28.08.2020
Z piekła do niebaW piątek 28 sierpnia na Stadionie Średzkim doszło do bardzo ciekawego pojedynku na poziomie III ligi grupy drugiej w którym Polonia Środa Wlkp. podejmowała Jarotę Jarocin. Oba zespołu bardzo udanie rozpoczęły nowy sezon i oba przed tym meczem plasowały się w czołówce ligowej tabeli.
Spotkanie lepiej rozpoczęli piłkarze Polonii Środa którzy częściej byli przy piłce i groźniej atakowali. Niestety nasz zespół miał sporo pecha w pierwszych fragmentach tego spotkania. Najpierw w 6 minucie z boiska z powodu urazu musiał zejść Kacper Nowak. Chwilę później co dopiero wprowadzony na boisko Szymon Sobkowiak uderzał sprzed pola karnego a jego uderzenie końcami palców na rzut rożny wybił bramkarz Jaroty. Ten sam zawodnik przed kolejną okazją stanął w 25 minucie ale po podaniu Krzysztofa Biegańskiego nie sięgnął piłki. W 41 minucie ponownie przed szansą stanął Szymon Sobkowiak ale tym razem po jego uderzeniu bramkarza Jaroty wyręczyła poprzeczka. Swoje sytuacje miał także Krystian Pawlak ale za każdym razem jego uderzenia były niecelne. Jarota na prowadzenie wyszła w 14 minucie kiedy to piłkę do średzkiej bramki skierował ten który wcześniej radował kibiców Polonii bramkami dla naszego klubu – Krzysztof Bartoszak. Prowadzeniem 1:0 gości zakończyła się pierwsza część spotkania.
Po zmianie stron Polonia rzuciła się na rywala chcąc szybko odrobić starty. Jednak nieoczekiwanie to Jarota powiększyła swoje prowadzenie. W polu karnym faulowany był Marcin Konopka i sędzia podyktował rzut karny dla rywali. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Krzysztof Bartoszak i po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Polonia przegrywała już 2:0. Trener Krzysztof Kapuściński nie czekał długo i posłał do ataku wszystkie swoje ofensywne atuty a na boisku w krótkim czasie pojawili się Michał Górzyński, Adrian Szynka i Damian Słabikowski. W 68 minucie świetne podanie od Adriana Szynki wykorzystuje Michał Górzyński i Polonia Środa łapie kontakt ze swoimi rywalami. Osiem minut później ten sam zawodnik jest faulowany w polu karnym i sędzia dyktuje jedenastkę tym razem dla naszego zespołu. Do piłki podchodzi Adrian Szynka i pewnym strzałem doprowadza do wyrównania. Dodatkowo Jarota musiał sobie radzić od tego momentu w dziesiątkę gdyż drugą żółtą kartkę a w konsekwencji czerwoną obejrzał Piotr Skokowski. Polonia poczuła krew i jeszcze bardziej przycisnęła rywala. W 78 minucie siły się wyrównały. Za faul w środku pola drugą żóltą kartkę obejrzał Adrian Szynka i także on musiał opuścić plac gry. Ale Polonia nie zwalniała tempa i dążyła do zdobycia kolejnych bramek i przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść. W ostatniej akcji meczu Lusi Henriquez podał piłkę w pole karne do nieobstawionego Damiana Buczmy a ten dopełnił formalności wywołując eksplozję radości na średzkich trybunach. Sędzia nawet nie wznawiał gry od środka tylko zakończył spotkanie. Ostatecznie Polonia mimo przegrywania już 0:2 odwróciła losy meczu i trzy punkty zostały w Środzie Wlkp.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Janczar – Kozłowski (59` Szynka), Borucki, Onsorge, Henriquez, Zgarda (70` Wujec), Kujawa, Nowak (6` Sobkowiak), Biegański (61` Słabikowski), Buczma, Pawlak (63` Górzyński).
Jarota Jarocin wystąpiła w składzie: Kmiecik – Ludwiczak, Golak, Maćkowiak, Dunaj, Łażewski, Skokowski, Bartoszak, Idzikowski, Piekarski, Konopka
Bramki: Bartoszak (14`), Bartoszak (59`) – Górzyński (68`), Szynka (76`), Buczma (90`)
Żółte kartki: Skokowski x2, Bartoszak, Rzepka, Łażewski, Niedźwiedzki, Maćkowiak - Szynka x2, Onsorge, Henriquez
Najnowsze aktualności
-
06.02.2014
Lechia Kostrzyn trzecim sparingpartnerem
W najbliższą sobotę piłkarze średzkiej Polonii rozegrają trzeci tej zimy mecz sparingowy. Po dwóch meczach z wyżej notowanymi rywalami poloniści spotkają się z czwartoligową Lechią Kostrzyn.
-
04.02.2014
Patryk Guzikowski w Bytovii Bytów
Patryk Guzikowski nie będzie już reprezentował barw Polonii Środa Wielkopolska. Od rundy wiosennej były bramkarz naszego klubu będzie występował w Drutex-Bytovii Bytów.
-
02.02.2014
Wygrany sparing rezerw
W niedzielę 2 lutego zespół rezerw Polonii Środa Wlkp. rozegrał pierwszy mecz sparingowy w okresie przygotowawczym. Poloniści udali się do Jarocina na mecz z druzyną juniorów starszych Jaroty Jarocin. Spotkanie zakończyło sie zwycięstwem Polonii 2:0. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Grzegorz Filipiak oraz Krystian Olczyk.
-
02.02.2014
Fotorelacja ze sparingu z Calisią
Dostępna jest już galeria zdjęć z sobotniego meczu kontrolnego Polonii Środa Wielkopolska. Nasi piłkarze pokonali na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Jarocinie II-ligową Calisię Kalisz 2:0 (1:0).
-
01.02.2014
Piknik Piłkarski nominowany do tytułu WYDARZENIE 2013 ROKU
Miło nam poinformować, że Kapituła Sulisława nominowała organizowany przez nasze stowarzyszenie PIKNIK PIŁKARSKI KOLEJORZ KONTRA POLONIA do tytułu WYDARZENIE ROKU 2013 .
-
01.02.2014
Drugoligowiec pokonany
W drugim meczu kontrolnym podczas przygotowań do rundy wiosennej III ligi Polonia Środa Wielkopolska pokonała drugoligową Calisię Kalisz 2:0. Spotkanie zostało rozegrane na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Jarocinie, a gole dla średzian strzelili Jakub Solarek i Igor Jurga.
-
31.01.2014
Zdjęcia z treningu Polonii
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z czwartkowego treningu polonistów. Z uwagi na panujące mrozy sztab szkoleniowy średzian zdecydował się odbyć jednostkę treningową w hali Gimnazjum nr 1.
-
30.01.2014
Z Calisią w drugim sparingu
W najbliższa sobotę piłkarze średzkiej Polonii rozegrają drugi mecz kontrolny w trakcie przygotowań do rundy wiosennej. Przeciwnikiem naszej drużyny będzie Calisia Kalisz.






















































