15.12.2014
Występ młodzików w lidze halowej (2003)W sobotę 13 grudnia drużyna młodzików Polonii Środa rozpoczęła rozgrywki w ramach ligi halowej organizowanej przez poznański klub Red Box. Mecze zostały rozgrywane w hali w ośrodku Cityzen – bardzo nowoczesnej hali w Poznaniu. W lidze oprócz Polonii Środa grają również dwie drużyny Warty Poznań, dwie drużyny Oranje Sport Poznań, UKS Śrem , TPS Winogrady i drużyna organizatora Red Box. Liga rozgrywana jest system każdy z każdym a następnie rozgrywane będą mecze rewanżowe. Mecze są rozgrywane 2*12minut. W pierwszej kolejce Polonia Środa zagrała z Wartą I Poznań i Oranje I Poznań.
W pierwszym meczu nasi młodzicy zagrali z utytułowaną i dobrze nam znaną drużyną Warty. Do tego meczu poloniści podeszli bardzo skoncentrowani i już na początku meczu Kacper Cyka bezlitośnie wykorzystał błąd bramkarza i zrobiło się 1:0. Wynik na 2:0 podwyższył Olek Kluczyński, a zdobywcą trzeciej bramki był Adam Rozwora, który po podaniu z rzutu wolnego od Olka Kluczyńskiego mocnym strzałem po długim rogu pokonał bramkarza. Dobrze dysponowany tego dnia był Kacper Cyka, który wychodząc w tempo otrzymał długie podanie od bramkarza Wiktora Króla i lobem pokonał bramkarza Warty dając czwartą bramkę dla Polonii. Zdobywcą piątej bramki ponownie był Kacper Cyka po dośrodkowaniu z autu wykonanym przez Jasia Kasprzyka a ostatnią szóstą bramkę dla Polonii zdobył z ostrego konta strzałem z lewej nogi Olek Kluczyński. Warta odpowiedziała jednym trafieniem a spotkanie zakończyło się wynikiem 6:1 dla Polonii. Warto pochwalić w tym meczu dobrą postawę obronę naszej Polonii, której trzon stanowili Witek Moroz, Jasiu Kasprzyka, Michał Kościelniak i Igor Motyl jak również bramkarz Wiktor Król. Nasza obrona stanowiła mur, który był prawie nie do sforsowania dla zawodników przeciwnej drużyny.
W drugim meczu nasi piłkarze musieli zagrać z mocną drużyną Oranje I Sport Poznań, w składzie której zagrali zawodnicy rocznika 2003 i starsi rocznika 2002. Nasz zespół trochę przespał pierwszą połowę meczu dając sobie wbić cztery bramki i wyraźnie drużyna Oranje przeważała nie pozwalając polonistą wyjść z własnej połowy ze skuteczną kontrą. W przerwie nasz zespół otrzymał cenne wskazówki od trenera i drugą część meczu gra już wyglądała zupełnie inaczej. To Polonia prowadziła grę i zamknęła drużynę Oranje na własnej połowie. Sygnał do odrabiania strat dał w drugiej połowie Kacper Cyka, który 2-krotnie pokonał bramkarza przeciwnej drużyny. Kolejną bramkę zdobył technicznym strzałem zza pola karnego Jasiu Kasprzyk po podaniu od Olka Kluczyńskiego z rzutu wolnego. Drużyna Polonii miała swoje kolejne szanse i kiedy wydawało się, że nasza drużyna zdobędzie wyrównującą bramkę po próbach Witka Moroza i Adama Rozwory. Jednak to drużyna Oranje wyszła ze skuteczną kontrą, zrobiło się 3:5 i niestety poloniści znowu musieli „gonić wynik”. Szanse na dobry wynik w tym meczu dał jeszcze Olek Kluczyński pokonując bramkarza Oranje mocnym strzałem zza pola karnego tuż przy lewym słupku i zrobiło się 4:5. Nasi poloniści rzucali się jeszcze do odrabiania strat i wierzyli w to, że nadal mają szanse wyrównać. Niestety próby były niecelne lub też piłkarze Oranje faulowali naszych zawodników nie pozwalając na oddanie celnego strzału. Wynik meczu już się nie zmienił i pomimo, że poloniści ulegli drużynie Oranej to dali zgromadzonym kibicom wiele radości z bardzo dobrej postawy w tym meczu. Należy pochwalić całą drużynę za grę do końca, wolę zwycięstwa i dobrą postawę w meczu.
Polonia wystąpiła w składzie: Wiktor Król, Jasiu Kasprzyk Kacper Cyka, Olek Kluczyński, Witek Moroz, Adam Rozwora, Igor Motyl, Karol Poznański, Adrian Cukrowski i Michał Kościelniak.
Najnowsze aktualności
-
21.08.2017
Wysoka porażka z Wartą (2003)
W sobotę do kolejnego meczu w lidze wojewódzkiej przystąpił zespół trampkarza starszego, a rywalem był zespół Warty Poznań. Faworytem spotkania był zespół gości, w których szeregach występuje wielu reprezentantów kadry województwa wielkopolskiego.
-
21.08.2017
Turniej Lena Lighting Cup na zdjęciach
Przygotowaliśmy obszerną fotorelację z turnieju Lena Lighting Cup. Autorem zdjęć jest Czesław Kościelski.
-
21.08.2017
FA Szczecin zwycięża w Lena Lighting Cup
W niedzielę 20 sierpnia na Stadionie Średzkim odbył się turniej dla rocznika 2008 – Lena Lighting Cup. Tego dnia do naszego miasta zjechały najprawdopodobniej najsilniejsze ekipy Polski zachodniej w tym roczniku z gospodarzem Mistrzem Wielkopolski – Polonią Środa - na czele. Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła ekipa FA Szczecin która w całej rywalizacji wygrała sześć spotkań, a tylko jedno przegrała. Na podium znalazły się także ekipy Lecha Poznań i Olympicu Wrocław.
-
21.08.2017
Mecz z KKS Kalisz okiem aparatu
Prezentujemy krótką galerię zdjęć z meczu drugiej kolejki III ligi w którym Polonia Środa zremisowała w Kaliszu z tamtjeszym KKs-em 0:0. Autorem zdjęć jest tradycyjnie Czesław Kościelski.
-
20.08.2017
Awans oldbojów do II rundy Pucharu Polski
W meczu pierwszej rundy okręgowego Pucharu Polski oldboje Polonii Środa Wielkopolska pokazali, że młodszy rywal im nie straszy i awansowali do kolejnej fazy tych rozgrywek. Po 90. minutach gry w starciu z KSGB Manieczki był remis 1:1, a w rzutach karnych lepsi wygrali średzianie 5:1. Bohaterem serii jedenastek był Paweł Hoffmann, który obronił dwie próby przyjezdnych.
-
22.08.2017
Do środy przyjadą rezerwy Lecha Poznań
W meczu 3. kolejki III ligi gr. 2 piłkarze Polonii Środa Wielkopolska zagrają u siebie z rezerwami Lecha Poznań. Spotkanie to zostanie rozegrane w środę 23 sierpnia o godzinie 18:00.
-
19.08.2017
Wywiady po meczu z KKS Kalisz
Prezentujemy pomeczowe wypowiedzi trenera Polonii Środa Tomasza Dłużyka i pomocnika Polonii Igora Jurgi po meczu z KKS Kalisz który zakończył się bezbramkowym remisem.
-
19.08.2017
Jeden punkt w Kaliszu
Piłkarze Polonii Środa zremisowali w meczu drugiej kolejki III ligi grupy 2 z KKS-em Kalisz 0:0.






















































