28.08.2020
Z piekła do niebaW piątek 28 sierpnia na Stadionie Średzkim doszło do bardzo ciekawego pojedynku na poziomie III ligi grupy drugiej w którym Polonia Środa Wlkp. podejmowała Jarotę Jarocin. Oba zespołu bardzo udanie rozpoczęły nowy sezon i oba przed tym meczem plasowały się w czołówce ligowej tabeli.
Spotkanie lepiej rozpoczęli piłkarze Polonii Środa którzy częściej byli przy piłce i groźniej atakowali. Niestety nasz zespół miał sporo pecha w pierwszych fragmentach tego spotkania. Najpierw w 6 minucie z boiska z powodu urazu musiał zejść Kacper Nowak. Chwilę później co dopiero wprowadzony na boisko Szymon Sobkowiak uderzał sprzed pola karnego a jego uderzenie końcami palców na rzut rożny wybił bramkarz Jaroty. Ten sam zawodnik przed kolejną okazją stanął w 25 minucie ale po podaniu Krzysztofa Biegańskiego nie sięgnął piłki. W 41 minucie ponownie przed szansą stanął Szymon Sobkowiak ale tym razem po jego uderzeniu bramkarza Jaroty wyręczyła poprzeczka. Swoje sytuacje miał także Krystian Pawlak ale za każdym razem jego uderzenia były niecelne. Jarota na prowadzenie wyszła w 14 minucie kiedy to piłkę do średzkiej bramki skierował ten który wcześniej radował kibiców Polonii bramkami dla naszego klubu – Krzysztof Bartoszak. Prowadzeniem 1:0 gości zakończyła się pierwsza część spotkania.
Po zmianie stron Polonia rzuciła się na rywala chcąc szybko odrobić starty. Jednak nieoczekiwanie to Jarota powiększyła swoje prowadzenie. W polu karnym faulowany był Marcin Konopka i sędzia podyktował rzut karny dla rywali. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Krzysztof Bartoszak i po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Polonia przegrywała już 2:0. Trener Krzysztof Kapuściński nie czekał długo i posłał do ataku wszystkie swoje ofensywne atuty a na boisku w krótkim czasie pojawili się Michał Górzyński, Adrian Szynka i Damian Słabikowski. W 68 minucie świetne podanie od Adriana Szynki wykorzystuje Michał Górzyński i Polonia Środa łapie kontakt ze swoimi rywalami. Osiem minut później ten sam zawodnik jest faulowany w polu karnym i sędzia dyktuje jedenastkę tym razem dla naszego zespołu. Do piłki podchodzi Adrian Szynka i pewnym strzałem doprowadza do wyrównania. Dodatkowo Jarota musiał sobie radzić od tego momentu w dziesiątkę gdyż drugą żółtą kartkę a w konsekwencji czerwoną obejrzał Piotr Skokowski. Polonia poczuła krew i jeszcze bardziej przycisnęła rywala. W 78 minucie siły się wyrównały. Za faul w środku pola drugą żóltą kartkę obejrzał Adrian Szynka i także on musiał opuścić plac gry. Ale Polonia nie zwalniała tempa i dążyła do zdobycia kolejnych bramek i przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść. W ostatniej akcji meczu Lusi Henriquez podał piłkę w pole karne do nieobstawionego Damiana Buczmy a ten dopełnił formalności wywołując eksplozję radości na średzkich trybunach. Sędzia nawet nie wznawiał gry od środka tylko zakończył spotkanie. Ostatecznie Polonia mimo przegrywania już 0:2 odwróciła losy meczu i trzy punkty zostały w Środzie Wlkp.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Janczar – Kozłowski (59` Szynka), Borucki, Onsorge, Henriquez, Zgarda (70` Wujec), Kujawa, Nowak (6` Sobkowiak), Biegański (61` Słabikowski), Buczma, Pawlak (63` Górzyński).
Jarota Jarocin wystąpiła w składzie: Kmiecik – Ludwiczak, Golak, Maćkowiak, Dunaj, Łażewski, Skokowski, Bartoszak, Idzikowski, Piekarski, Konopka
Bramki: Bartoszak (14`), Bartoszak (59`) – Górzyński (68`), Szynka (76`), Buczma (90`)
Żółte kartki: Skokowski x2, Bartoszak, Rzepka, Łażewski, Niedźwiedzki, Maćkowiak - Szynka x2, Onsorge, Henriquez
Najnowsze aktualności
-
23.10.2013
Polonia gra dalej
W dzisiejszym meczu 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego piłkarze średzkiej Polonii pokonali w Komornikach miejscową Wielkopolskę 3:1. Gole dla naszego zespołu zdobyli Krystian Pawlak, Michał Stańczyk i Marcin Duchała.
-
23.10.2013
Relacja LIVE Wielkopolska - Polonia
Już dziś o godzinie 15:30 piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozpoczną walkę o Puchar Polski na szczeblu okręgu poznańskiego. Średzianie w spotkaniu 1/8 finału spotkają się na wyjeździe z Wielkopolską Komorniki.
-
23.10.2013
Żaki młodsze zakończyły ligę zwycięstwem
W poniedziałkowe popołudnie żaki młodsze udały się na ostatni mecz w rundzie jesiennej do Swarzędza na spotkanie z tamtejszym Liderem. W pierwszym meczu tych zespołów górą okazali się piłkarze Polonii Środa pokonując Lidera Swarzędz 5-0. Gospodarzom nie udał się rewanż i po raz drugi ulegli polonistom 10-3.
-
22.10.2013
Przyjdź na mecz i wygraj bilet VIP na klasyk Lech - Legia!
Klub Sportowy Polonia Środa Wielkopolska informuje że na najbliższy mecz trzeciej ligi pomiędzy średzką Polonią, a Notecianką Pakość wstęp dla kibiców będzie bezpłatny.
-
22.10.2013
Polonia rozpoczyna grę w Pucharze Polski
Już w najbliższą środę piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozpoczną zmagania w Pucharze Polski na szczeblu okręgu poznańskiego. Średzianie w meczu 1/8 finału spotkają na boisku w Komornikach z EWPA Wielkopolska.
-
22.10.2013
Polonia TV: Polonia Środa - Błękitni Stargard
Dostępny jest już skrót wideo z niedzielnego meczu o mistrzostwo II ligi kobiet w którym piłkarki Polonii uległy na własnym boisku Błękitnym Stargard Szczeciński 1:4.
-
21.10.2013
Szymon Koralewski poprowadzi mecz pucharowy
Najbliższy mecz Polonii Środa Wielkopolska w 1/16 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego z EWPA Wielkopolska Komorniki poprowadzi Szymon Koralewski z Poznania.
-
21.10.2013
Porażka orlików młodszych z Wartą Poznań
W sobotnie południe przy dobrych warunkach atmosferycznych orliki młodsze Polonii rozegrały pierwszy mecz rundy rewanżowej w swojej grupie a do Środy przyjechał obecny lider - Warta Poznań. W pierwszym pojedynku tych drużyn po zaciętym i wyrównanym spotkaniu Warta wygrała w Poznaniu minimalnie 4-3.





















































