OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

07.04.2013

Z Fogo po raz drugi bezbramkowy remis

W swoim pierwszym w rundzie wiosennej meczu trzeciej ligi piłkarze Polonii Środa Wielkopolska zmierzyli się w Grodzisku Wielkopolskim z Fogo Luboń. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów po bezbramkowym remisie.

Z powodu niesprzyjających warunków pogodowych spotkanie rozegrane zostało na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Grodzisku. Był to jedyny rozegrany mecz 19. kolejki. Wszystkie pozostałe zostały odwołane przez Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej.

Początek meczu był wyrównany. W tym czasie najgroźniejszą sytuację stworzyli sobie średzianie. W drugiej minucie Michał Wawszczak dośrodkował piłkę w pole karne do Michała Stańczyka, który z powietrza trafił w przypadkowo nabiegającego obrońcę. Później coraz większą przewagę osiągali poloniści, którzy wykonywali kilka rzutów wolnych z okolic pola karnego. Po jednym z nich zza pola uderzał Paweł Przybyłek, ale wycelował prosto w bramkarza. W 22. minucie po kolejnym stałym fragmencie gry Dominik Mucha dośrodkował futbolówkę w pole karne, tam przejął ją Michał Wawszczak po czym mocno strzelił, jednak trafił wprost w Damiana Przepiórę, który stał na linii bramkowej. Cztery minuty później po rzucie rożnym średzianie przeprowadzili kontratak. Z piłką popędził Paweł Przybyłek podał ja do popularnego Gigsa, który został w polu karnym zablokowany. Podopieczni Czesława Owczarka nie rezygnowali z ataków i po dziesięciu minutach groźny strzał oddał Michał Stańczyk. Bramkarz z Lubonia końcami palców odbił piłkę, a tę później wybił obrońca. W końcówce pierwszej połowy śmielej zaatakowali lubonianie, jednak nie zagrozili bramce strzeżonej przez Pawła Besera. Okazję strzelecką stworzyli sobie natomiast średzianie, a dokładnie Mateusz Pluciński, który zza pola karnego przeniósł piłkę nad poprzeczką. Ostatecznie po 45. minutach gry w Grodzisku był bezbramkowy remis.

Po przerwie obie drużyny pojawiły się w niezmienionych składach. Pierwsi sygnał do ataku dali goście oddając bardzo niecelne uderzenie. Poloniści odpowiedzieli na to w 53. minucie ładnym strzałem Mateusza Plucińskiego, który na róg sparował Sebastian Maćkowski. Następnie dwukrotnie niecelnie uderzał Jonasz Jeżewski, a strzał Szymon Izydorczyk złapał bez problemu Paweł Beser. W 66. minucie po dośrodkowaniu Mateusza Plucińskiego z rzutu wolnego piłkę w polu karnym mocno uderzył Michał Wawszczak, jednak trafił tylko w golkipera. Po chwili swoich sił próbował Mieszko Pytalak, ale zabrakło mu celności. Kwadrans przed końcem po dośrodkowaniu z rzutu wolnego przez Mateusza Plucińskiego, w polu karnym najwyżej wyskoczył Radosław Barabasz i głową uderzył w poprzeczkę. Chwilę później mocno strzelał w ręce bramkarza Fogo Dominik Mucha. Nie minęła nawet minuta a groźnie kontrowali rywale, na szczęście Dawid Czerniejewicz nie trafił w bramkę. Szybko odpowiedzieli na to średzianie, ale Krystian Pawlak przeniósł piłkę głową nad poprzeczką. Przed końcem meczu wynik zmienić próbowali jeszcze Łukasz Przybyłek i Radosław Barabasz, jednak oboje nie znaleźli sposobu na pokonanie bramkarza.

W pierwszym wiosennym spotkaniu poloniści wywalczyli tylko jeden punkty. Tylko, bo to spotkanie powinno zakończyć się zwycięstwem naszej drużyny. Średzianie byli zespołem lepszym i częściej atakowali, stwarzając sobie wiele okazji do zdobycia bramki.

W najbliższą środę poloniści mają zaplanowany mecz 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego z Unią Swarzędz. Jak na razie nie wiadomo czy dojdzie do tego spotkania. Mimo ocieplenia, boiska nadal są grząskie. O tym czy średzianie zagrają w Swarzędzu poinformujemy niedługo na naszej stronie internetowej. Zagrożone na pewno nie jest sobotnie, wyjazdowe spotkanie Polonii z Nielbą Wągrowiec. Klub z Wągrowca na pewno dołoży wszelakich starań, aby przygotować boisko, a jeśli będzie to niemożliwe to mecz odbędzie się na sztuczne murawie.

Polonia Środa - Fogo Luboń 0:0

Polonia: 12. Paweł Beser, 3. Krzysztof Wolkiewicz, 5. Radosław Barabasz, 4. Dawid Lisek, 7. Paweł Przybyłek, 8. Łukasz Przybyłek, 23. Marcin Falgier, 11. Dominik Mucha, 17. Mateusz Pluciński, 77. Michał Stańczyk (60' 99. Krystian Pawlak), 10. Michał Wawszczak

rezerwa: 22. Robert Reszka, 15. Marek Matysiak, 99. Krystian Pawlak, 18. Łukasz Ratajczak, 9. Kamil Krajewski, 21. Piotr Leporowski 

Fogo: 12. Sebastian Maćkowski, 10. Jonasz Jeżewski (83' 7. Bartłomiej Śron), 16. Patryk Piotrkowski, 18. Damian Przepióra, 15. Mieszko Pytlak (69' 2. Krystian Anioła), 14. Przemysław Wyrwa, 20. Dawid Czerniejewicz, 21. Szymon Izydorczyk (61' 22. Filip Piskuła), 9. Robert Siejek (78' 17. Arkadiusz Miklosik), 3. Dariusz Imbiorowicz, 11. Łukasz Kubiak

rezerwa: 94. Patryk Guzikowski, 2. Krystian Anioła, 4. Michał Fertikowski, 17. Arkadiusz Miklosik, 6. Jakub Mikołajczyk, 7. Bartłomiej Śron, 22. Filip Piskuła

Sędzia: Bartłomiej Wiśniewski (Włocławek)

Żółte kartki: Ł. Przybyłek (Polonia) - Izydorczyk, Jeżewski (Fogo)

Najnowsze aktualności

  • 07.03.2014

    Wielki Piłkarski Piknik wydarzeniem 2013 roku!

    Wielki Piłkarski Piknik Kolejorz kontra Polonia został wybrany głosami czytelników Gazety Średzkiej wydarzeniem roku 2013 w powiecie średzkim. 

  • 06.03.2014

    W sobotę z Mieszkiem o półfinał

    Po długim okresie przygotowawczym i serii meczów kontrolnych piłkarze średzkiej Polonii rozegrają w najbliższą sobotę pierwsze spotkanie o stawkę. Rywalem polonistów będzie czwartoligowy Mieszko Gniezno z którym nasza drużyna zagra o półfinał Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego.

  • 04.03.2014

    Wysoka porażka zespołu rezerw

    W niedzielę 2 marca zespół rezerw Polonii Środa Wlkp. rozegrał 5 mecz sparingowy. Tym razem Poloniści zagrali z liderem konińskiej A-klasy zespołem Sparty Sklejka Orzechowo. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem Sparty 6:0 (3:0).

  • 03.03.2014

    Orliki młodsze czwarte na turnieju Unia Cup

    W sobotę zawodnicy z rocznika 2004 prowadzeni przez trenera Łukasza Kaczałkę wzięli udział w kolejnym halowym turnieju. Tym razem gospodarzem rozgrywek  była Unia Swarzędz.

  • 03.03.2014

    Remis juniorów młodszych z Kotwicą Kórnik

    W sobotę nasi juniorzy rozegrali swój drugi sparing z zespołem Kotwicy Kórnik.

  • 03.03.2014

    Trampkarze prowadzili 5:1 i zremisowali

    W sobotę 1 marca drużyna trampkarzy rozegrała pierwszy w tym roku mecz sparingowy na dużym boisku. Rywalem naszych piłkarzy był występujący w grupie mistrzowskiej  Okręgu konińskiego zespół Victorii Września .

  • 03.03.2014

    Wygrana orlików starszych w Bydgoszczy

    W pierwszy weekend marca drużyna z Bydgoszczy o tej samej nazwie co nasza – Polonia, organizowała turniej dla dzieci z rocznika 2003 i młodszych, pod nazwą FIT-MAX Cup 2014. Turniej rozgrywany był na hali Łuczniczka, gdzie za kilka miesięcy odbędą się mistrzostwa piłki siatkowej. Hala jest na tyle duża, że boisko zostało podzielone na dwa mniejsze i  jednocześnie rozgrywane były dwa spotkania.  

  • 02.03.2014

    Polonia zagra z reprezentacją Polski

    W piątek selekcjoner reprezentacji Polski do lat 18 powołał osiemnastu zawodników na konsultację szkoleniowo-selekcyjną, która odbędzie się od 18 do 19 marca w Grodzisku Wielkopolskim. Niestety jak na razie w kadrze biało-czerwonych brakuje polonistów, ale na zakończenie konsultacji  średzka Polonia będzie miała okazję zagrać sparing z Polską U-18.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.