15.12.2014
Występ młodzików w lidze halowej (2003)W sobotę 13 grudnia drużyna młodzików Polonii Środa rozpoczęła rozgrywki w ramach ligi halowej organizowanej przez poznański klub Red Box. Mecze zostały rozgrywane w hali w ośrodku Cityzen – bardzo nowoczesnej hali w Poznaniu. W lidze oprócz Polonii Środa grają również dwie drużyny Warty Poznań, dwie drużyny Oranje Sport Poznań, UKS Śrem , TPS Winogrady i drużyna organizatora Red Box. Liga rozgrywana jest system każdy z każdym a następnie rozgrywane będą mecze rewanżowe. Mecze są rozgrywane 2*12minut. W pierwszej kolejce Polonia Środa zagrała z Wartą I Poznań i Oranje I Poznań.
W pierwszym meczu nasi młodzicy zagrali z utytułowaną i dobrze nam znaną drużyną Warty. Do tego meczu poloniści podeszli bardzo skoncentrowani i już na początku meczu Kacper Cyka bezlitośnie wykorzystał błąd bramkarza i zrobiło się 1:0. Wynik na 2:0 podwyższył Olek Kluczyński, a zdobywcą trzeciej bramki był Adam Rozwora, który po podaniu z rzutu wolnego od Olka Kluczyńskiego mocnym strzałem po długim rogu pokonał bramkarza. Dobrze dysponowany tego dnia był Kacper Cyka, który wychodząc w tempo otrzymał długie podanie od bramkarza Wiktora Króla i lobem pokonał bramkarza Warty dając czwartą bramkę dla Polonii. Zdobywcą piątej bramki ponownie był Kacper Cyka po dośrodkowaniu z autu wykonanym przez Jasia Kasprzyka a ostatnią szóstą bramkę dla Polonii zdobył z ostrego konta strzałem z lewej nogi Olek Kluczyński. Warta odpowiedziała jednym trafieniem a spotkanie zakończyło się wynikiem 6:1 dla Polonii. Warto pochwalić w tym meczu dobrą postawę obronę naszej Polonii, której trzon stanowili Witek Moroz, Jasiu Kasprzyka, Michał Kościelniak i Igor Motyl jak również bramkarz Wiktor Król. Nasza obrona stanowiła mur, który był prawie nie do sforsowania dla zawodników przeciwnej drużyny.
W drugim meczu nasi piłkarze musieli zagrać z mocną drużyną Oranje I Sport Poznań, w składzie której zagrali zawodnicy rocznika 2003 i starsi rocznika 2002. Nasz zespół trochę przespał pierwszą połowę meczu dając sobie wbić cztery bramki i wyraźnie drużyna Oranje przeważała nie pozwalając polonistą wyjść z własnej połowy ze skuteczną kontrą. W przerwie nasz zespół otrzymał cenne wskazówki od trenera i drugą część meczu gra już wyglądała zupełnie inaczej. To Polonia prowadziła grę i zamknęła drużynę Oranje na własnej połowie. Sygnał do odrabiania strat dał w drugiej połowie Kacper Cyka, który 2-krotnie pokonał bramkarza przeciwnej drużyny. Kolejną bramkę zdobył technicznym strzałem zza pola karnego Jasiu Kasprzyk po podaniu od Olka Kluczyńskiego z rzutu wolnego. Drużyna Polonii miała swoje kolejne szanse i kiedy wydawało się, że nasza drużyna zdobędzie wyrównującą bramkę po próbach Witka Moroza i Adama Rozwory. Jednak to drużyna Oranje wyszła ze skuteczną kontrą, zrobiło się 3:5 i niestety poloniści znowu musieli „gonić wynik”. Szanse na dobry wynik w tym meczu dał jeszcze Olek Kluczyński pokonując bramkarza Oranje mocnym strzałem zza pola karnego tuż przy lewym słupku i zrobiło się 4:5. Nasi poloniści rzucali się jeszcze do odrabiania strat i wierzyli w to, że nadal mają szanse wyrównać. Niestety próby były niecelne lub też piłkarze Oranje faulowali naszych zawodników nie pozwalając na oddanie celnego strzału. Wynik meczu już się nie zmienił i pomimo, że poloniści ulegli drużynie Oranej to dali zgromadzonym kibicom wiele radości z bardzo dobrej postawy w tym meczu. Należy pochwalić całą drużynę za grę do końca, wolę zwycięstwa i dobrą postawę w meczu.
Polonia wystąpiła w składzie: Wiktor Król, Jasiu Kasprzyk Kacper Cyka, Olek Kluczyński, Witek Moroz, Adam Rozwora, Igor Motyl, Karol Poznański, Adrian Cukrowski i Michał Kościelniak.
Najnowsze aktualności
-
12.08.2017
Polonia - Jarota: skrót oraz wywiady
Udanie sezon ligowy zainaugurowali dziś piłkarze Polonii Środa Wielkopolska. Średzka drużyna pokonała na własnym boisku Jarotę Jarocin 1:0 po golu Krystiana Pawlaka. Zapraszamy do obejrzenia skrótu z tego spotkania, a także wywiadów z trenerami Tomaszem Dłużykiem i Januszem Niedźwiedziem oraz zdobywcą jedynej bramki.
-
12.08.2017
Zwycięska inauguracja ligi
W pierwszym meczu nowego sezonu Polonia Środa pokonała na własnym boisku Jarotę Jarocin 1:0 (0:0). Bramkę dla naszego zespołu zdobył Krystian Pawlak w 47 minucie.
-
11.08.2017
Ostatnie odliczanie do meczu z Jarotą
Niewiele czasu zostało już do rozpoczęcia derbowego spotkania Polonii Środa z Jarotą Jarocin. Przypominamy, że poloniści trzecią ligę sezonu 2017/18 zainaugurują w sobotę 12 sierpnia o godzinie 16:00 na Stadionie Średzkim.
-
11.08.2017
Karol Kobędza poprowadzi mecz z Jarotą
Karol Kobędza z Torunia poprowadzi jako sędzia główny sobotnie spotkanie Polonii z Jarotą Jarocin. Na liniach asystować będą mu Dariusz Orzechowski i Patryk Gryckiewicz. Cała trójka reprezentuje kolegium sędziów Kujawsko Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.
-
10.08.2017
Browar Gzub gra z Polonią Środa
Polonia Środa nawiązała współpracę z rzemieślniczym browarem Gzub z Annopola. Tym samym nasz klub jest prawdopodobnie pierwszym klubem sportowym w Polsce wspieranym przez browar rzemieślniczy.
-
10.08.2017
Ligowy raport (część 4)
Przed Nami ostatnia część raportu ligowego, w której prezentujemy spadkowicza z II ligi i beniaminków.
-
10.08.2017
Nowi rywale: Wierzyca Pelplin
Ostatnim z nowych zespołów który dołączył do drugiej grupy rozgrywek trzecioligowych jest Wierzyca Pelplin. Zespół ten do III ligi wraca po rocznej banicji. Wierzyca awans wywalczyła sobie w imponującym stylu wyprzedając na finiszu rozgrywek KP Starogard aż o 18 punktów.
-
10.08.2017
M. Molewski: Jesteśmy gotowi, chcemy wygrać
Już w sobotę pierwsze spotkanie ligowe nowego sezonu III ligi. Tuż przed tym meczem o formę polonistów a także o grę przeciwko byłemu klubowi zapytaliśmy nowego gracza Polonii, a w minionym sezonie piłkarza Jaroty Mateusza Molewskiego. O to co powiedział…























































