgrywki ligowe rozpoczęły w nie najlepszym stylu. Poloniści najpierw ulegli na własnym boisku Jarocice Jarocin, a następnie zremisowali w Koszalinie z Gwardią. Tym samym po dwóch kolejkach na średzkim koncie jest tylko jeden punkt. Tyle samo punktów zgromadziła Wda która w pierwszym meczu zremisowała z Bałtykiem Gdynia, a w drugiej kolejce uległa Elanie Toruń. Dla obu zespołów więc niedzielne spotkanie będzie szansą na wydostanie się z dolnej strefy ligowej tabeli i utrzymaniu kontaktu z czołówką.
Polonia z Wdą w rozgrywkach trzecioligowych spotykała się już dziesięciokrotnie a historię tych spotkań prezentuje poniższe zestawienie:

Jak widać dotychczasowy bilans jest korzystniejszy dla naszych rywali ale trener Bekas zapowiada że jego zespół zrobi wszystko aby po razi pierwszy w tym sezonie komplet punktów pozostał w Środzie Wlkp. Średzki szkoleniowiec nie chce zdradzać czy w jego zespole można się spodziewać jakichś zmian personalnych w porównaniu z poprzednim spotkaniem. Jak podkreśla nie chce odkrywać kart przed rywalem.
W średzkiej drużynie wszyscy zawodnicy są zdrowi, nikt też nie musi pauzować za nadmiar żółtych kartek. Daje to naszemu szkoleniowcowi sporą swobodę w wyborze meczowej osiemnastki. A jak sam podkreśla walka na treningach jest na całego bo każdy chce się w tej osiemnastce znaleźć. Taka rywalizacja pozytywnie wpływa na poziom treningów gdyż każdy daje z siebie wszystko byle tylko przekonać do siebie trenera.
Wda Świecie w III lidze występuje nieprzerwanie od sezonu 2009/10. W tym czasie zespół prawie zawsze plasował się w pierwszej ósemce ligi. Podobnie jak średzka Polonia.

Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków na Stadion Średzki. Pamiętajcie niedziela 21 sierpnia godzina 17:00. Nie może Was zabraknąć. Liczymy na Wasz doping.
Najnowsze aktualności
-
07.11.2023
Powalczą o puchar
Już w środę 8 listopada piłkarki Polonii Środa Wielkopolska rozegrają spotkanie 1/32 finału Orlen Pucharu Polski kobiet w którym zmierzą się z przedstawicielem Orlen Ekstraligi Kobiet BTS Rekord Bielsko Biała. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 12:30.
-
07.11.2023
Transmisja spotkania pucharowego
Ze spotkania Pucharu Polski kobiet przeprowadzimy transmisję na którą już teraz zapraszamy.
Początek transmisji w środę 8 listopada o godzinie 12:15.
-
07.11.2023
Spotkanie starych znajomych
Już w najbliższa sobotę 11 listopada kolejne spotkanie ligowe rozegrają piłkarze Polonii Środa. Rywalem średzkiego zespołu będzie inny Wielkopolski trzecioligowiec – Sokół Kleczew. Pojedynki obu ekip to już takie ligowe klasyki. Oba zespoły na trzecioligowym poziomie są nieprzerwanie od sezonu 2011/12. Wtedy to też spotkały się po raz pierwszy. Do tej pory w sumie w oficjalnych meczach czy to ligowych czy pucharowych na przestrzeni ostatnich dwunastu lat oba zespoły spotkały się ze sobą 24 razy.
-
07.11.2023
Domowa porażka z KKS-em (2012)
W swoim przedostatnim jesiennym meczu ligowym Polonia 2012 przegrała na boisku w Topoli z KKS-em 1925 Kalisz 0:4 (0:3). Goście szybko objęli prowadzenie, a potem dołożyli jeszcze trzy bramki i zdobyli komplet punktów. Poloniści w czwartek rozegrają zaległe spotkanie z UKS AP Reissa Jarocin, które będzie ich ostatnim w rundzie jesiennej.
-
07.11.2023
Zwycięstwo na zakończenie (2008/2009)
Zespół Polonii Środa 2008/2009 II w niedzielę zakończył rundę jesienną sezonu 2023/2024. W ostatniej kolejce młodzi Poloniści mierzyli się na wyjeździe z Koziołkiem Poznań. Nasz zespół od 61. minuty przegrywał 0:1, ale w końcówce zdołał odwrócić wynik. Najpierw w 80. minucie swojego pierwszego gola w barwach Polonii strzelił Paweł Przybyłek, a dwie minuty później na wagę trzech punktów do siatki trafił Nikodem Bliskowski. Rozgrywki II ligi okręgowej nasz zespół zakończył na 3. miejscu.
-
07.11.2023
CLJ U-15: Porażka z FASE Szczecin (2009)
W meczu 12. kolejki Centralnej Ligi Juniorów do lat 15 zespół Polonii Środa Wielkopolska przegrał 0:6 (0:4) z FASE Szczecin. Gospodarze już po szesnastu minutach prowadzili 3:0, i choć potem gra Polonistów była coraz lepsza to znów brakowało bramek. Zawodnicy FASE kontrolowali przebieg meczu i stopniowo powiększali dorobek bramkowy.
Przed Polonistami ostatnie dwa mecze CLJ - w sobotę na własnym boisku podejmą Akademię Piłkarska Reissa, a tydzień później w ostatniej kolejce zmierzą się z Pogonią Szczecin 2010.
-
07.11.2023
Pogrom w Kole (2008)
Po jednostronnym widowisku Polonia Środa Wielkopolska wygrała w Kole 7:1 (3:0) z miejscową Olimpią. Poloniści szybko objęli prowadzenie i przez większość czasu prowadzili grę na połowie gospodarzy. Do przerwy nasz zespół strzelił trzy bramki, a w drugiej dołożył kolejne cztery.
Polonia na kolejkę przed końcem rozgrywek prowadzi w tabeli z dwoma punktami przewagi nad KKS-em 1925 Kalisz. Nasi zawodnicy ostatni mecz rozegrają w środę na Nowym Stadionie Średzkim, a rywalem będzie Polonia 1912 Leszno. Zwycięstwo w tym spotkaniu zagwarantuje naszemu zespołowi triumf w rozgrywkach.
-
06.11.2023
Polonistki czwarte w Progress Cup (Dziewczyny)
W weekend zespół dziewcząt przebywał w Kleszczowie, gdzie brał udział w turnieju Progress Cup. Nasze zawodniczki spisały się bardzo dobrze, zajmując ostatecznie czwarte miejsce. Ponadto Julia Wawroska została wybrana do najlepszej siódemki turnieju! Gratulacje!



























































