30.03.2013
Z Ostrovią remis 1:1W rozegranym w Wielką Sobotę meczu sparingowym piłkarze Polonii Środa Wielkopolska spotkali się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Jarocinie z liderem III ligi Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski. Spotkanie zakończyło się wynikiem remisowym 1:1.
W związku z kontuzją Roberta Reszki i spotkaniem sparingowym Polonii II ze Spartą Sklejka Orzechowo, gdzie zagrać miał Przemysław Pietrzak sztab szkoleniowy zdecydował się powołać na do kadry meczowej bramkarza zespołu juniorów młodszych, 17-letniego Bartosza Kurasiaka.
Początek spotkania to wyrównana gra obu zespołów. Groźniej atakowali jednak przeciwnicy, którzy w dziewiątej minucie objęli prowadzenie. Po akcji lewą stroną rywale dograli piłkę w pole karne, a tam Bartosz Szepeta spokojnie ją przyjął i pokonał Pawła Besera strzałem w dalszy róg. Wcześniej także ostrowianie przeprowadzili dobrą akcję po której na szczęście jeden z przeciwników nie trafił w bramkę z bliskiej odległości. W tym czasie poloniści również wypracowali sobie bramkową sytuację, jednak po podaniu Mateusza Plucińskiego do Damian Buczmy, który znalazł się w polu karnym, obrońca zdążył zablokować strzał naszego gracza. Po upływie kwadransa przewagę na boisku osiągnęła Ostrovia, która wywalczyła kilka rzutów wolnych w okolicach pola karnego. Po żadnym z nich nie zagroziła jednak bramce średzian, a z upływem czasu to nasi zawodnicy zaczęli przeważać. Nie przełożyło się to jednak na dogodne sytuacje strzeleckie, a spotkanie ponownie się wyrównało. W 35. minucie Polonia wykonywała rzut wolny z boku pola karnego, a następnie trzy rzuty różne. Podopiecznym Czesława Owczarka nie udało się niestety również zagrozić po tych stałych fragmentach gry bramce Ostrovii. Później na boisku dominować zaczęli średzianie, ale nie dochodzili do okazji bramkowych. Dopiero w ostatniej minucie pierwszej połowy poloniści skutecznie wykonali korner. Pierwsze dośrodkowanie Damiana Buczma było za słabe, ale po drugim piłka spadła wprost na głowę Michała Wawszczaka, który ze spokojem doprowadził do wyrównania.
Na początku drugiej części gry Ostrovia dwukrotnie uderzała na bramkę Pawła Besera. Za pierwszym razem nasz golkiper pewnie złapał piłkę, a za drugim futbolówka przeleciała wysoko nad poprzeczką. Polonia powinna wyjść na prowadzenie w 58. minucie. Piłkę przed polem karnym wywalczył Krzysztof Wolkiewicz, podał ją do Michała Stańczyka, który następnie rozegrają ją do Pawła Przybyłka, a ten idealnie obsłużył Michała Wawszczaka. Nasz napastnik przełożył sobie futbolówkę na drugą nogę i niestety trafił w obrońcę. Po chwili na strzał z ostrego kąta zdecydował się Michał Stańczyk, jednak pewnie interweniował golkiper. W 63. minucie Damian Buczma wysuną piłkę Łukaszowi Przybyłkowi, który oddał mocne uderzenie, ale końcem buta zdołał je na róg zablokować obrońca. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska bliski szczęścia był Radosław Barabasz, jednak głową posłał piłkę minimalnie obok dalszego słupka. Następnie swoich sił próbowali Krzysztof Wolkiewicz i Michał Stańczyk. Pierwszy z nich strzelił jednak obok bramki, a drugi po dośrodkowaniu Marka Matysiaka przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. W ostatnich piętnastu minutach mecz ponownie się wyrównał, a poloniści pozwolili przeciwnikom na oddanie kilku strzałów. Były jednak one na szczęście niecelne. Groźnie zrobiło się w 85. minucie, gdy Paweł Beser z największym trudem obronił piłkę uderzoną z pola karnego. Po chwili poloniści wyszli z groźną akcją. Mateusz Pluciński znalazł się w sytuacji jeden na jeden, zdecydował się jednak na podanie do Michała Stańczyka, który próbował zagrać piłkę wzdłuż pola karnego. Futbolówkę odbiła się jednak od obrońcy i zamiast wpaść do bramki, wpadła w ręce bramkarza. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i mecz zakończył się remisem 1:1.
Już za tydzień Polonia zaplanowany ma mecz ligowy z Logo Luboń. O tym czy dojdzie do tego spotkania przekonamy się w środku tygodnia. Sztab szkoleniowy oraz zawodnicy, a także na pewno wszyscy kibice liczą na to że uda się zagrać. Metrolodzy nie zapowiadają już opadów śniegu. Teraz trzeba mieć już tylko nadzieję że śnieg stopnieje i boisko zdąży wyschnąć.
Ostrovia 1909 Ostrów – Polonia Środa 1:1 (1:1)
Szepeta 9 - Wawszczak 45
Polonia: Paweł Beser, Krzysztof Wolkiewicz, Radosław Barabasz, Dawid Lisek (46' Łukasz Ratajczak), Paweł Przybyłek, Łukasz Przybyłek, Marcin Falgier (61' Adrian Błaszak), Dominik Mucha (56' Michał Stańczyk), Mateusz Pluciński, Damian Buczma (66' Marek Matysiak), Michał Wawszczak (58' Krystian Pawlak)
Najnowsze aktualności
-
16.12.2016
Podsumowanie pierwszego zespołu – część druga
Za nami 17 spotkań trzeciej ligi w wykonaniu piłkarzy Polonii Środa. W drugiej części podsumowania rundy jesiennej skupimy się bardziej na statystykach indywidualnych poszczególnych zawodników, a także trenerów.
-
14.12.2016
Dary dla Ośrodka Pomocy Społecznej
Dziś przekazaliśmy do Ośrodka Pomocy Społecznej dary które zbieraliśmy przez ostatnie dwa tygodnie wśród naszych zawodników. Dzięki hojności i ofiarności naszych zawodników, ich rodzin, a także sponsorów Polonii Środa uzbieraliśmy sporą ilość najpotrzebniejszych artykułów spożywczych.
-
14.12.2016
Podsumowanie pierwszego zespołu – część pierwsza
Jakiś czas temu zakończyła się runda jesienna sezonu 2016/17 w trzeciej lidze grupa druga. Piłkarze Polonii Środa po 17 kolejkach zajęli ostatecznie czternaste miejsce w ligowej tabeli. Dziś prezentujemy pierwszą część podsumowania dokonań naszych piłkarzy na boiskach trzecioligowych w minionej już rundzie.
-
14.12.2016
III miejsce polonistów w Warszawie (2004)
W sobotę 10 grudnia zespół młodzika starszego wziął udział w turnieju na sztucznej nawierzchni w Warszawie. Organizatorem zawodów była Delta Warszawa, która również tak jak zespół Polonii występuje w pierwszej lidze okręgowej na co dzień. Turniej rozegrany został na obiektach Warszawianki (ze sztuczną nawierzchnią pod dachem).
-
13.12.2016
Podsumowanie rundy jesiennej – żak starszy II (2008)
Druga drużyna żaków starszych 2008 treningi zaczęła 1 sierpnia. Od tego czasu odbyła 44 jednostki treningowe, trenując 3 razy w tygodniu. Frekwencja na zajęciach wynosiła około 90 %. Zespół liczy 22 zawodników.
-
12.12.2016
Trójmecz halowy (2006)
W sobotę 10.12.2016 drużyna orlików 2006 wzięła udział w drugim trójmeczu halowym który odbył się w Środzie Wlkp. Udział w nim wzięły trzy drużyny: Polonia Środa - gospodarz, Błękitni Owińska oraz Kania Gostyń.
-
12.12.2016
Spotkanie wigilijne u żaków (2009)
8 grudnia pierwszy zespół z rocznika 2009 odbył spotkanie wigilijne w naszym klubie.
-
08.12.2016
Podsumowanie rundy jesiennej – trampkarz młodszy (2003)
Piłkarze Polonii Środa z rocznika 2003 prowadzeni przez trenera Pawła Janasa okres przygotowawczy rozpoczęli w sierpniu na obozie w Ustce. Po powrocie z obozu zespół rozegrał cztery mecze kontrolne w których poloniści zremisowali 1:1 z AP Reiss Poznań, wygrali 4:0 z Lechią Kostrzyn, wygrali 6:0 z AP Reiss Jarocin i pokonali 4:14 Antonio Jarocin. Po tych meczach nasz zespół rozpoczął zmagania ligowe.






















































