18.09.2023
Wyszarpane zwycięstwo (2010)
W piątym meczu I ligi wojewódzkiej trampkarzy młodszych Polonia odniosła czwarte już zwycięstwo. Tym razem po ciężkim boju nasz zespół wyrwał zwycięstwo w starciu z Sucharami Suchy Las. Mimo szybko strzelonej bramki przez Polonistów gospodarze zdołali wyjść na prowadzenie. W końcówce meczu jednak dzięki dwóm bramkom Sviatoslava Melnykova średzka drużyna wyszarpała cenne trzy punkty.
Od początku meczu było widać, że nie będzie to łatwy pojedynek. Małe i wąskie boisko powodowało, że rywal grał bardzo blisko nas, było dużo walki i momentami widowisko nie należało do najpiękniejszych. W 6. minucie meczu Maciej Jachnik popisał się długim podaniem na wolne pole do Filipa Maćkowiaka, a ten z zimną krwią wykorzystał okazję i otworzył wynik meczu. Mimo szybko strzelonej bramki nie udało nam się tworzyć kolejnych dogodnych okazji. Pierwsza połowa nie była najlepsza w naszym wykonaniu, często szukaliśmy długich podań, zamiast grać krótkimi podaniami. Brakowało również reakcji na stratę piłki, a jak już udało się ją odebrać to ponownie szybko ją traciliśmy. Efektem jednej z strat na 25. metrze przed naszą bramką był wyrównujący gol zdobyty przez gospodarzy w 17. minucie gry.
Po zmianie stron chcieliśmy przejąć kontrolę nad meczem, jednak nasz kolejny błąd tuż po rozpoczęciu drugiej połowy został wykorzystany i zrobiło się 2:1 dla Sucharów. Stracona bramka zadziałała na nasz zespół motywująco. Zaczęliśmy grać „ziemią” na maksymalnie 2-3 kontakty, co przełożyło się na tworzenie zagrożenia pod bramką rywala. Determinacja i konsekwentna gra w drugiej połowie przełożyła się na bramkę Sviatoslava Melnykova w 68. minucie po podaniu Nikodema Odwrota, a już trzy minuty później ten sam zawodnik wyprowadził nasz zespół na prowadzenie po pięknej asyście Dawida Ebelewicza. Wynik nie uległ już zmianie i wygraliśmy 3:2. Chłopakom należą się ogromne brawa po tym jak potrafili zagrać dwie odmienne połowy. W tym meczu pokazaliśmy charakter i determinację.
Polonia 2010: I liga wojewódzka C2 Proton - grupa 1
16 września 2023, godz. 13:30 - Suchy Las
Suchary Suchy Las 2:3 (1:1) Polonia Środa Wielkopolska
Szymon Mazurkiewicz 17, Maciej Schwartz 42 - Filip Maćkowiak 6, Sviatoslav Melnykov 68, 71
Polonia: 25. Patryk Krawczewski - 5. Fabian Nowaczyk, 6. Maciej Jachnik, 7. Antoni Zając, 8. Nikodem Odwrot, 9. Michał Lipiński, 10. Borys Kasprzak, 15. Sviatoslav Melnykov, 18. Aleksy Stratyński, 22. Franciszek Klaczyński, 23. Filip Maćkowiak. Grali także: 1. Wiktor Nossow - 11. Jan Marcinkowski, 12. Aleksander Niemczewski, 13. Dawid Ebelewicz, 16. Adam Nadobnik, 19. Bartosz Nowicki, 27. Jakub Przybylski, 31. Borys Buszewicz.
trenerzy: Łukasz Żegleń oraz Marcin Grabowski.
| I liga wojewódzka C2 Proton - grupa 1 (2010) | ||||
|---|---|---|---|---|
| Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt. | |
| 1. | Warta Poznań | 6 | 46:5 | 18 |
| 2. | Polonia Środa Wlkp. | 6 | 24:12 | 15 |
| 3. | Lech Poznań | 6 | 22:18 | 12 |
| 4. | AP Reissa Poznań | 6 | 19:8 | 9 |
| 5. | KP Piła | 6 | 16:23 | 7 |
| 6. | UKS Śrem | 6 | 13:35 | 6 |
| 7. | Suchary Suchy Las | 6 | 8:26 | 3 |
| 8. | Nielba Wągrowiec | 6 | 9:30 | 1 |
Najnowsze aktualności
-
02.09.2022
Akademia: Harmonogram meczów (3-4 września)
W sobotę i niedzielę kolejne mecze ligowe średzkich zespołów młodzieżowych! Na boiskach w Środzie Wielkopolskiej nie zabraknie emocji. W sobotę na płycie głównej swój mecz rozegrają trampkarze starsi, którzy o godzinie 12:00 podejmą Rawię Rawicz. W niedzielę natomiast na Rolibudzie o godzinie 11:00 zmagania ligowe w I lidze okręgowej zainaugurują trampkarze młodsi, a o 14:00 na CTP 1 swoje spotkanie rozegrają młodzicy starsi. Pełny harmonogram poniżej.
-
02.09.2022
Zwycięstwo z Orlikiem Miłosław (2009)
W ostatniej już grze kontrolnej w ramach przygotowań do sezonu 2022/2023 trampkarze młodsi Polonii pokonali 4:0 (2:0) rówieśników z Orlika Miłosław. Bramki dla średzkiej drużyny strzelali Stanisław Solarski - dwie, Miłosz Gauza oraz Jakub Janiszewski z rzutu wolnego. Warto odnotować, iż w celach wychowawczo-dydaktycznych mecz sędziowało trzech zawodników Polonii - Antoni Staszak, Stanisław Wieliński i Jakub Sawuć. Chłopacy podeszli do zadania bardzo profesjonalnie - przygotowali kartki, chorągiewki, a nawet... zadbali o łączność pomiędzy sobą! Trójka arbitrów przez cały mecz była w stałym kontakcie na słuchawkach.
-
02.09.2022
Gry kontrolne orlików (2012)
Drużyny orlików starszych (rocznik 2012) rozegrały w weekend gry kontrolne. Grupa pierwsza zmierzyła się w grze wewnątrz naszego klubu z rok młodszym kolegami. Zawodnicy z grupy drugiej wzięli udział w trójmeczu z Wartą Śrem oraz Kłosem Zaniemyśl.
-
01.09.2022
W niedzielę z Pogonią
Nie maja zbyt wiele czasu piłkarze Polonii Środa na odpoczynek po pucharowym pojedynku z Motorem Lublin. Już w niedzielę nasz zespół rozegra spotkanie szóstej kolejki III ligi grupy 2 w którym podejmować będzie Pogoń Nowe Skalmierzyce.
-
01.09.2022
Zwycięstwo w Sątopach (2010)
W meczu 1. kolejki II ligi okręgowej młodzików starszych Polonia II Środa Wielkopolska pokonała na wyjeździe GSP Sątopy 6:2 (4:1). Bramki dla podopiecznych Łukasza Żeglenia i Radosława Piotrowskiego strzelali Alicja Bolewicz - dwie, Jakub Przybylski, Fabian Nowaczyk, Marcel Kaleta oraz Adam Kłopocki.
-
31.08.2022
Koniec pucharowej przygody
W 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku drugoligowy Motor Lublin. Stawką tego spotkania był awans do 1/16 finału tych rozgrywek.
-
31.08.2022
Ligowe zwycięstwo z SKP Słupca (2008)
W zaległym meczu 1. kolejki ligi wojewódzkiej Polonia Środa Wielkopolska pokonała na Stadionie Lekkoatletycznym zespół SKP MOS Słupca 4:2 (0:1). Goście wysoko postawili poprzeczkę i do przerwy prowadzili jedną bramką. Ostatecznie jednak Poloniści zdołali wygrać, a po dwa gole zdobyli Paweł Sarna oraz Mikołaj Kowalski.
-
31.08.2022
Remis z kadrą Wlkp. ZPN 2010 (2009)
W rozegranym w Jarocinie meczu sparingowym trampkarze młodsi Polonii Środa Wielkopolska zremisowali 1:1 (0:0) z kadrą Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej (rocznik 2010). Warto odnotować, iż w średzkim zespole zagrało aż sześciu zawodników urodzonych właśnie w 2010 roku. Jedynego gola dla naszej drużyny strzelił po rzucie rożnym Antoni Zając.


























































