11.03.2025
Wyszarpane zwycięstwo z Górnikiem (2011)
Wielu emocji dostarczył mecz 1. ligi wojewódzkiej trampkarzy młodszych, w którym Polonia 2011 wygrała 3:2 (1:2) z Górnikiem Konin. Poloniści źle weszli w mecz i już po piętnastu minutach przegrywali 0:2, ale kilka minut później Ignacy Ucinek wykorzystał rzut karny, zdobywając bramkę kontaktową. Długo utrzymywał się niekorzystny dla Polonii wynik, ale ostatnie kilka minut spotkania należało do podopiecznych Mateusza Zawalskiego i Adriana Wojtysiaka. W 75. minucie wyrównał Oskar Różewicz, który wrócił do Polonii po półrocznym pobycie w Warcie Poznań, a w doliczonym czasie gry gola na wagę trzech punktów zdobył nowy nabytek w średzkim zespole - Wojciech Śnitko.
Polonia 2011: 1. liga wojewódzka C2, gr. 2
8 marca 2025, godz. 10:00 - Środa Wielkopolska (stadion CSiR)
Polonia Środa Wielkopolska 3:2 (1:2) Górnik Konin
Ignacy Ucinek 18 (k), Oskar Różewicz 75, Wojciech Śnitko 80+2 - Aleksander Szulc 6, Maurycy Makowski 15
Polonia: 1. Jan Staniaszek - 5. Filip Majchrzak, 6. Jan Jankowiak, 7. Ignacy Ucinek, 10. Kacper Pauter, 16. Aleksander Bajer, 23. Kuba Kucharski, 31. Mateusz Szklarski, 49. Oskar Różewicz, 66. Krzysztof Kaźmierczak, 99. Adam Jankowski. Grali także: 12. Daniel Burak - 8. Wojciech Śnitko, 9. Mikołaj Borczyk, 14. Ksawery Duchała, 17. Jeremiasz Wesołowski, 20. Adam Peiner, 25. Jędrzej Słomczyński. Trenerzy: Mateusz Zawalski oraz Adrian Wojtysiak.
Najnowsze aktualności
-
14.03.2023
Z Sokołem po raz 24
Już w najbliższa sobotę 18 marca kolejne spotkanie ligowe rozegrają piłkarze Polonii Środa. Rywalem średzkiego zespołu będzie inny Wielkopolski trzecioligowiec – Sokół Kleczew. Pojedynki obu ekip to już takie ligowe klasyki. Oba zespoły na trzecioligowym poziomie są nieprzerwanie od sezonu 2011/12. Wtedy to też spotkały się po raz pierwszy. Do tej pory w sumie w oficjalnych meczach czy to ligowych czy pucharowych na przestrzeni ostatnich dwunastu lat oba zespoły spotkały się ze sobą 23 razy.
-
14.03.2023
Horror z happy endem (2008)
W drugiej kolejce Centralnej Ligi Juniora Polonia Środa Wielkopolska udała się na swój pierwszy wyjazdowy mecz. Przeciwnikiem młodych piłkarzy Polonii była Lechia Gdańsk.
-
14.03.2023
Polonia Cup 2023 (2012)
W niedzielę w hali Kobra Arena zawodnicy grupy drugiej Orlików starszych Polonii Środa Wlkp. byli gospodarzami turnieju halowego z serii Polonia Cup 2023. Emocjonujące rozgrywki podzielone były na dwie sesje - poranną i popołudniową, a mecze w systemie "każdy z każdym" trwały 16 minut.
-
14.03.2023
Ostatnie gry kontrolne juniorów
W sobotę 11 marca swój ostatni mecz kontrolny zagrali juniorzy młodsi, którzy na boisku naturalnym w Jarosławcu zmierzyli się z A- klasowym Orkanem Jarosławiec. Mecz rozgrywany był w trudnych warunkach atmosferycznych, ale mimo tego spotkanie było ciekawe i dostarczyło mnóstwo emocji.
-
14.03.2023
Wysoka wygrana z UKS-em
Przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2022/2023 zespół rezerw Polonii Środa zakończył meczem z drużyną grającą w klasie okręgowej - UKS-em Śrem.
-
13.03.2023
Towarzysko z Mieszkiem (2010)
W sobotę młodzi piłkarze Polonii Środa z rocznika 2010 udali się do Gniezna na sparing z miejscowym zespołem Mieszka Gniezno. Spotkanie zostało rozegrane w formacie 3x 30 minut.
-
12.03.2023
Remis w ostatniej sekundzie
W drugim ligowym wiosennym meczu piłkarze Polonii Środa mierzyli się z beniaminkiem ligowych rozgrywek Unią Solec Kujawski a spotkanie dobywało się na boisku właśnie w Solcu Kujawskim.
-
13.03.2023
Remis po dwóch samobójach
W kolejnym spotkaniu ligowym piłkarki Polonii Środa podejmowały na własnym boisku Checz Gdynia. Spotkanie toczone było w trudnych warunkach atmosferycznych przy padającym śniegu.

























































