02.05.2016
Z Olimpią na szóstkęPiłkarki Polonii Środa w kolejnym spotkaniu ligowym podejmowały na własnym boisku zespół Olimpii II Szczecin. Mecz ten zakończył się wysokim zwycięstwem polonistek 6:0.
Początek meczu nie zwiastował tak efektownego zwycięstwa polonistek nad rywalkami. Od pierwszych minut gospodynie ostro nacierały na bramkę przyjezdnych. Dwie akcje Szukalskiej i Mikołajczak w polu karnym po dobrych podaniach Wojteckiej powstrzymała w pierwszych minutach bramkarka gości. Przy następnej musiała jednak skapitulować! W 22 minucie padła pierwsza bramka dla „Polonii” zdobyta przez Julię Mikołajczak po rzucie rożnym. Julka dobiła z 3 metrów odbity strzał Oli Szukalskiej (1:0). Piłkarki „Olimpii” próbowały kontratakować ale nie potrafiły sforsować bardzo dobrze grającej formacji obrony i tym samym nie miały dogodnych okazji na strzelenie gola! To co nie udawało się przeciwniczkom z powodzeniem wykonywały gospodynie. W 27 minucie bardzo ładnym, precyzyjnym uderzeniem z 20 metra popisała się Paula Fronczak zdobywając swoją pierwszą bramkę w barwach „Polonii” ! Piłka uderzona lewą nogą w długi róg bramki, wylądowała w siatce obok bezradnej bramkarki gości (2:0). Polonistki systematycznie budowały przewagę i konsekwentnie realizowały taktykę nakreśloną w założeniach przedmeczowych. Wypełniająca w tym meczu zadania defensywne Alicja Krzykos w 36 minucie podłączyła do akcji w polu karnym, przejęła piłkę i po indywidualnej akcji strzałem z 12 metrów po ziemi w długi róg bramki podwyższyła rezultat na 3:0 dla „Polonii”! Taki wynik utrzymał się do przerwy.
Przy tak korzystnym wyniku, nie lekceważąc przeciwnika, trenerzy Marek i Dawid Gierałka mogli stopniowo wprowadzać na boisko zawodniczki z „ławki” aby mogły zdobywać w meczu ligowym cenne doświadczenie boiskowe! Dziewczęta cały czas kontynuowały ofensywę grając przy tym rozważnie w obronie. W 55 minucie było już 4:0 za sprawą Oli Szukalskiej, po wykończeniu akcji i sprytnym strzale po ziemi z 12 metra. Asystą popisała się Julka Mikołajczak. Kolejne bramki to efekt współpracy duetu Ula Lewicz- Julia Mikołajczak! Najpierw w 61 minucie Julia wybiegła do prostopadłego podania za linię obrony, przejęła piłkę i w swoim stylu „popędziła” w pole karne. Po drodze wymanewrowała jeszcze obrończynię gości i półgórnym strzałem ponad interweniującą bramkarką zdobyła swoją drugą bramkę (5:0). Przysłowiową kropkę nad „i” Julia postawiła w 79 minucie meczu ustalając wynik na 6:0 dla „Polonii” ! Akcję zainicjowaną przez Ulę Lewicz w polu karnym sfinalizowała Julia. Wykorzystała dokładne podanie i strzałem prawą nogą pod poprzeczkę umieściła piłkę w bramce rywalek!
Cieszy kolejne zwycięstwo i punkty! Ważne, że bramki zdobywa coraz szersza grupa zawodniczek. Pozwala to na zdjęcie ciężaru zdobywania goli z barków najlepszej naszej „snajperki” Julii Mikołajczak! Choć dzisiejszy hattrick oraz sprzed dwóch tygodni w Inowrocławiu dowodzi, że świetnie sobie radzi i nie ma w tej kwestii żadnych problemów! Na dobrym wysokim poziomie utrzymuje się gra obronna zespołu. Pewna gra bramkarek daje zespołowi poczucie pewności w poczynaniach.
Trenerzy obserwują z meczu na mecz „dojrzewanie” zespołu. Dziewczęta coraz lepiej rozumieją się na boisku, „docierają się”, nabierają doświadczenia, charakteru, dostrzegają potencjał jaki drzemie w zespole. Zdają sobie także sprawę z tego, że wiele elementów taktyki można i trzeba poprawić. Jednak do tego potrzeba trochę czasu!
Polonia Środa Wlkp. - Olimpia II Szczecin 6:0
Mikołajczak 22, 61, 79, Fronczak 27, Krzykos 36, Szukalska 55
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Golczak Agnieszka (46’ Krajewska Emilia) - Sroczyńska Daria, Wiśniewska Kamila, Zamkotowicz Aurelia, Ratajczak Agata (84’ Wośkowiak Magda)- Szukalska Aleksandra (58’ Nowak Beata), Grzechowiak Agnieszka (46’ Lewicz Ula), Krzykos Alicja, Fronczak Paula (79’ Nowicka Anna)- Wojtecka Roksana(72’ Purgał Monika), Mikołajczak Julia (85’ Miłoszyk Angelika)
Najnowsze aktualności
-
09.04.2025
Stracone punkty w końcówce (2010)
W spotkaniu 2. ligi wojewódzkiej trampkarzy C1 zespół Polonii 2010 II po pełnym dramaturgii pojedynku zremisował 3:3 (1:0) z Kanią Gostyń. Średzianie prowadzili do 76. minuty 3:1 po golach Dawida Ebelewicza i dwóch Artsioma Kisliakoua, ale goście najpierw zdobyli gola kontaktowego, a w trzeciej minucie doliczonego czasu gry wyrwali jeden punkt.
-
08.04.2025
Przełamać kartuską niemoc
Nie zwalniają tempa rozgrywki trzeciej ligi. Po zwycięstwie w Bydgoszczy podopieczni Macieja Rozmarynowskiego nie mają zbyt wiele czasu na odpoczynek bo już w piątek 11 kwietnia czeka ich kolejne spotkanie ligowe. Tym razem do Środy Wlkp. przyjedzie Cartusia Kartuzy. Na dotychczas rozegranych pięć pojedynków pomiędzy oboma ekipami Polonii Środa udało się wygrać tylko raz. Pora zatem przełamać tą niemoc…
-
08.04.2025
TRZY spotkania Polonii na żywo
W tym tygodniu pokażemy Wam aż TRZY spotkania zespołów Polonii Środa na żywo na naszym kanale na You Tubie. Nasz maraton transmisji zaczniemy w piątek spotkaniem trzeciej ligi pomiędzy Polonią Środa, a Cartusią Kartuzy. W sobotę 12 kwietnia będziecie mogli zobaczyć mecz Orlen I ligi kobiet Polonia Środa – Staszkówka Jelna. Nasz maraton transmisyjny zakończymy w niedzielę spotkaniem V ligi w którym drugi zespół podejmie Lechię Kostrzyn.
Wszystkie spotkania oczywiście z komentarzem
Już teraz zapraszamy przed ekrany. Linki do spotkań znajdziecie tutaj:
-
08.04.2025
Akademia: Zapowiedź (08/09.04.2025)
We wtorek i środę rozegrane zostaną trzy zaległe mecze drużyn akademii. Wtorek będzie dniem meczowym dla Polonii 2010, której drugi zespół w 2. lidze wojewódzkiej zmierzy się z Kanią Gostyń. W środę rozgrywki zainaugurują juniorki w 2. lidze okręgowej trampkarzy C2, podejmując AP Błękitni Owińska. Po nich na boisko wybiegną młodzicy, którzy podejmą Luboński KS.
-
07.04.2025
Imponujący debiut w rozgrywkach młodzików (2014)
Imponujący debiut zaliczyła Polonia 2014 w rozgrywkach kategorii młodzik. Zespół prowadzony przez Kamila Kudłę oraz Łukasza Żeglenia został zgłoszony do 2. ligi okręgowej, gdzie rywalizuje ze starszym rocznikiem. W pierwszym meczu Poloniści wygrali 12:0 (7:0) na wyjeździe z MKS-em Trzemeszno. Po cztery bramki strzelili Wojciech Włodarczyk i Karol Krawczewski, dwa gole zdobył Gustaw Plewiński, a po jednym trafieniu dołożyli Szymon Różewicz i Jakub Narolski.
-
07.04.2025
Porażka po dobrej grze (2013)
Trudnego meczu spodziewali się Poloniści z rocznika 2013 w 2. lidze wojewódzkiej D2 i te oczekiwania sprawdziły się. Nasz zespół rywalizował z Polonią 1912 Leszno, która w pierwszych trzech kolejkach strzeliła aż 49 bramek! Drużyna, którą w ostatnich dniach przejęli Bartosz Kadrzyński i Jędrzej Kujawa, postawiła faworytom trudne warunki, ale nie wystarczyło to do zdobycia punktów. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:4 (1:3), a jedynego gola strzelił Jakub Przybyłek. W niedzielę rozgrywki 3. ligi okręgowej zainaugurowała Polonia 2013 II, udając się do Kamionek. Wyjazd okazał się udany, bo Poloniści do Środy Wielkopolskiej wrócili z trzema punktami po zwycięstwie 6:3 (4:0)!
-
07.04.2025
Młodzicy ze zmiennym szczęściem (2012)
Ze zmiennym szczęściem radziły sobie nasze drużyny z rocznika 2012 w miniony weekend. Pierwszy zespół, który rywalizuje w 1. lidze wojewódzkiej, zaliczył pierwszą w tym sezonie porażkę. Zespół prowadzony przez Bartosza Tomaszewskiego w meczu dwóch czołowych drużyn ligi przegrał na boisku CTP1 z SMS APR Ślesin 0:3 (0:0). W niedzielę rundę wiosenną zainaugurował drugi zespół, który rywalizuje w grupie leszczyńskiej 2. ligi okręgowej. Podopieczni Kornela Ladrowskiego i Adriana Wojtysiaka wygrali aż 12:0 (5:0) z Zawiszą Dolsk, a najskuteczniejszym zawodnikiem był Karol Marciniak, pokonując bramkarza czterokrotnie.
-
07.04.2025
Porażka z faworytem (2011)
W sobotę Polonia 2011 podejmowała na swoim boisku lidera rozgrywek 1. ligi wojewódzkiej C2 - Polonię 1912 Leszno. Nasz zespół dwukrotnie wychodził na prowadzenie po golach Mateusza Szklarskiego i Oskara Różewicza, ale goście dwukrotnie doprowadzali do remisu, a następnie dołożyli jeszcze dwa trafienia. Ostatecznie po dobrym spotkaniu trzy punkty pojechały do Leszna, które z kompletem punktów prowadzi w ligowej tabeli, Poloniści plasują się na czwartym miejscu. Drugi zespół naszych trampkarzy prowadził już 2:0 z Talentem Poznań po golach Kacpra Pautera i Stanisława Gorgolewskiego, ale mecz zakończył się porażką 2:6.




























































