OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

02.05.2016

Z Olimpią na szóstkę

Piłkarki Polonii Środa w kolejnym spotkaniu ligowym podejmowały na własnym boisku zespół Olimpii II Szczecin. Mecz ten zakończył się wysokim zwycięstwem polonistek 6:0.

Początek meczu nie zwiastował  tak efektownego zwycięstwa polonistek nad rywalkami. Od pierwszych minut gospodynie ostro nacierały na bramkę przyjezdnych. Dwie akcje Szukalskiej i Mikołajczak w polu karnym po dobrych podaniach Wojteckiej powstrzymała w pierwszych minutach bramkarka gości. Przy następnej musiała jednak skapitulować!  W 22 minucie padła pierwsza bramka dla „Polonii” zdobyta przez Julię Mikołajczak po rzucie rożnym. Julka dobiła z 3 metrów odbity strzał Oli Szukalskiej (1:0). Piłkarki „Olimpii” próbowały kontratakować ale nie potrafiły sforsować bardzo dobrze grającej formacji obrony i tym samym nie miały dogodnych okazji na strzelenie  gola! To co nie udawało się przeciwniczkom z powodzeniem wykonywały gospodynie. W 27 minucie bardzo ładnym, precyzyjnym uderzeniem z 20 metra popisała się Paula Fronczak zdobywając swoją pierwszą bramkę w barwach  „Polonii” ! Piłka uderzona lewą nogą w długi róg bramki,  wylądowała w siatce obok bezradnej bramkarki gości (2:0). Polonistki systematycznie budowały przewagę i konsekwentnie realizowały taktykę nakreśloną w założeniach przedmeczowych.  Wypełniająca  w tym meczu zadania defensywne Alicja Krzykos w 36 minucie podłączyła do akcji w polu karnym, przejęła piłkę i po indywidualnej akcji strzałem z 12 metrów po ziemi w długi róg  bramki podwyższyła rezultat na 3:0 dla „Polonii”! Taki wynik utrzymał się do przerwy.

Przy tak korzystnym wyniku, nie lekceważąc przeciwnika, trenerzy Marek i Dawid Gierałka mogli stopniowo wprowadzać na boisko  zawodniczki z „ławki” aby mogły zdobywać w meczu ligowym cenne doświadczenie boiskowe! Dziewczęta cały czas kontynuowały ofensywę grając przy tym rozważnie w obronie. W 55 minucie było już 4:0 za sprawą Oli Szukalskiej,  po wykończeniu akcji i sprytnym strzale po ziemi z 12 metra. Asystą popisała się Julka Mikołajczak. Kolejne bramki to efekt współpracy duetu Ula Lewicz- Julia Mikołajczak! Najpierw w 61 minucie Julia wybiegła do prostopadłego podania za linię obrony,  przejęła piłkę i w swoim stylu „popędziła” w pole karne. Po drodze wymanewrowała jeszcze obrończynię gości i półgórnym strzałem ponad interweniującą bramkarką zdobyła swoją drugą bramkę  (5:0). Przysłowiową kropkę nad „i”  Julia postawiła w 79 minucie meczu ustalając wynik na 6:0 dla „Polonii” ! Akcję zainicjowaną przez Ulę Lewicz  w polu karnym sfinalizowała Julia. Wykorzystała dokładne  podanie  i strzałem prawą nogą pod poprzeczkę umieściła piłkę w bramce rywalek!

Cieszy kolejne zwycięstwo i punkty! Ważne, że bramki zdobywa coraz szersza grupa zawodniczek. Pozwala to na zdjęcie  ciężaru zdobywania goli z barków najlepszej naszej „snajperki” Julii Mikołajczak! Choć dzisiejszy hattrick oraz sprzed dwóch tygodni w Inowrocławiu dowodzi, że świetnie sobie radzi i nie ma w tej kwestii żadnych problemów! Na dobrym wysokim poziomie utrzymuje się gra obronna zespołu. Pewna gra bramkarek daje zespołowi poczucie pewności w poczynaniach. 

Trenerzy obserwują z meczu na mecz „dojrzewanie” zespołu. Dziewczęta coraz lepiej rozumieją się na boisku, „docierają się”, nabierają doświadczenia, charakteru, dostrzegają potencjał jaki drzemie w zespole. Zdają sobie także sprawę z tego, że wiele elementów taktyki można i trzeba poprawić. Jednak do tego potrzeba trochę czasu! 

Polonia Środa Wlkp. - Olimpia II Szczecin 6:0

Mikołajczak 22, 61, 79, Fronczak 27, Krzykos 36, Szukalska 55

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Golczak Agnieszka (46’ Krajewska Emilia) - Sroczyńska Daria, Wiśniewska Kamila, Zamkotowicz Aurelia, Ratajczak Agata (84’  Wośkowiak Magda)- Szukalska Aleksandra (58’  Nowak Beata), Grzechowiak Agnieszka (46’  Lewicz Ula), Krzykos Alicja, Fronczak Paula (79’  Nowicka Anna)- Wojtecka Roksana(72’  Purgał Monika), Mikołajczak Julia (85’  Miłoszyk Angelika)

Najnowsze aktualności

  • 29.05.2024

    Akademia: Zapowiedź weekendu (30.05-02.06.2024)

    W środowe popołudnie rozegrane zostaną dwa mecze, które rozpoczną piłkarski długi weekend akademii. W czwartek dwa zespoły trampkarzy zagrają na wyjazdach mecze ligi profesjonalnej, natomiast w sobotę i niedzielę czekają nas zawody na Stadionie Średzkim. W sobotę Polonia 2005 zagra z Przemysławem Poznań, a na boisku w Zielnikach grać będą młodzicy starsi. W niedzielę na płycie głównej Polonia 2009 zmierzy się z Lechem Poznań 2010.

  • 28.05.2024

    Gry wewnętrzne żaków (2015)

    W sobotę 25 maja obie grupy miały zmierzyć się w grach kontrolnych z drużynami Zjednoczonych Września. Miały, ponieważ na dzień przed ustalonymi grami drużyna przeciwna jedna odmówiła sparingów. Trenerom nie udało się znaleźć drużyn w zastępstwie w tak krótkim czasie, dlatego obie grupy rocznika 2015 rozegrały gry wewnętrzne przed zbliżającym się turniejem w Ustce.

  • 28.05.2024

    Skrzaty grały na Stadionie Średzkim (2017)

    W sobotę na Stadionie Średzkim rozegrany został turniej ligowy skrzatów (rocznik 2017 i młodsi), którego gospodarzem był nasz zespół prowadzony przez Marcina Sporakowskiego i Mikołaja Tarczyńskiego. W turnieju wzięły udział zespoły Clescevii Kleszczewo, Maratończyka Brzeźno oraz Meblorza Swarzędz.

  • 28.05.2024

    Kontrolnie z Błękitnymi Owińska (2013)

    Zespół orlików starszych Polonii (rocznik 2013 II) rozegrał mecz sparingowy z rówieśnikami z Akademii Piłkarskiej Błękitni Owińska na boisku ze sztucznej nawierzchnią w Czerwonaku. W niedzielne upalne przedpołudnie Poloniści włożyli wiele starań i sił w grę z dobrze przygotowanym przeciwnikiem.

  • 28.05.2024

    Podział punktów w Słupcy

    W sobotnie popołudnie zespół rezerw Polonii Środa udał się do Słupcy na spotkanie z miejscowym SKP. Rywale do tej pory nie wygrali jeszcze spotkania ligowego więc oczywistym było że to poloniści są głównym faworytem.

  • 28.05.2024

    Kolejne domowe zwycięstwo (2012)

    W rozegranym wczoraj meczu 14. kolejki ligi wojewódzkiej D2 zespół Polonii Środa 2012 wygrał na Stadionie Średzkim 4:2 (2:0) z KKS-em 1925 Kalisz. W tym momencie nasz zespół ma już sześć punktów przewagi nad drugą Polonią 1912 Leszno, która rozegrała jedno spotkanie mniej. Naszej drużynie do rozegrania zostały cztery mecze.

  • 28.05.2024

    Przed nami ligowy klasyk

    Ku końcowi zbliżają się rozgrywki trzeciej ligi sezonu 2023/24. Do rozegrania zostały dwie kolejki. W tej przedostatniej poloniści po raz ostatni w tym sezonie zagrają na własnym boisku a ich rywalem będzie Sokół Kleczew. Obie ekipy w tym sezonie mierzyły się ze sobą dwa razy i dwukrotnie górą byli poloniści.  Pojedynki obu ekip to już takie ligowe klasyki. Oba zespoły na trzecioligowym poziomie są nieprzerwanie od sezonu 2011/12. Wtedy to też spotkały się po raz pierwszy. Do tej pory w sumie w oficjalnych meczach czy to ligowych czy pucharowych na przestrzeni ostatnich dwunastu lat oba zespoły spotkały się ze sobą 26 razy.

  • 27.05.2024

    Dwie porażki w weekend (Juniorki)

    Zespół juniorek rozegrał w weekend dwa spotkania, ale nie udało się w nich wywalczyć żadnego punktu. W lidze wojewódzkiej juniorek Polonistki przegrały 0:2 z prowadzącym w tabeli Sparks Poznań, natomiast w III lidze okręgowej C2 nasze piłkarki wsparte zawodnikami z Polonii 2010 II przegrały 1:4 z Przemysławem Poznań.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.