02.05.2016
Z Olimpią na szóstkęPiłkarki Polonii Środa w kolejnym spotkaniu ligowym podejmowały na własnym boisku zespół Olimpii II Szczecin. Mecz ten zakończył się wysokim zwycięstwem polonistek 6:0.
Początek meczu nie zwiastował tak efektownego zwycięstwa polonistek nad rywalkami. Od pierwszych minut gospodynie ostro nacierały na bramkę przyjezdnych. Dwie akcje Szukalskiej i Mikołajczak w polu karnym po dobrych podaniach Wojteckiej powstrzymała w pierwszych minutach bramkarka gości. Przy następnej musiała jednak skapitulować! W 22 minucie padła pierwsza bramka dla „Polonii” zdobyta przez Julię Mikołajczak po rzucie rożnym. Julka dobiła z 3 metrów odbity strzał Oli Szukalskiej (1:0). Piłkarki „Olimpii” próbowały kontratakować ale nie potrafiły sforsować bardzo dobrze grającej formacji obrony i tym samym nie miały dogodnych okazji na strzelenie gola! To co nie udawało się przeciwniczkom z powodzeniem wykonywały gospodynie. W 27 minucie bardzo ładnym, precyzyjnym uderzeniem z 20 metra popisała się Paula Fronczak zdobywając swoją pierwszą bramkę w barwach „Polonii” ! Piłka uderzona lewą nogą w długi róg bramki, wylądowała w siatce obok bezradnej bramkarki gości (2:0). Polonistki systematycznie budowały przewagę i konsekwentnie realizowały taktykę nakreśloną w założeniach przedmeczowych. Wypełniająca w tym meczu zadania defensywne Alicja Krzykos w 36 minucie podłączyła do akcji w polu karnym, przejęła piłkę i po indywidualnej akcji strzałem z 12 metrów po ziemi w długi róg bramki podwyższyła rezultat na 3:0 dla „Polonii”! Taki wynik utrzymał się do przerwy.
Przy tak korzystnym wyniku, nie lekceważąc przeciwnika, trenerzy Marek i Dawid Gierałka mogli stopniowo wprowadzać na boisko zawodniczki z „ławki” aby mogły zdobywać w meczu ligowym cenne doświadczenie boiskowe! Dziewczęta cały czas kontynuowały ofensywę grając przy tym rozważnie w obronie. W 55 minucie było już 4:0 za sprawą Oli Szukalskiej, po wykończeniu akcji i sprytnym strzale po ziemi z 12 metra. Asystą popisała się Julka Mikołajczak. Kolejne bramki to efekt współpracy duetu Ula Lewicz- Julia Mikołajczak! Najpierw w 61 minucie Julia wybiegła do prostopadłego podania za linię obrony, przejęła piłkę i w swoim stylu „popędziła” w pole karne. Po drodze wymanewrowała jeszcze obrończynię gości i półgórnym strzałem ponad interweniującą bramkarką zdobyła swoją drugą bramkę (5:0). Przysłowiową kropkę nad „i” Julia postawiła w 79 minucie meczu ustalając wynik na 6:0 dla „Polonii” ! Akcję zainicjowaną przez Ulę Lewicz w polu karnym sfinalizowała Julia. Wykorzystała dokładne podanie i strzałem prawą nogą pod poprzeczkę umieściła piłkę w bramce rywalek!
Cieszy kolejne zwycięstwo i punkty! Ważne, że bramki zdobywa coraz szersza grupa zawodniczek. Pozwala to na zdjęcie ciężaru zdobywania goli z barków najlepszej naszej „snajperki” Julii Mikołajczak! Choć dzisiejszy hattrick oraz sprzed dwóch tygodni w Inowrocławiu dowodzi, że świetnie sobie radzi i nie ma w tej kwestii żadnych problemów! Na dobrym wysokim poziomie utrzymuje się gra obronna zespołu. Pewna gra bramkarek daje zespołowi poczucie pewności w poczynaniach.
Trenerzy obserwują z meczu na mecz „dojrzewanie” zespołu. Dziewczęta coraz lepiej rozumieją się na boisku, „docierają się”, nabierają doświadczenia, charakteru, dostrzegają potencjał jaki drzemie w zespole. Zdają sobie także sprawę z tego, że wiele elementów taktyki można i trzeba poprawić. Jednak do tego potrzeba trochę czasu!
Polonia Środa Wlkp. - Olimpia II Szczecin 6:0
Mikołajczak 22, 61, 79, Fronczak 27, Krzykos 36, Szukalska 55
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Golczak Agnieszka (46’ Krajewska Emilia) - Sroczyńska Daria, Wiśniewska Kamila, Zamkotowicz Aurelia, Ratajczak Agata (84’ Wośkowiak Magda)- Szukalska Aleksandra (58’ Nowak Beata), Grzechowiak Agnieszka (46’ Lewicz Ula), Krzykos Alicja, Fronczak Paula (79’ Nowicka Anna)- Wojtecka Roksana(72’ Purgał Monika), Mikołajczak Julia (85’ Miłoszyk Angelika)
Najnowsze aktualności
-
14.04.2025
Akademia: Raport ligowy (12/13.04.2025)
Trzynaście meczów rozegrały drużyny naszej akademii w miniony weekend. Sobota przyniosła pięć zwycięstw, a trzy punkty wywalczyły - Polonia 2008, Polonia 2010, Polonia 2012, Polonia 2013 oraz Polonia 2014. Wszystkie te drużyny rywalizują w ligach wojewódzkich.
-
13.04.2025
Wygrana w ostatniej sekundzie
Na zakończenie piłkarskiego maratonu zespołów seniorskich jako ostatni na murawę wybiegli piłkarze rezerw Polonii Środa którzy podejmowali na własnym boisku Lechię Kostrzyn.
-
13.04.2025
Kolejna wygrana trzeciego zespołu
W kolejnym ligowym meczu trzeci zespół seniorów Polonii Środa podejmował na własnym boisku LZS Wronczyn. Dla walczących o czołowe lokaty w ligowej tabeli polonistów był to mecz niezwykle ważny. Ewentualne zwycięstwo przybliżało ich do lidera.
-
12.04.2025
Wyszarpana wygrana z Trójką
Wróciła po trzech tygodniach przerwy spowodowanej meczami reprezentacyjnymi Orlen I liga kobiet. W kolejnym meczu ligowym piłkarki Polonii Środa podejmowały na własnym boisku Trójkę Staszkówkę Jelna.
-
11.04.2025
Efektowna wygrana z Cartusią
W kolejnym meczu ligowym piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku Cartusię Kartuzy. Jesienią w starciu obu ekip górą byli zawodnicy z Kaszub którzy na własnym boisku wygrali 3:2. Poloniści będący na fali pałali rządzą rewanżu.
-
11.04.2025
Akademia: Zapowiedź (12/13.04.2025)
Trzynaście meczów drużyn akademii zostało zaplanowanych na nadchodzący weekend, a pięć z nich zostanie rozegranych na boiskach CSiR. Domowe mecze zagrają m.in. Polonia 2010 oraz juniorki, które w starciu z Medykiem Konin będą chciały przybliżyć się do upragnionego awansu do Centralnej Ligi Juniorek.
-
11.04.2025
Zwycięstwo w zaległym meczu (2013)
W środę zespół Polonii Środa 2013 rozegrał zaległy mecz 2. ligi wojewódzkiej z Lubońskim KS-em. Nasz zespół na boisku CTP1 nie dał szans rywalom, pewnie wygrywając 6:1 (4:1). Bramki dla zespołu Bartosza Kadrzyńskiego i Jędrzeja Kujawy strzelali Adrian Szkudlarek - dwie, Stanisław Majchrzak - dwie, Oliwier Wiczyński oraz Jakub Przybyłek.
-
11.04.2025
Dziewczyny wygrały z Błękitnymi (Juniorki)
Zespół juniorek meczem 2. ligi okręgowej trampkarzy C2 zainaugurował rundę wiosenną. Polonistki na boisku CTP1 pokonały drużynę Błękitnych Owińska 4:2 (2:1), a bramki strzelały Antonina Stachowiak, Julia Wawroska, Nikola Jeziorska oraz Blanka Olejnik.


























































