02.05.2016
Z Olimpią na szóstkęPiłkarki Polonii Środa w kolejnym spotkaniu ligowym podejmowały na własnym boisku zespół Olimpii II Szczecin. Mecz ten zakończył się wysokim zwycięstwem polonistek 6:0.
Początek meczu nie zwiastował tak efektownego zwycięstwa polonistek nad rywalkami. Od pierwszych minut gospodynie ostro nacierały na bramkę przyjezdnych. Dwie akcje Szukalskiej i Mikołajczak w polu karnym po dobrych podaniach Wojteckiej powstrzymała w pierwszych minutach bramkarka gości. Przy następnej musiała jednak skapitulować! W 22 minucie padła pierwsza bramka dla „Polonii” zdobyta przez Julię Mikołajczak po rzucie rożnym. Julka dobiła z 3 metrów odbity strzał Oli Szukalskiej (1:0). Piłkarki „Olimpii” próbowały kontratakować ale nie potrafiły sforsować bardzo dobrze grającej formacji obrony i tym samym nie miały dogodnych okazji na strzelenie gola! To co nie udawało się przeciwniczkom z powodzeniem wykonywały gospodynie. W 27 minucie bardzo ładnym, precyzyjnym uderzeniem z 20 metra popisała się Paula Fronczak zdobywając swoją pierwszą bramkę w barwach „Polonii” ! Piłka uderzona lewą nogą w długi róg bramki, wylądowała w siatce obok bezradnej bramkarki gości (2:0). Polonistki systematycznie budowały przewagę i konsekwentnie realizowały taktykę nakreśloną w założeniach przedmeczowych. Wypełniająca w tym meczu zadania defensywne Alicja Krzykos w 36 minucie podłączyła do akcji w polu karnym, przejęła piłkę i po indywidualnej akcji strzałem z 12 metrów po ziemi w długi róg bramki podwyższyła rezultat na 3:0 dla „Polonii”! Taki wynik utrzymał się do przerwy.
Przy tak korzystnym wyniku, nie lekceważąc przeciwnika, trenerzy Marek i Dawid Gierałka mogli stopniowo wprowadzać na boisko zawodniczki z „ławki” aby mogły zdobywać w meczu ligowym cenne doświadczenie boiskowe! Dziewczęta cały czas kontynuowały ofensywę grając przy tym rozważnie w obronie. W 55 minucie było już 4:0 za sprawą Oli Szukalskiej, po wykończeniu akcji i sprytnym strzale po ziemi z 12 metra. Asystą popisała się Julka Mikołajczak. Kolejne bramki to efekt współpracy duetu Ula Lewicz- Julia Mikołajczak! Najpierw w 61 minucie Julia wybiegła do prostopadłego podania za linię obrony, przejęła piłkę i w swoim stylu „popędziła” w pole karne. Po drodze wymanewrowała jeszcze obrończynię gości i półgórnym strzałem ponad interweniującą bramkarką zdobyła swoją drugą bramkę (5:0). Przysłowiową kropkę nad „i” Julia postawiła w 79 minucie meczu ustalając wynik na 6:0 dla „Polonii” ! Akcję zainicjowaną przez Ulę Lewicz w polu karnym sfinalizowała Julia. Wykorzystała dokładne podanie i strzałem prawą nogą pod poprzeczkę umieściła piłkę w bramce rywalek!
Cieszy kolejne zwycięstwo i punkty! Ważne, że bramki zdobywa coraz szersza grupa zawodniczek. Pozwala to na zdjęcie ciężaru zdobywania goli z barków najlepszej naszej „snajperki” Julii Mikołajczak! Choć dzisiejszy hattrick oraz sprzed dwóch tygodni w Inowrocławiu dowodzi, że świetnie sobie radzi i nie ma w tej kwestii żadnych problemów! Na dobrym wysokim poziomie utrzymuje się gra obronna zespołu. Pewna gra bramkarek daje zespołowi poczucie pewności w poczynaniach.
Trenerzy obserwują z meczu na mecz „dojrzewanie” zespołu. Dziewczęta coraz lepiej rozumieją się na boisku, „docierają się”, nabierają doświadczenia, charakteru, dostrzegają potencjał jaki drzemie w zespole. Zdają sobie także sprawę z tego, że wiele elementów taktyki można i trzeba poprawić. Jednak do tego potrzeba trochę czasu!
Polonia Środa Wlkp. - Olimpia II Szczecin 6:0
Mikołajczak 22, 61, 79, Fronczak 27, Krzykos 36, Szukalska 55
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Golczak Agnieszka (46’ Krajewska Emilia) - Sroczyńska Daria, Wiśniewska Kamila, Zamkotowicz Aurelia, Ratajczak Agata (84’ Wośkowiak Magda)- Szukalska Aleksandra (58’ Nowak Beata), Grzechowiak Agnieszka (46’ Lewicz Ula), Krzykos Alicja, Fronczak Paula (79’ Nowicka Anna)- Wojtecka Roksana(72’ Purgał Monika), Mikołajczak Julia (85’ Miłoszyk Angelika)
Najnowsze aktualności
-
15.05.2025
Akademia: Zapowiedź (17/18.05.2025)
W weekend 17/18 maja rozegranych zostanie dwanaście meczów akademii. W sobotę ciekawie zapowiada się mecz Polonii 2010, która na wyjeździe zmierzy się z Wartą Poznań, z kolei Polonia 2011 walcząca o udział w 1. lidze wojewódzkiej w kolejnym sezonie podejmie na wyjeździe lidera rozgrywek - Polonię 1912 Leszno. W niedzielę na średzkich boiskach czeka nas trójmecz z KKS-em 1925 Kalisz, z którym zagrają Polonia 2008, Polonia 2009 oraz Polonia 2013.
-
15.05.2025
Zwycięstwo z SF Luboń (2013)
W środowym meczu Polonia 2013 II po ciekawym widowisku pokonała na wyjeździe 7:5 (3:3) zespół Szkoły Futbolu Luboń po czterech golach Michała Jakubiaka, dwóch Piotra Kopczyńskiego i jednej Maurycego Wojtaszaka. Na półmetku rozgrywek Poloniści zajmują trzecie miejsce.
-
15.05.2025
Bardzo ważne zwycięstwo trampkarzy (2011)
W środę zespół Polonii 2011 w bardzo ważnym dla układu ligowej tabeli spotkaniu wygrał 5:1 (1:0) z Akademią Krecika Ostrów Wielkopolski po golach Oskara Różewicza (2), Giovaniego Henriqueza-Gajdy, Marcela Łuczaka oraz Aleksandra Bajera. Dzięki zwycięstwu na stadionie w Cielczy podopieczni Mateusza Zawalskiego i Adriana Wojtysiaka przesunęli się na trzecie miejsce, ale różnice pomiędzy zespołami są niewielkie. Do zakończenia rozgrywek pozostały dwie kolejki.
-
15.05.2025
Akademia: Rozgrywki bezwynikowe WZPN (10/11.05.2025)
Raport z 2. kolejki rozgrywek bezwynikowych prowadzonych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej w kategoriach młodzik, orlik, żak oraz skrzat.
-
15.05.2025
Weekendowe transmisje PoloniaTV
W ten weekend pokażemy Wam DWA spotkania zespołów Polonii Środa na żywo na naszym kanale na You Tubie. Nasze transmisje zaczniemy w sobotę spotkaniem Betclic III ligi w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się z Pogonią Nowe Skalmierzyce, a zakończymy niedzielnym spotkaniem V ligi w którym drugi zespół Polonii Środa podejmie Tarnovię Tarnowo Podgórne.
Wszystkie spotkania oczywiście z komentarzem
Już teraz zapraszamy przed ekrany. Linki do spotkań znajdziecie tutaj
-
14.05.2025
Koncert Marciniaka w Borku (2012)
Doskonale spisali się zawodnicy Polonii 2012 II w poniedziałkowym pojedynku z Wisłą Borek Wielkopolski. Zespół Kornela Ladrowskiego wygrał 18:0 (8:0), a najskuteczniejszym zawodnikiem był Karol Marciniak, który strzelił siedem bramek. Do siatki rywali trafiali też Marcin Buczak - trzy, Kacper Grochowski - trzy, Patryk Polny - dwie, Witold Szulczyński, Gabriel Banaszak oraz Jędrzej Gucze.
-
14.05.2025
Brązowy medal Polonistów w SBG Cup! (2014)
W miniony weekend Polonia 2014 wzięła udział w turnieju SBG Cup, który rozgrywany był na obiektach sportowych w Jarocinie. Zespół Kamila Kudły i Łukasza Żeglenia spisywał się znakomicie i do ostatniego dnia walczył o triumf w turnieju. Ostatecznie Poloniści wywalczyli w znakomitym stylu brązowy medal! W półfinale nasza drużyna przegrała po rzutach karnych z późniejszym triumfatorem - MUKS 11 Zielona Góra, a w meczu o brązowy medal Polonia pokonała FA Leszno.
-
14.05.2025
Zwycięstwo młodzików w Luboniu (2013)
Dobrą formę utrzymuje Polonia 2013, która odniosła kolejne zwycięstwo. Zespół prowadzony przez Bartosza Kadrzyńskiego i Jędrzeja Kujawę wygrał w sobotę wyjazdowe spotkanie z Lubońskim KS 7:3 (2:1). Trzy bramki dla Polonistów strzelił Oliwier Wiczyński, dwie dołożył Krystian Kasprzak, a po jednej Denys Bakulin oraz Sebastian Ciszewicz. Drugi zespół rocznika 2013 przegrał domowe starcie z APR Poznań/Mosina 2:4, a do siatki rywali trafiali Michał Jakubiak oraz Adrian Sikorski.



























































