22.03.2022
Z Bałtykiem w samo południeW sobotę w samo południe piłkarze Polonii Środa rozegrają kolejne spotkanie ligowe. Będzie to pierwszy domowy mecz naszego zespołu w rundzie wiosennej obecnego sezonu, a rywalem polonistów będzie Bałtyk Koszalin.
Podopieczni Marcina Duchały i Pawła Juszczyka idealnie rozpoczęli wiosenne zmagania ligowe. W pierwszym meczu nasz zespół pokonał wyżej notowaną Pogoń Nowe Skalmierzyce 2:0 i dopisał do swojego dorobku trzy punkty. Samo spotkanie było bardzo interesujące dla kibiców i trzymało w napięciu niemal do samego końca. Bramki dla Polonii Środa w spotkaniu z Pogonią zdobyli Jędrzej Drame i Damian Buczma. Tym samym nasz zespół w trzech meczach rundy wiosennej zdobył dziewięć punktów i razem z Kotwicą Kołobrzeg, Pogonią II Szczecin i Olimpią Grudziądz jest liderem tabeli rundy wiosennej. Warto też dodać że poloniści jako jedyny zespół na wiosnę nie stracili jeszcze bramki.
W tej samej tabeli sobotni rywal Polonii Środa zajmuje piętnasta lokatę i ma w swoim dorobku zaledwie jeden punkt. Ale trzeba pamiętać że Bałtyk Koszalin zimą przeszedł gruntowną przebudowę a do zespołu dołączyło aż siedmiu nowych graczy.
Bałtyk Koszalin pozostanie w gronie trzecioligowców na obecny sezon zawdzięcza wycofaniu się z tych rozgrywek spadkowiczowi Bytovii Bytów gdyż dość nieoczekiwanie poprzedni sezon zespół z Koszalina zakończył na trzynastym miejscu w ligowej tabeli. O ile runda jesienna poprzedniego sezonu była bardzo udana dla rywali i wydawało się że Bałtyk powalczy o czołową ósemkę o tyle na wiosnę zespół z Koszalina stracił swoje atuty i tak jak wspominaliśmy utrzymał się w III lidze tylko dzięki rezygnacji Bytovii.
Także ten sezon dla Bałtyku Koszalin nie jest zbyt udany. W dotychczas rozegranych dwudziestu spotkaniach podopieczni Marcina Lenartowicza zdobyli osiemnaście punktów i są tylko trzy oczka nad strefą spadkową. Na ten dorobek Bałtyku złożyły się cztery zwycięstwa, sześć remisów i dziesięć porażek. Bilans bramkowy Bałtyku to 24-40, a najlepszym strzelcem zespołu jest Sebastian Ginter który zdobył siedem bramek. Ale ten zawodnik zimą przeniósł się do innego trzecioligowca – Unii Janikowo i dla Bałtyku bramek już nie zdobędzie.
Oba zespoły do tej pory spotkały się ze sobą pięć razy. Dwa razy górą był zespół Polonii Środa, trzy razy padł remis. Bilans bramkowy tych spotkań to 11-4. W spotkaniach na Stadionie Średzkim (a do tej pory odbył się takie spotkania trzy) raz zwyciężyli piłkarze Polonii Środa, a dwa razy padł remis. Bilans bramkowy tych spotkań to 8-2.
Ostatni raz obydwa zespoły spotkały się 22 sierpnia 2021 roku na stadionie w Koszalinie. Wtedy po bardzo emocjonującym meczu padł remis 1:1, a do wyrównania poloniści doprowadzili w samej końcówce po bramce Adama Boruckiego z rzutu karnego.
Spotkanie Polonii Środa z Bałtykiem Koszalin odbędzie się w sobotę 26 marca na Stadionie Średzkim a jego początek zaplanowano na godzinę 12:00. Już teraz zapraszamy wszystkich kibiców na trybuny Stadionu Średzkiego. Wstęp bezpłatny.
Najnowsze aktualności
-
19.03.2014
Polska lepsza w sparingu
Reprezentacja Polski do lat 18 okazała się lepsza w dzisiejszym sparingu od naszej Polonii. Kadrowicze wygrali 4:1, jednak wynik jest bardzo mylący, bo na boisku biało-czerwoni nie byli wcale zespołem lepszym.
-
18.03.2014
Nowe ceny biletów
Klub Sportowy Polonia Środa Wielkopolska informuje, że w od rundy wiosennej sezonu 2013/2014 uległy zmianie ceny biletów na mecze III ligi seniorów.
-
18.03.2014
Polonia kontra reprezentacja Polski
Już jutro piłkarze średzkiej Polonii będą mieli okazję zmierzyć się z reprezentacją Polski do lat osiemnastu. Spotkanie rozegrane zostanie w Grodzisku Wielkopolskim.
-
18.03.2014
4:4 orlików z Wartą Poznań
W poniedziałek na boisku orlik przy ul Witosa w Środzie Wlkp, odbył się mecz kontrolny piłkarzy z rocznika 2003. W sparingu tym wystąpili młodzi poloniści oraz piłkarze Warty Poznań.
-
18.03.2014
Zwycięskie rezerwy
W niedzielne popołudnie 16 marca zespół rezerw Polonii Środa rozegrał kolejny mecz sparingowy. Tym razem przeciwnikami naszej drużyny był zespół Płomienia Nekla. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Polonii II 6:3. Bramki zdobyli: Krystian Olczyk – 3, Adrian Olczyk – 2 oraz Tomasz Pawlicki -1.
-
17.03.2014
Poloniści w kadrze WZPN
Czterech zawodników naszego klubu zostało powołanych do reprezentacji kadry Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.
-
17.03.2014
Polonia bez Łukasza Przybyłka
Przez najbliższą rundę wiosenną trener Czesław Owczarek nie będzie mógł już skorzystać z usług Łukasza Przybyłka.
-
16.03.2014
Badania lekarskie dla zawodniów
Poniżej przedstawiamy terminy obowiązkowych badań lekarskich dla wszystkich zawodników Sekcji Piłki Nożnej.






















































