21.06.2023
Występ Polonii w turnieju Sokolik Orlen Cup (2013)
W weekend zespół orlików młodszych (rocznik 2013) wziął udział w międzynarodowym turnieju piłkarski Sokolik Orlen Cup 2023 w Starym Sączu. Nasza drużyna uplasowała się na siedemnastym miejscu wśród 36 zespołów z całego świata, a zwycięzcą tegorocznej edycji został hiszpański RC Deportivo de La Coruña.
Zespół Polonii trafił do grupy C, w której mierzył się z rywalami z Polski, Łotwy, Chorwacji oraz Słowacji. Nasza drużyna wygrała trzy mecze i dwukrotnie przegrała, co wystarczyło do zajęcia trzeciego miejsca w grupie.
Wyniki Polonii w grupie C:
Polonia 7:0 Sandecja Nowy Sącz
Polonia 3:0 BFC Daugavpils
Polonia 1:3 NK Lokomotiva Zagrzeb
Polonia 5:1 Śląsk Wrocław
Polonia 0:4 ŠK Slovan Bratysława
Tabela grupy C:
1. NK Lokomotiva Zagrzeb (Chorwacja)
2. ŠK Slovan Bratysława (Słowacja)
3. Polonia Środa Wielkopolska
4. Śląsk Wrocław
5. BFC Daugavpils (Łotwa)
6. Sandecja Nowy Sącz
W drugiej fazie Poloniści rywalizowali o miejsca 13.-18. z rywalami z Polski, Węgier i Austrii. W tej fazie nasi zawodnicy odnieśli tylko jedno zwycięstwo i ostateczenie zajęli 17. miejsce,
Tabela grupy o miejsca 13.-18.:
13. MTK Budapeszt (Węgry)
14. SK Rapid Wiedeń (Austria)
15. FC Wrocław Academy
16. Drukarz Warszawa
17. Polonia Środa Wielkopolska
18. Resovia Rzeszów
Polonia: Sebastian Ciszewicz, Kacper Fiołka, Leon Jacków, Jakub Kanoniczak, Krystian Kasprzak, Gabriel Lipiński, Karol Maleszka, Brajan Ostański, Szymon Plewiński, Jakub Przybyłek, Damian Siwek, Paweł Szumski.
trener: Radosław Falgier.
Najnowsze aktualności
-
29.09.2009
Zmiany przy wejściu na mecz z Lechią Kostrzyn
Klub Sportowy Polonia Środa uprzejmie informuje, że na mecz ligowy z Lechią Kostrzyn, który odbędzie się w sobotę 3 października br. zmienia zasady wstępu kibiców na stadion.
-
29.09.2009
Pucharowe mecze Polonii
W najbliższą środę o godzinie 16.30 nasz II zespół podejmie u siebie IV- ligowca z Lubonia, tamtejszy FC. Z kolei mecz pierwszej drużyny został przełożony na następny wtorek 6 października na godz. 16.15.
-
28.09.2009
2675 dni czekaliśmy... i się doczekaliśmy
Niesamowita walka i ambicja polonistów w niedzielnym meczu z Gromem, a także korzystne wyniki pozostałych spotkań spowodowały, że Polonia po 87 miesiącach wraca na fotel lidera IV ligi.
-
28.09.2009
Polonia II na fotelu lidera
Zespół Polonii II prowadzony przez trenera Jacka Nowaczyka miniony weekend może również zaliczyć do bardzo udanych. W sobotnie popołudnie zawodnicy jechali do Łopuchowa na spotkanie z liderem rozgrywek A- klasy. Dobra i skuteczna gra polonistów zostałą okraszona nie tylko okazałym zwycięstwem, ale również pozycją lidera tabeli po 6 kolejkach.
-
28.09.2009
Ostro i bez gry Fair Play w Jarocinie
Zespół juniorów starszych w ramach 8 kolejki spotkań w Wielkopolskiej Lidze w dniu 26 września rozegrał mecz z Jarotą w Jarocinie. Po bardzo brzydkim, nerwowym spotkaniu gospodarze wygrali 3:0, pokazując jednak że obce są im zasady „FAIR PLAY” panujące w piłce.





















































