OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

02.05.2016

Z Olimpią na szóstkę

Piłkarki Polonii Środa w kolejnym spotkaniu ligowym podejmowały na własnym boisku zespół Olimpii II Szczecin. Mecz ten zakończył się wysokim zwycięstwem polonistek 6:0.

Początek meczu nie zwiastował  tak efektownego zwycięstwa polonistek nad rywalkami. Od pierwszych minut gospodynie ostro nacierały na bramkę przyjezdnych. Dwie akcje Szukalskiej i Mikołajczak w polu karnym po dobrych podaniach Wojteckiej powstrzymała w pierwszych minutach bramkarka gości. Przy następnej musiała jednak skapitulować!  W 22 minucie padła pierwsza bramka dla „Polonii” zdobyta przez Julię Mikołajczak po rzucie rożnym. Julka dobiła z 3 metrów odbity strzał Oli Szukalskiej (1:0). Piłkarki „Olimpii” próbowały kontratakować ale nie potrafiły sforsować bardzo dobrze grającej formacji obrony i tym samym nie miały dogodnych okazji na strzelenie  gola! To co nie udawało się przeciwniczkom z powodzeniem wykonywały gospodynie. W 27 minucie bardzo ładnym, precyzyjnym uderzeniem z 20 metra popisała się Paula Fronczak zdobywając swoją pierwszą bramkę w barwach  „Polonii” ! Piłka uderzona lewą nogą w długi róg bramki,  wylądowała w siatce obok bezradnej bramkarki gości (2:0). Polonistki systematycznie budowały przewagę i konsekwentnie realizowały taktykę nakreśloną w założeniach przedmeczowych.  Wypełniająca  w tym meczu zadania defensywne Alicja Krzykos w 36 minucie podłączyła do akcji w polu karnym, przejęła piłkę i po indywidualnej akcji strzałem z 12 metrów po ziemi w długi róg  bramki podwyższyła rezultat na 3:0 dla „Polonii”! Taki wynik utrzymał się do przerwy.

Przy tak korzystnym wyniku, nie lekceważąc przeciwnika, trenerzy Marek i Dawid Gierałka mogli stopniowo wprowadzać na boisko  zawodniczki z „ławki” aby mogły zdobywać w meczu ligowym cenne doświadczenie boiskowe! Dziewczęta cały czas kontynuowały ofensywę grając przy tym rozważnie w obronie. W 55 minucie było już 4:0 za sprawą Oli Szukalskiej,  po wykończeniu akcji i sprytnym strzale po ziemi z 12 metra. Asystą popisała się Julka Mikołajczak. Kolejne bramki to efekt współpracy duetu Ula Lewicz- Julia Mikołajczak! Najpierw w 61 minucie Julia wybiegła do prostopadłego podania za linię obrony,  przejęła piłkę i w swoim stylu „popędziła” w pole karne. Po drodze wymanewrowała jeszcze obrończynię gości i półgórnym strzałem ponad interweniującą bramkarką zdobyła swoją drugą bramkę  (5:0). Przysłowiową kropkę nad „i”  Julia postawiła w 79 minucie meczu ustalając wynik na 6:0 dla „Polonii” ! Akcję zainicjowaną przez Ulę Lewicz  w polu karnym sfinalizowała Julia. Wykorzystała dokładne  podanie  i strzałem prawą nogą pod poprzeczkę umieściła piłkę w bramce rywalek!

Cieszy kolejne zwycięstwo i punkty! Ważne, że bramki zdobywa coraz szersza grupa zawodniczek. Pozwala to na zdjęcie  ciężaru zdobywania goli z barków najlepszej naszej „snajperki” Julii Mikołajczak! Choć dzisiejszy hattrick oraz sprzed dwóch tygodni w Inowrocławiu dowodzi, że świetnie sobie radzi i nie ma w tej kwestii żadnych problemów! Na dobrym wysokim poziomie utrzymuje się gra obronna zespołu. Pewna gra bramkarek daje zespołowi poczucie pewności w poczynaniach. 

Trenerzy obserwują z meczu na mecz „dojrzewanie” zespołu. Dziewczęta coraz lepiej rozumieją się na boisku, „docierają się”, nabierają doświadczenia, charakteru, dostrzegają potencjał jaki drzemie w zespole. Zdają sobie także sprawę z tego, że wiele elementów taktyki można i trzeba poprawić. Jednak do tego potrzeba trochę czasu! 

Polonia Środa Wlkp. - Olimpia II Szczecin 6:0

Mikołajczak 22, 61, 79, Fronczak 27, Krzykos 36, Szukalska 55

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Golczak Agnieszka (46’ Krajewska Emilia) - Sroczyńska Daria, Wiśniewska Kamila, Zamkotowicz Aurelia, Ratajczak Agata (84’  Wośkowiak Magda)- Szukalska Aleksandra (58’  Nowak Beata), Grzechowiak Agnieszka (46’  Lewicz Ula), Krzykos Alicja, Fronczak Paula (79’  Nowicka Anna)- Wojtecka Roksana(72’  Purgał Monika), Mikołajczak Julia (85’  Miłoszyk Angelika)

Najnowsze aktualności

  • 16.09.2024

    Wygrali z Mieszkiem (2010)

    Polonia 2010 w sobotę pokonała Mieszko Gniezno w wyjazdowym meczu 1. ligi wojewódzkiej C1. Nasz zespół dość szybko objął prowadzenie, które utrzymał do końca spotkania, chociaż gospodarze nie odpuszczali i w pewnym momencie zmniejszyli nawet straty z trzech bramek do jednej. Poloniści nie dali sobie jednak wyrwać punktów i ostatecznie wygrali przewagą dwóch goli.

  • 16.09.2024

    Kolejne wysokie zwycięstwo (2009)

    Polonia 2009 nie zwalnia tempa w 1. lidze wojewódzkiej B2, odnosząc kolejne wysokie zwycięstwo. Tym razem na płycie głównej Stadionu Średzkiego nasz zespół wygrał aż 8:0 (4:0) z SMS AP Reissa Ślesin. Poloniści w pięciu rozegranych spotkaniach odnieśli pięć zwycięstw i prowadzą w ligowej tabeli.

  • 16.09.2024

    Gol w końcówce dał trzy punkty (2008)

    Emocjonujące widowisko zapewnili kibicom zawodnicy Polonii 2008. Nasz zespół dopiero w końcówce spotkania wydarł trzy punkty drużynie UKS AP Reissa/Szkoła Gortata Poznań, a gola na wagę trzech punktów zdobył w 74. minucie Gabriel Baszczyński. W piątek z kolei drugi mecz rozegrał łączony zespół Polonii 2008/2009 II w 1. lidze okręgowej. Tym razem Poloniści ulegli Lechicie Kłecko 3:5 (2:2).

  • 16.09.2024

    Zwycięstwo w Kostrzynie

    W szóstej kolejce V ligi grupy 2 poloniści reprezentujący drugi zespół seniorów pojechali na wyjazd do Kostrzyna na pojedynek z tamtejszą Lechią.

  • 16.09.2024

    Podział punktów w Plewiskach

    W niedzielę 15 września trzeci zespół Polonii Środa zagrał na wyjeździe z Orłami Plewiska. Spotkanie od samego początku było bardzo wyrównane jednak więcej sytuacji stworzyli sobie gospodarze, którzy kilkukrotnie sprawdzali formę Jakuba Sienkiewicza. W 30 minucie po interwencji bramkarza Plewiska wyszły na prowadzenie dobijając piłkę z bliskiej odległości. Od tego momentu zarysowała się przewaga gospodarzy. W 45 minucie po jednym z nielicznych rzutów rożnych piłkę do bramki rywala w zamieszaniu podbramkowym umieścił Marcin Parus i poloniści schodzili na przerwę remisując 1-1.

  • 16.09.2024

    Wielkie emocje w starciu kobiet

    W niedzielne popołudnie piłkarki Polonii Środa rozegrały piątą kolejkę Orlen I ligi kobiet. Tym razem polonistki podejmowały lidera ligowej tabeli Uniwersytet Jagielloński Kraków.

  • 16.09.2024

    Akademia: Raport z rozgrywek (14/15.09.2024)

    W miniony weekend zespoły akademii rozgrały osiem z jedenastu zaplanowanych spotkań. Mimo trudnych warunków na boiskach część z nich udało sie rozegrać. Doskonałą formę potwierdzają nasi reprezentanci naszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, czyli roczniki 2008-2010. Bliska wywiezienia punktu z Konina była Polonia 2011, ale trzy minuty przed końcem rywale przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

  • 15.09.2024

    Bez punktów w Kartuzach

    W kolejnym spotkaniu ligowym  sezonu 2024/25 piłkarze Polonii Środa Wielkopolska mierzyli się z Cartusią Kartuzy. Dotychczasowy bilans pojedynków obu ekip był niekorzystny dla średzkiego zespołu więc poloniści koniecznie chcieli zacząć go odwracać.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.