07.04.2013
Z Fogo po raz drugi bezbramkowy remisW swoim pierwszym w rundzie wiosennej meczu trzeciej ligi piłkarze Polonii Środa Wielkopolska zmierzyli się w Grodzisku Wielkopolskim z Fogo Luboń. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów po bezbramkowym remisie.
Z powodu niesprzyjających warunków pogodowych spotkanie rozegrane zostało na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Grodzisku. Był to jedyny rozegrany mecz 19. kolejki. Wszystkie pozostałe zostały odwołane przez Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej.
Początek meczu był wyrównany. W tym czasie najgroźniejszą sytuację stworzyli sobie średzianie. W drugiej minucie Michał Wawszczak dośrodkował piłkę w pole karne do Michała Stańczyka, który z powietrza trafił w przypadkowo nabiegającego obrońcę. Później coraz większą przewagę osiągali poloniści, którzy wykonywali kilka rzutów wolnych z okolic pola karnego. Po jednym z nich zza pola uderzał Paweł Przybyłek, ale wycelował prosto w bramkarza. W 22. minucie po kolejnym stałym fragmencie gry Dominik Mucha dośrodkował futbolówkę w pole karne, tam przejął ją Michał Wawszczak po czym mocno strzelił, jednak trafił wprost w Damiana Przepiórę, który stał na linii bramkowej. Cztery minuty później po rzucie rożnym średzianie przeprowadzili kontratak. Z piłką popędził Paweł Przybyłek podał ja do popularnego Gigsa, który został w polu karnym zablokowany. Podopieczni Czesława Owczarka nie rezygnowali z ataków i po dziesięciu minutach groźny strzał oddał Michał Stańczyk. Bramkarz z Lubonia końcami palców odbił piłkę, a tę później wybił obrońca. W końcówce pierwszej połowy śmielej zaatakowali lubonianie, jednak nie zagrozili bramce strzeżonej przez Pawła Besera. Okazję strzelecką stworzyli sobie natomiast średzianie, a dokładnie Mateusz Pluciński, który zza pola karnego przeniósł piłkę nad poprzeczką. Ostatecznie po 45. minutach gry w Grodzisku był bezbramkowy remis.
Po przerwie obie drużyny pojawiły się w niezmienionych składach. Pierwsi sygnał do ataku dali goście oddając bardzo niecelne uderzenie. Poloniści odpowiedzieli na to w 53. minucie ładnym strzałem Mateusza Plucińskiego, który na róg sparował Sebastian Maćkowski. Następnie dwukrotnie niecelnie uderzał Jonasz Jeżewski, a strzał Szymon Izydorczyk złapał bez problemu Paweł Beser. W 66. minucie po dośrodkowaniu Mateusza Plucińskiego z rzutu wolnego piłkę w polu karnym mocno uderzył Michał Wawszczak, jednak trafił tylko w golkipera. Po chwili swoich sił próbował Mieszko Pytalak, ale zabrakło mu celności. Kwadrans przed końcem po dośrodkowaniu z rzutu wolnego przez Mateusza Plucińskiego, w polu karnym najwyżej wyskoczył Radosław Barabasz i głową uderzył w poprzeczkę. Chwilę później mocno strzelał w ręce bramkarza Fogo Dominik Mucha. Nie minęła nawet minuta a groźnie kontrowali rywale, na szczęście Dawid Czerniejewicz nie trafił w bramkę. Szybko odpowiedzieli na to średzianie, ale Krystian Pawlak przeniósł piłkę głową nad poprzeczką. Przed końcem meczu wynik zmienić próbowali jeszcze Łukasz Przybyłek i Radosław Barabasz, jednak oboje nie znaleźli sposobu na pokonanie bramkarza.
W pierwszym wiosennym spotkaniu poloniści wywalczyli tylko jeden punkty. Tylko, bo to spotkanie powinno zakończyć się zwycięstwem naszej drużyny. Średzianie byli zespołem lepszym i częściej atakowali, stwarzając sobie wiele okazji do zdobycia bramki.
W najbliższą środę poloniści mają zaplanowany mecz 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego z Unią Swarzędz. Jak na razie nie wiadomo czy dojdzie do tego spotkania. Mimo ocieplenia, boiska nadal są grząskie. O tym czy średzianie zagrają w Swarzędzu poinformujemy niedługo na naszej stronie internetowej. Zagrożone na pewno nie jest sobotnie, wyjazdowe spotkanie Polonii z Nielbą Wągrowiec. Klub z Wągrowca na pewno dołoży wszelakich starań, aby przygotować boisko, a jeśli będzie to niemożliwe to mecz odbędzie się na sztuczne murawie.
Polonia Środa - Fogo Luboń 0:0
Polonia: 12. Paweł Beser, 3. Krzysztof Wolkiewicz, 5. Radosław Barabasz, 4. Dawid Lisek, 7. Paweł Przybyłek, 8. Łukasz Przybyłek, 23. Marcin Falgier, 11. Dominik Mucha, 17. Mateusz Pluciński, 77. Michał Stańczyk (60' 99. Krystian Pawlak), 10. Michał Wawszczak
rezerwa: 22. Robert Reszka, 15. Marek Matysiak, 99. Krystian Pawlak, 18. Łukasz Ratajczak, 9. Kamil Krajewski, 21. Piotr Leporowski
Fogo: 12. Sebastian Maćkowski, 10. Jonasz Jeżewski (83' 7. Bartłomiej Śron), 16. Patryk Piotrkowski, 18. Damian Przepióra, 15. Mieszko Pytlak (69' 2. Krystian Anioła), 14. Przemysław Wyrwa, 20. Dawid Czerniejewicz, 21. Szymon Izydorczyk (61' 22. Filip Piskuła), 9. Robert Siejek (78' 17. Arkadiusz Miklosik), 3. Dariusz Imbiorowicz, 11. Łukasz Kubiak
rezerwa: 94. Patryk Guzikowski, 2. Krystian Anioła, 4. Michał Fertikowski, 17. Arkadiusz Miklosik, 6. Jakub Mikołajczyk, 7. Bartłomiej Śron, 22. Filip Piskuła
Sędzia: Bartłomiej Wiśniewski (Włocławek)
Żółte kartki: Ł. Przybyłek (Polonia) - Izydorczyk, Jeżewski (Fogo)
Najnowsze aktualności
-
01.03.2014
Skrót meczu z Mosiną
Po pięknej bramce Krystiana Pawlaka piłkarze Polonii Środa Wielkopolska pokonali w dzisiejszym meczu kontrolnym 1920 Mosina 1:0. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.
-
01.03.2014
Fotogaleria z meczu Polonia - Mosina
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z dzisiejszego meczu sparingowego Polonii Środa Wielkopolska z 1920 Mosina. Spotkanie zakończyło się wygraną średzian 1:0 po golu Krystiana Pawlaka.
-
01.03.2014
Zwycięstwo w ostatnim sparingu
W ostatnim meczu kontrolnym przed spotkaniami o stawkę piłkarze Polonii Środa Wielkopolska pokonali na własnym boisku 1920 Mosina 1:0 (0:0). Jedyną bramkę dla polonistów zdobył przewrotką w 85. minucie Krystian Pawlak.
-
27.02.2014
Z Mosina także w Środzie
Ostatni mecz kontrolny tej zimy piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrają także na własnym boisku. Rywalem podopiecznych Czesława Owczarka będzie 1920 Mosina.
-
25.02.2014
Polonia II zagrała mecz z Lechem Poznań JS
W niedzielne przedpołudnie 23 lutego zespół rezerw Polonii Środa rozegrał w Poznaniu czwarty mecz sparingowy. Przeciwnikiem naszych zawodników była drużyna juniorów starszych Lecha Poznań występująca w Wielkopolskiej Lidze. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lechitów 2:0.
-
24.02.2014
Zwycięski turniej trampkarzy
W sobotę 22 lutego drużyna trampkarzy udała się do Poznania na ostatnią rundę turniejów halowych dla ,,Grupy Mistrzowskiej’’.
-
24.02.2014
Juniorzy rozegrali pierwszy sparing
Pierwsze spotkanie w 2014r. na normalnym boisku nasi juniorzy rozegrali w sobotę w Szczodrzykowie z zespołem juniorów Kotwicy Kórnik. Wynik tego meczu zakończył się rezultatem 2:1dla gospodarzy, ale przebieg całego spotkania był bardzo wyrównany.
-
23.02.2014
Marcin Wichłacz najpopularniejszym sportowcem Polonii
Do białego rana trwał VI Bal Sympatyków KS Polonia Środa Wlkp. W gościnnych salach Hotelu Almarco ponad dwieście osób fantastycznie bawiło się przy dźwiękach zespołu Pagost czyli Braci Walewskich.





















































