28.08.2020
Z piekła do niebaW piątek 28 sierpnia na Stadionie Średzkim doszło do bardzo ciekawego pojedynku na poziomie III ligi grupy drugiej w którym Polonia Środa Wlkp. podejmowała Jarotę Jarocin. Oba zespołu bardzo udanie rozpoczęły nowy sezon i oba przed tym meczem plasowały się w czołówce ligowej tabeli.
Spotkanie lepiej rozpoczęli piłkarze Polonii Środa którzy częściej byli przy piłce i groźniej atakowali. Niestety nasz zespół miał sporo pecha w pierwszych fragmentach tego spotkania. Najpierw w 6 minucie z boiska z powodu urazu musiał zejść Kacper Nowak. Chwilę później co dopiero wprowadzony na boisko Szymon Sobkowiak uderzał sprzed pola karnego a jego uderzenie końcami palców na rzut rożny wybił bramkarz Jaroty. Ten sam zawodnik przed kolejną okazją stanął w 25 minucie ale po podaniu Krzysztofa Biegańskiego nie sięgnął piłki. W 41 minucie ponownie przed szansą stanął Szymon Sobkowiak ale tym razem po jego uderzeniu bramkarza Jaroty wyręczyła poprzeczka. Swoje sytuacje miał także Krystian Pawlak ale za każdym razem jego uderzenia były niecelne. Jarota na prowadzenie wyszła w 14 minucie kiedy to piłkę do średzkiej bramki skierował ten który wcześniej radował kibiców Polonii bramkami dla naszego klubu – Krzysztof Bartoszak. Prowadzeniem 1:0 gości zakończyła się pierwsza część spotkania.
Po zmianie stron Polonia rzuciła się na rywala chcąc szybko odrobić starty. Jednak nieoczekiwanie to Jarota powiększyła swoje prowadzenie. W polu karnym faulowany był Marcin Konopka i sędzia podyktował rzut karny dla rywali. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Krzysztof Bartoszak i po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Polonia przegrywała już 2:0. Trener Krzysztof Kapuściński nie czekał długo i posłał do ataku wszystkie swoje ofensywne atuty a na boisku w krótkim czasie pojawili się Michał Górzyński, Adrian Szynka i Damian Słabikowski. W 68 minucie świetne podanie od Adriana Szynki wykorzystuje Michał Górzyński i Polonia Środa łapie kontakt ze swoimi rywalami. Osiem minut później ten sam zawodnik jest faulowany w polu karnym i sędzia dyktuje jedenastkę tym razem dla naszego zespołu. Do piłki podchodzi Adrian Szynka i pewnym strzałem doprowadza do wyrównania. Dodatkowo Jarota musiał sobie radzić od tego momentu w dziesiątkę gdyż drugą żółtą kartkę a w konsekwencji czerwoną obejrzał Piotr Skokowski. Polonia poczuła krew i jeszcze bardziej przycisnęła rywala. W 78 minucie siły się wyrównały. Za faul w środku pola drugą żóltą kartkę obejrzał Adrian Szynka i także on musiał opuścić plac gry. Ale Polonia nie zwalniała tempa i dążyła do zdobycia kolejnych bramek i przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść. W ostatniej akcji meczu Lusi Henriquez podał piłkę w pole karne do nieobstawionego Damiana Buczmy a ten dopełnił formalności wywołując eksplozję radości na średzkich trybunach. Sędzia nawet nie wznawiał gry od środka tylko zakończył spotkanie. Ostatecznie Polonia mimo przegrywania już 0:2 odwróciła losy meczu i trzy punkty zostały w Środzie Wlkp.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Janczar – Kozłowski (59` Szynka), Borucki, Onsorge, Henriquez, Zgarda (70` Wujec), Kujawa, Nowak (6` Sobkowiak), Biegański (61` Słabikowski), Buczma, Pawlak (63` Górzyński).
Jarota Jarocin wystąpiła w składzie: Kmiecik – Ludwiczak, Golak, Maćkowiak, Dunaj, Łażewski, Skokowski, Bartoszak, Idzikowski, Piekarski, Konopka
Bramki: Bartoszak (14`), Bartoszak (59`) – Górzyński (68`), Szynka (76`), Buczma (90`)
Żółte kartki: Skokowski x2, Bartoszak, Rzepka, Łażewski, Niedźwiedzki, Maćkowiak - Szynka x2, Onsorge, Henriquez
Najnowsze aktualności
-
04.09.2013
Wygrana w Dopiewie daje fotel lidera
W rozegranym awansem meczu 7. kolejki III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej piłkarze Polonii Środa Wielkopolska wygrali w Dopiewie z GKS-em 3:0 i przynajmniej do soboty będą liderem tabeli.
-
04.09.2013
Relacja LIVE! GKS - Polonia
Już dziś piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrają awansem mecz 7. kolejki III ligi. Poloniści spotkają się na boisku w Dopiewie z GKS-em.
-
04.09.2013
Sebastian Stokłosa poprowadzi mecz z GKS-em
Sebastian Stokłosa reprezentujący Kolegium Sędziów w Lesznie poprowadzi dzisiejszy mecz wyjazdowy Polonii Środa Wielkopolska z GKS-em Dopiewo.
-
04.09.2013
Pierwszy sparing żaków
We wtorkowe popołudnie drużyny żaków młodszych (2006r i młodsi) rozegrała mecz kontrolny z drużyną żaków starszych(2005r). Są to dwie najmłodsze drużyny Polonii Środa. Podczas pierwszego meczu młodych adeptów rozegrano 3 tercje po 20 minut. Emocji i radości było co nie miara.
-
03.09.2013
KS Szczytniki kolejnym rywalem Polonii II
KS Szczytniki będzie rywalem zespołu rezerw Polonii w III rundzie rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu okręgu poznańskiego.
-
03.09.2013
Poloniści zagrają w Dopiewie
Już w środę piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrają awansem mecz 7. kolejki III ligi. Pierwotnie spotkanie z GKS Dopiewo planowane było na najbliższą sobotę, ale ze względu na mecz towarzyski średzian z wicemistrzem Polski KSS Lech Poznań termin spotkania został zmieniony.
-
03.09.2013
Wysoko wygrany sparing przez orlików
W poniedziałek zamiast treningu grupa orlika starszego udała się do Kórnika, gdzie zagrała mecz kontrolny przed ligą, która rusza już w najbliższy weekend.
-
03.09.2013
Polonia TV: Polonia Środa - GOSRiT Luzino
Zapraszamy wszystkich kibiców do obejrzenia skrótu niedzielnego meczu dziewczyn w którym nasze piłkarki pokonały GOSRiT Luzino 7:2. Było to pierwsze spotkanie polonistek w II lidze.





















































