30.03.2013
Z Ostrovią remis 1:1W rozegranym w Wielką Sobotę meczu sparingowym piłkarze Polonii Środa Wielkopolska spotkali się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Jarocinie z liderem III ligi Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski. Spotkanie zakończyło się wynikiem remisowym 1:1.
W związku z kontuzją Roberta Reszki i spotkaniem sparingowym Polonii II ze Spartą Sklejka Orzechowo, gdzie zagrać miał Przemysław Pietrzak sztab szkoleniowy zdecydował się powołać na do kadry meczowej bramkarza zespołu juniorów młodszych, 17-letniego Bartosza Kurasiaka.
Początek spotkania to wyrównana gra obu zespołów. Groźniej atakowali jednak przeciwnicy, którzy w dziewiątej minucie objęli prowadzenie. Po akcji lewą stroną rywale dograli piłkę w pole karne, a tam Bartosz Szepeta spokojnie ją przyjął i pokonał Pawła Besera strzałem w dalszy róg. Wcześniej także ostrowianie przeprowadzili dobrą akcję po której na szczęście jeden z przeciwników nie trafił w bramkę z bliskiej odległości. W tym czasie poloniści również wypracowali sobie bramkową sytuację, jednak po podaniu Mateusza Plucińskiego do Damian Buczmy, który znalazł się w polu karnym, obrońca zdążył zablokować strzał naszego gracza. Po upływie kwadransa przewagę na boisku osiągnęła Ostrovia, która wywalczyła kilka rzutów wolnych w okolicach pola karnego. Po żadnym z nich nie zagroziła jednak bramce średzian, a z upływem czasu to nasi zawodnicy zaczęli przeważać. Nie przełożyło się to jednak na dogodne sytuacje strzeleckie, a spotkanie ponownie się wyrównało. W 35. minucie Polonia wykonywała rzut wolny z boku pola karnego, a następnie trzy rzuty różne. Podopiecznym Czesława Owczarka nie udało się niestety również zagrozić po tych stałych fragmentach gry bramce Ostrovii. Później na boisku dominować zaczęli średzianie, ale nie dochodzili do okazji bramkowych. Dopiero w ostatniej minucie pierwszej połowy poloniści skutecznie wykonali korner. Pierwsze dośrodkowanie Damiana Buczma było za słabe, ale po drugim piłka spadła wprost na głowę Michała Wawszczaka, który ze spokojem doprowadził do wyrównania.
Na początku drugiej części gry Ostrovia dwukrotnie uderzała na bramkę Pawła Besera. Za pierwszym razem nasz golkiper pewnie złapał piłkę, a za drugim futbolówka przeleciała wysoko nad poprzeczką. Polonia powinna wyjść na prowadzenie w 58. minucie. Piłkę przed polem karnym wywalczył Krzysztof Wolkiewicz, podał ją do Michała Stańczyka, który następnie rozegrają ją do Pawła Przybyłka, a ten idealnie obsłużył Michała Wawszczaka. Nasz napastnik przełożył sobie futbolówkę na drugą nogę i niestety trafił w obrońcę. Po chwili na strzał z ostrego kąta zdecydował się Michał Stańczyk, jednak pewnie interweniował golkiper. W 63. minucie Damian Buczma wysuną piłkę Łukaszowi Przybyłkowi, który oddał mocne uderzenie, ale końcem buta zdołał je na róg zablokować obrońca. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska bliski szczęścia był Radosław Barabasz, jednak głową posłał piłkę minimalnie obok dalszego słupka. Następnie swoich sił próbowali Krzysztof Wolkiewicz i Michał Stańczyk. Pierwszy z nich strzelił jednak obok bramki, a drugi po dośrodkowaniu Marka Matysiaka przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. W ostatnich piętnastu minutach mecz ponownie się wyrównał, a poloniści pozwolili przeciwnikom na oddanie kilku strzałów. Były jednak one na szczęście niecelne. Groźnie zrobiło się w 85. minucie, gdy Paweł Beser z największym trudem obronił piłkę uderzoną z pola karnego. Po chwili poloniści wyszli z groźną akcją. Mateusz Pluciński znalazł się w sytuacji jeden na jeden, zdecydował się jednak na podanie do Michała Stańczyka, który próbował zagrać piłkę wzdłuż pola karnego. Futbolówkę odbiła się jednak od obrońcy i zamiast wpaść do bramki, wpadła w ręce bramkarza. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i mecz zakończył się remisem 1:1.
Już za tydzień Polonia zaplanowany ma mecz ligowy z Logo Luboń. O tym czy dojdzie do tego spotkania przekonamy się w środku tygodnia. Sztab szkoleniowy oraz zawodnicy, a także na pewno wszyscy kibice liczą na to że uda się zagrać. Metrolodzy nie zapowiadają już opadów śniegu. Teraz trzeba mieć już tylko nadzieję że śnieg stopnieje i boisko zdąży wyschnąć.
Ostrovia 1909 Ostrów – Polonia Środa 1:1 (1:1)
Szepeta 9 - Wawszczak 45
Polonia: Paweł Beser, Krzysztof Wolkiewicz, Radosław Barabasz, Dawid Lisek (46' Łukasz Ratajczak), Paweł Przybyłek, Łukasz Przybyłek, Marcin Falgier (61' Adrian Błaszak), Dominik Mucha (56' Michał Stańczyk), Mateusz Pluciński, Damian Buczma (66' Marek Matysiak), Michał Wawszczak (58' Krystian Pawlak)
Najnowsze aktualności
-
05.02.2016
Grają z nami: Powiat Średzki
Prezentujemy kolejną firmę wspierającą sekcję piłki nożnej Polonii Środa. Tym razem jest to Powiat Średzki.
-
07.12.2016
Podsumowanie rundy jesiennej – orlik młodszy II (2007)
W okresie letnim zawiązała się druga drużyna Polonii Środa w roczniku 2007.
-
07.12.2016
Podsumowanie rundy jesiennej – młodzik starszy II (2004)
Miniona runda jesienna sezonu 2016/2017 była pierwszą, w której występy zainaugurował nowopowstały drugi zespół Polonii z rocznika 2004. Drużyna składa się po części z zawodników, którzy już wcześniej trenowali w naszym klubie jak i z nowoprzybyłych graczy.
-
07.12.2016
Podsumowanie rundy jesiennej - żak młodszy II (2009)
Zawodnicy z drugiego zespołu Polonii z rocznika 2009 rozpoczęli treningi 16 sierpnia. Zawodnicy w rundzie jesiennej odbyli 30 jednostek treningowych na których nabywali nowych umiejętności na boiska treningowych i na hali, co daje łącznie 2700 minut spędzonego aktywnie czasu. Na dzień dzisiejszy kadra drugiego zespołu Polonii to dwudziestu czterech zawodników.
-
07.12.2016
Podsumowanie rundy jesiennej - żak starszy I (2008)
Po przerwie letniej drużyna żaków starszych do treningów wróciła 1 sierpnia. Zespół trenował dwa tygodnie na orliku. 15 sierpnia podopieczni trenera Macieja Bartkowiaka wyjechała na obóz sportowy do Ustki wraz z innymi drużynami.
-
07.12.2016
Podsumowanie rundy jesiennej – żak młodszy I (2009)
Zawodnicy z rocznika 2009 rozpoczęli treningi od 3 dniowego obozu w Dymaczewie Nowym koło Mosiny. Miedzy 3 a 5 sierpnia żaki mogły trenować dwa razy dziennie, korzystać z pobliskiego jeziora, a także przeszły test bojowy i pasowanie na piłkarza Polonii Środa.
-
07.12.2016
Podsumowanie rundy jesiennej – młodzik starszy I (2004)
Przygotowania do sezonu 2016/2017 podopieczni trenera Łukasza Kaczałka rozpoczęli w ostatnim tygodniu lipca. Na pierwszych zajęciach uczestniczyło 15 zawodników, a więc wszyscy, których trener powołał do pierwszego zespołu w tym roczniku.
-
07.12.2016
Czwarte miejsce w Luboniu (2005)
Drużyna Polonii Środa z rocznika 2005 uczestniczyła w turnieju Mikołajkowym organizowanym przez UKS Jedynka Luboń.





















































