OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

07.04.2013

Z Fogo po raz drugi bezbramkowy remis

W swoim pierwszym w rundzie wiosennej meczu trzeciej ligi piłkarze Polonii Środa Wielkopolska zmierzyli się w Grodzisku Wielkopolskim z Fogo Luboń. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów po bezbramkowym remisie.

Z powodu niesprzyjających warunków pogodowych spotkanie rozegrane zostało na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Grodzisku. Był to jedyny rozegrany mecz 19. kolejki. Wszystkie pozostałe zostały odwołane przez Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej.

Początek meczu był wyrównany. W tym czasie najgroźniejszą sytuację stworzyli sobie średzianie. W drugiej minucie Michał Wawszczak dośrodkował piłkę w pole karne do Michała Stańczyka, który z powietrza trafił w przypadkowo nabiegającego obrońcę. Później coraz większą przewagę osiągali poloniści, którzy wykonywali kilka rzutów wolnych z okolic pola karnego. Po jednym z nich zza pola uderzał Paweł Przybyłek, ale wycelował prosto w bramkarza. W 22. minucie po kolejnym stałym fragmencie gry Dominik Mucha dośrodkował futbolówkę w pole karne, tam przejął ją Michał Wawszczak po czym mocno strzelił, jednak trafił wprost w Damiana Przepiórę, który stał na linii bramkowej. Cztery minuty później po rzucie rożnym średzianie przeprowadzili kontratak. Z piłką popędził Paweł Przybyłek podał ja do popularnego Gigsa, który został w polu karnym zablokowany. Podopieczni Czesława Owczarka nie rezygnowali z ataków i po dziesięciu minutach groźny strzał oddał Michał Stańczyk. Bramkarz z Lubonia końcami palców odbił piłkę, a tę później wybił obrońca. W końcówce pierwszej połowy śmielej zaatakowali lubonianie, jednak nie zagrozili bramce strzeżonej przez Pawła Besera. Okazję strzelecką stworzyli sobie natomiast średzianie, a dokładnie Mateusz Pluciński, który zza pola karnego przeniósł piłkę nad poprzeczką. Ostatecznie po 45. minutach gry w Grodzisku był bezbramkowy remis.

Po przerwie obie drużyny pojawiły się w niezmienionych składach. Pierwsi sygnał do ataku dali goście oddając bardzo niecelne uderzenie. Poloniści odpowiedzieli na to w 53. minucie ładnym strzałem Mateusza Plucińskiego, który na róg sparował Sebastian Maćkowski. Następnie dwukrotnie niecelnie uderzał Jonasz Jeżewski, a strzał Szymon Izydorczyk złapał bez problemu Paweł Beser. W 66. minucie po dośrodkowaniu Mateusza Plucińskiego z rzutu wolnego piłkę w polu karnym mocno uderzył Michał Wawszczak, jednak trafił tylko w golkipera. Po chwili swoich sił próbował Mieszko Pytalak, ale zabrakło mu celności. Kwadrans przed końcem po dośrodkowaniu z rzutu wolnego przez Mateusza Plucińskiego, w polu karnym najwyżej wyskoczył Radosław Barabasz i głową uderzył w poprzeczkę. Chwilę później mocno strzelał w ręce bramkarza Fogo Dominik Mucha. Nie minęła nawet minuta a groźnie kontrowali rywale, na szczęście Dawid Czerniejewicz nie trafił w bramkę. Szybko odpowiedzieli na to średzianie, ale Krystian Pawlak przeniósł piłkę głową nad poprzeczką. Przed końcem meczu wynik zmienić próbowali jeszcze Łukasz Przybyłek i Radosław Barabasz, jednak oboje nie znaleźli sposobu na pokonanie bramkarza.

W pierwszym wiosennym spotkaniu poloniści wywalczyli tylko jeden punkty. Tylko, bo to spotkanie powinno zakończyć się zwycięstwem naszej drużyny. Średzianie byli zespołem lepszym i częściej atakowali, stwarzając sobie wiele okazji do zdobycia bramki.

W najbliższą środę poloniści mają zaplanowany mecz 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego z Unią Swarzędz. Jak na razie nie wiadomo czy dojdzie do tego spotkania. Mimo ocieplenia, boiska nadal są grząskie. O tym czy średzianie zagrają w Swarzędzu poinformujemy niedługo na naszej stronie internetowej. Zagrożone na pewno nie jest sobotnie, wyjazdowe spotkanie Polonii z Nielbą Wągrowiec. Klub z Wągrowca na pewno dołoży wszelakich starań, aby przygotować boisko, a jeśli będzie to niemożliwe to mecz odbędzie się na sztuczne murawie.

Polonia Środa - Fogo Luboń 0:0

Polonia: 12. Paweł Beser, 3. Krzysztof Wolkiewicz, 5. Radosław Barabasz, 4. Dawid Lisek, 7. Paweł Przybyłek, 8. Łukasz Przybyłek, 23. Marcin Falgier, 11. Dominik Mucha, 17. Mateusz Pluciński, 77. Michał Stańczyk (60' 99. Krystian Pawlak), 10. Michał Wawszczak

rezerwa: 22. Robert Reszka, 15. Marek Matysiak, 99. Krystian Pawlak, 18. Łukasz Ratajczak, 9. Kamil Krajewski, 21. Piotr Leporowski 

Fogo: 12. Sebastian Maćkowski, 10. Jonasz Jeżewski (83' 7. Bartłomiej Śron), 16. Patryk Piotrkowski, 18. Damian Przepióra, 15. Mieszko Pytlak (69' 2. Krystian Anioła), 14. Przemysław Wyrwa, 20. Dawid Czerniejewicz, 21. Szymon Izydorczyk (61' 22. Filip Piskuła), 9. Robert Siejek (78' 17. Arkadiusz Miklosik), 3. Dariusz Imbiorowicz, 11. Łukasz Kubiak

rezerwa: 94. Patryk Guzikowski, 2. Krystian Anioła, 4. Michał Fertikowski, 17. Arkadiusz Miklosik, 6. Jakub Mikołajczyk, 7. Bartłomiej Śron, 22. Filip Piskuła

Sędzia: Bartłomiej Wiśniewski (Włocławek)

Żółte kartki: Ł. Przybyłek (Polonia) - Izydorczyk, Jeżewski (Fogo)

Najnowsze aktualności

  • 02.12.2013

    Orliki starsze biorą udział w lidze halowej

    W niedziele 1 grudnia rozpoczęła się Młodzieżowa Ligi Piłki Nożnej Halowej w Trzemesznie pod nazwą Kapi Cup w której bierze udział jedna z drużyn Polonii Środa - orliki starsze.

  • 03.12.2013

    Rezerwy na trzecim miejscu w Śremie

    W dniu dzisiejszym drugi zespół Polonii Środa Wielkopolska wziął udział w halowym Turnieju o Puchar Burmistrza Śremu. Średzianie w gronie sześciu drużyn zajęli trzecie miejsce.

  • 30.11.2013

    Żaki 2006 wygrały turniej w Czerwonaku

    W sobotę 30.11.2013r drużyna żaków 2006 wzięła udział w turnieju halowym Junior Cup który odbył się w Hali sportowej w Czerwonaku. Udział w nim wzięło 8 zespołów: Polonia Środa, Błękitni Owińska I i II, Koziołek Poznań, Suchary Suchy Las, Poznaniak Aurea Poznań oraz gospodarz turnieju Junior Koziegłowy I i II. 

  • 27.11.2013

    Miedź sprawdzi Dominika Muchę

    Od jutra na testach w pierwszoligowej Miedzi Legnica przebywać będzie zawodnik pierwszej drużyny Polonii Środa Wielkopolska Dominik Mucha. 

  • 27.11.2013

    Orliki lepsze od Warty

    Podczas wtorkowego popołudnia doszło w Poznaniu do spotkania sparingowego pomiędzy Wartą Poznań a Polonią. Chłopcy obu drużyn spotkali się kilka dni wcześniej podczas turnieju, który odbył się w Kórniku. Wtedy zieloni pokonali Polonię 1:0.

  • 25.11.2013

    Trzecie miejsce trampkarzy

    W niedzielę 24 listopada  trampkarze z rocznika 2001 wzięli udział w turnieju ZINA CUP zorganizowanym  z okazji ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI . Turniej ten rozgrywany  był w Czerwonaku i wzięło w nim udział  9 zespołów : UKS Conkord Murowana Goślina, KS Salos Poznań  Z-1, Pss Junior Koziegłowy,  Ks Salos Poznań  Z-2, Ks Wełna Rogoźno, UKS Chrobry Poznań  Z-1, UKS Chrobry Poznań  Z-2, Ks Rokita  Rokietnica  I  Polonia  Środa.

  • 25.11.2013

    Orliki starsze trzecie w silnie obsadzonym turnieju

    W miniony weekend w Kórniku na hali Oaza rozegrana została druga edycja turnieju Szkło Koncept Cup, którego organizatorem była drużyna Koziołka Poznań. W poprzednim roku w turnieju wzięło udział 10 drużyn w tym Polonia Środa i był to tylko jednodniowy turniej, w tym roku organizatorzy poszli za ciosem i w turnieju grało 12 drużyn z Polski i Niemiec, a turniej rozgrywany był dwa dni. 

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.