OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

18.09.2023

Wyszarpane zwycięstwo (2010)

W piątym meczu I ligi wojewódzkiej trampkarzy młodszych Polonia odniosła czwarte już zwycięstwo. Tym razem po ciężkim boju nasz zespół wyrwał zwycięstwo w starciu z Sucharami Suchy Las. Mimo szybko strzelonej bramki przez Polonistów gospodarze zdołali wyjść na prowadzenie. W końcówce meczu jednak dzięki dwóm bramkom Sviatoslava Melnykova średzka drużyna wyszarpała cenne trzy punkty.

Od początku meczu było widać, że nie będzie to łatwy pojedynek. Małe i wąskie boisko powodowało, że rywal grał bardzo blisko nas, było dużo walki i momentami widowisko nie należało do najpiękniejszych. W 6. minucie meczu Maciej Jachnik popisał się długim podaniem na wolne pole do Filipa Maćkowiaka, a ten z zimną krwią wykorzystał okazję i otworzył wynik meczu. Mimo szybko strzelonej bramki nie udało nam się tworzyć kolejnych dogodnych okazji. Pierwsza połowa nie była najlepsza w naszym wykonaniu, często szukaliśmy długich podań, zamiast grać krótkimi podaniami. Brakowało również reakcji na stratę piłki, a jak już udało się ją odebrać to ponownie szybko ją traciliśmy. Efektem jednej z strat na 25. metrze przed naszą bramką był wyrównujący gol zdobyty przez gospodarzy w 17. minucie gry.

Po zmianie stron chcieliśmy przejąć kontrolę nad meczem, jednak nasz kolejny błąd tuż po rozpoczęciu drugiej połowy został wykorzystany i zrobiło się 2:1 dla Sucharów. Stracona bramka zadziałała na nasz zespół motywująco. Zaczęliśmy grać „ziemią” na maksymalnie 2-3 kontakty, co przełożyło się na tworzenie zagrożenia pod bramką rywala. Determinacja i konsekwentna gra w drugiej połowie przełożyła się na bramkę Sviatoslava Melnykova w 68. minucie po podaniu Nikodema Odwrota, a już trzy minuty później ten sam zawodnik wyprowadził nasz zespół na prowadzenie po pięknej asyście Dawida Ebelewicza. Wynik nie uległ już zmianie i wygraliśmy 3:2. Chłopakom należą się ogromne brawa po tym jak potrafili zagrać dwie odmienne połowy. W tym meczu pokazaliśmy charakter i determinację.

Polonia 2010: I liga wojewódzka C2 Proton - grupa 1
16 września 2023, godz. 13:30 - Suchy Las
Suchary Suchy Las 2:3 (1:1) Polonia Środa Wielkopolska
Szymon Mazurkiewicz 17, Maciej Schwartz 42 - Filip Maćkowiak 6, Sviatoslav Melnykov 68, 71

Polonia: 25. Patryk Krawczewski - 5. Fabian Nowaczyk, 6. Maciej Jachnik, 7. Antoni Zając, 8. Nikodem Odwrot, 9. Michał Lipiński, 10. Borys Kasprzak, 15. Sviatoslav Melnykov, 18. Aleksy Stratyński, 22. Franciszek Klaczyński, 23. Filip Maćkowiak. Grali także: 1. Wiktor Nossow - 11. Jan Marcinkowski, 12. Aleksander Niemczewski, 13. Dawid Ebelewicz, 16. Adam Nadobnik, 19. Bartosz Nowicki, 27. Jakub Przybylski, 31. Borys Buszewicz.
trenerzy: Łukasz Żegleń oraz Marcin Grabowski.


I liga wojewódzka C2 Proton - grupa 1 (2010)
  Drużyna Mecze Bramki Pkt.
1. Warta Poznań 6 46:5 18
2. Polonia Środa Wlkp. 6 24:12 15
3. Lech Poznań 6 22:18 12
4. AP Reissa Poznań 6 19:8 9
5. KP Piła 6 16:23 7
6. UKS Śrem 6 13:35 6
7. Suchary Suchy Las 6 8:26 3
8. Nielba Wągrowiec 6 9:30 1

 

Najnowsze aktualności

  • 06.06.2022

    Porażka mimo dwubramkowego prowadzenia (2005)

    W przedostatniej trzynastej kolejce I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych Polonia Środa Wielkopolska przegrała 2:3 z wiceliderem rozgrywek - Sokołem Kleczew. Do przerwy to jednak Poloniści prowadzili 2:0 po bramkach Adriana Olejniczaka i Marcela Wawroskiego. W drugiej połowie goście jednak strzelili trzy bramki i wywieźli ze Środy trzy punkty.

  • 06.06.2022

    Wysoka porażka juniorów (2003/04)

    W meczu 11. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów starszych zespół Polonii Środa Wielkopolska przegrał 0:4 (0:3) z Koziołkiem Poznań. Nasz zespół przez całe spotkanie zmuszony był do obrony i nie radził sobie z dobrze dysponowanymi gospodarzami. Na ogromne pochwały zasłużył Oliwier Browarny, który wielokrotnie świetnie bronił strzały zawodników Koziołka.

  • 06.06.2022

    Akademia: Wyniki meczów (4-5 czerwca)

    Trzy zwycięstwa i trzy porażki - to bilans naszych zespołów w ligach wojewódzkich! Świetne występy mają za sobą także zawodnicy z pozostałych drużyn Polonii, które odniosły w ten weekend wiele zwycięstw. Drużyna żaków starszych zajęła 19. miejsce w międzynarodowym turnieju Steel Cup w Zakopanem! Poloniści spisali się bardzo dobrze, rywalizując jak równy z równym z rywalami z całej Europy! Zwycięzcą turnieju została portugalska Benfica Lizbona.

  • 05.06.2022

    Pięć bramek rezerw

    Za nami już 27 kolejka spotkań Klasy Okręgowej , w której druga drużyna Polonii zmierzyła się z zespołem z Żerkowa. Ostatecznie pewne zwycięstwo odnieśli poloniści ale to goście w 17 minucie, po rzucie rożnym, objęli prowadzenie. Mimo zdecydowanej przewagi naszych zawodników na wyrównującą bramkę musieliśmy czekać do 45 minuty. Wtedy to właśnie K. Pawlak pewnym uderzeniem z 11 metrów pokonał bramkarza przyjezdnych. Jeszcze w doliczonym czasie pierwszej połowy , po składnej akcji całego zespołu,  J. Drame  uderzeniem głową wyprowadził rezerwy na prowadzenie.

  • 04.06.2022

    Sześć bramek Kotwicy

    W kolejnym meczu ligowym piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku wicelidera ligowych rozgrywek Kotwicę Kołobrzeg.

  • 02.06.2022

    Akademia: Harmonogram meczów (4-5 czerwca)

    Pierwszy weekend czerwca to kolejne mecze i turnieje dla młodych zawodników akademii KS Polonia Środa Wielkopolska. Część rozgrywek powoli zmierza ku końcowi i niebawem poznamy rozstrzygnięcia w poszczególnych ligach. Dziś natomiast zespół żaków starszych wyruszył do Zakopanego, gdzie weźmie udział w międzynarodowym turnieju Steel Cup! Grupowymi rywalami Polonistów będą takie zespoły jak Stoke City FC, NK Lokomotiva Zagrzeb, FK AS Trenčín, Barca Academy, czy Jagiellonia Białystok. Trzymamy za Was kciuki!

  • 01.06.2022

    Udany wyjazd do Kalisza (2007)

    W zaległym wyjazdowym meczu 9. kolejki pierwszej ligi wojewódzkiej juniorów trampkarzy starszych Polonia Środa Wielkopolska wygrała 3:0 (1:0) z KKS 1925 Kalisz. Wynik meczu otworzył Kuba Jankowski, a w drugiej połowie dwa gole strzelił Oskar Pawlak. Dzięki temu zwycięstwu Poloniści uciekli KKS-owi na siedem punktów i umocnili się na czwartej pozycji. Do drugiej i trzeciej drużyny tracą po trzy punkty.

  • 31.05.2022

    Wicelider przyjeżdża do Środy Wlkp.

    W sobotę 4 czerwca piłkarze Polonii Środa rozegrają kolejne spotkanie ligowe w tym sezonie. Rywalem podopiecznych Marcina Duchały i Pawła Juszczyka będzie wicelider ligowej tabeli Kotwica Kołobrzeg która goni w ligowej tabeli Olimpię Grudziądz i ma cały czas nadzieję na awans do II ligi.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.